در حال بارگذاری ...
 • سازمان بنادر و دریانوردی پیش‌قراول توسعه تراز تجاری کشور

  انتظار اقتصاد ایران از سازمان بنادر و دریانوردی بیش از وضعیت موجود است ؛ بدین جهت در راستای رشد اقتصادی کشور ، پویایی بنگاه‌های اقتصادی و اشتغالزایی می توان گام‌های بلندتری را با توجه به توان دریایی و بندری کشور برداشت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی را قابل تحسین دانست و گفت : شاهد عملکرد مطلوب این سازمان در چند سال اخیر هستیم .

  علی بابایی کارنامی با اشاره به اینکه سازمان بنادر و دریانوردی یکی از ارکان مهم توسعه کشور است ، اظهار داشت : از طریق فعالیت‌های سازمان بنادر می‌توان تراز تجاری کشور را ارتقاء داد و شرایط مناسب‌تری را برای اقتصاد ایران رقم زد . فعالیت مشترک سازمان بنادر و دریانوردی با بخش خصوصی ، مناطق آزاد ، مناطق ویژه اقتصادی و سایر بخش‌ها ، نه تنها می‌تواند به توسعه بنادر منجر شود ، بلکه می‌تواند سبب بهبود تراز تجاری ، صادراتی کردن کالاهای ایرانی و ارتقاء روابط اقتصادی با کشورهای هدف شود .

  نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در کشورهای توسعه یافته توسعه حوزه دریایی و بندری یکی از شاخص‌های مهم به شمار می‌رود ، گفت : ایران از ظرفیت های بی‌نظیری برخوردار است و می‌تواند کریدور شمالی و جنوبی خود را بیش از پیش فعال کند و بازار کشورهای حوزه CIS ، خاور دور و حتی بخشی از کشورهای اروپایی را هدف قرار دهد .

  بابایی در ادامه با تأکید بر اینکه طی سال‌های اخیر ، شاهد عملکرد مطلوب سازمان بنادر و دریانوردی بوده‌ایم ، عنوان کرد : اثرگذاری سازمان بنادر در توسعه ظرفیت‌های بنادر شمالی و جنوبی کشور قابل مشاهده است و می‌توانیم به قابلیت‌های بیشتری در این راستا دست پیدا کنیم . انتظار اقتصاد ایران از سازمان بنادر و دریانوردی بیش از وضعیت موجود است ؛ بدین جهت در راستای رشد اقتصادی کشور ، پویایی بنگاه‌های اقتصادی و اشتغالزایی می توان گام‌های بلندتری را با توجه به توان دریایی و بندری کشور برداشت .

  رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سازمان بنادر و دریانوردی نمره قابل قبولی را به دلیل عملکرد خود دریافت می کند ، اظهار داشت : این نمره به دلیل نقش سازمان بنادر در توسعه کشور، مقابله با تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی که به شدت حوزه دریایی و بندری را نشانه رفته است ، افزایش ظرفیت‌های بندری و دریایی و تعامل با مجموعه‌های مختلف اقتصادی در راستای پیشبرد فعالیت‌ها است . عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی قابل تحسین است و باید از زحمات مدیران و کارکنان این سازمان تشکر کرد .

  سخنگوی کمیسیون اجتماعی با بیان اینکه سازمان بنادر همواره در توسعه تراز تجاری کشور پیشقدم بوده است ، گفت : به نسبت مشکلات اقتصادی موجود، ظرفیت‌های مناسبی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی ایجاد شده است و شاهد بهبود وضعیت بنادر شمالی و جنوبی کشور هستیم .
  مطالب مرتبط

  ظرفیت بنادر در نیمه سال آینده از ۲۸۵ میلیون تن عبور خواهد کرد

  ظرفیت بنادر در نیمه سال آینده از ۲۸۵ میلیون تن عبور خواهد کرد

  بندر شهید رجایی و بندر امام خمینی (ره) به ‌عنوان پایلوت ، در اجرای برنامه جدید نظام حمل‌ونقل وارد شده‌اند ، این برنامه در حال تسری یافتن به بنادر دیگر است ، نظام جدید حمل‌ونقل تا پایان دولت در همه بنادر اجرا می‌شود .

  |

  تسهیل فعالیت ها در حوزه بندری و دریایی با رفع تحریم‌ها

  تسهیل فعالیت ها در حوزه بندری و دریایی با رفع تحریم‌ها

  بخش خصوصی بسیار علاقمند به سرمایه گذاری در حوزه بندری و دریایی است و علت آن ، بازار مناسب است ؛ قطعا با حل مشکلات موجود فعالیت ها روند مطلوبی پیدا می کند . تفاوت سرمایه گذاری در حوزه دریایی و بندری با سایر بازارهای مالی ، اشتغال آفرینی و رونق تولید است و در عین حال توسعه منطقه ای ...

  |

  نظرات کاربران