در حال بارگذاری ...
 • درخواست انجمن شرکت های هواپیمایی برای لغو محدودیت ۶۰ درصد ظرفیت در پروازهای داخلی

  اعمال محدودیت ۶۰ درصد ظرفیت از سوی وزارت بهداشت زیان وارده به شرکت های هواپیمایی ایرانی را بسیار تشدید کرده و این در حالی است که تاکنون این امر از سوی سازمان بهداشت جهانی ، ایکائو و یاتا توصیه نشده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ انجمن شرکت های هواپیمایی طی نامه ای از رئیس جمهور تقاضا کرد تا نسبت به لغو محدودیت ۶۰ درصد ظرفیت در پروازهای داخلی تجدید نظر کند .

  یونس دقیق کیا ، رئیس هیات مدیره انجمن شرکت های هواپیمایی طی نامه ای به رئیس جمهور عنوان کرد : از آنجا که این محدودیت تاکنون در دنیا اجرا نشده و با هماهنگی به عمل آمده کلیه مسافران در مبادی ورودی ترمینال ها تب سنجی شده و کارت پرواز آن ها پس از کنترل با سامانه بانک اطلاعاتی وزارت بهداشت صادر می شود ، نسبت به اعمال این محدودیت تجدید نظر شود .

  وی افزود : آخرین آمار انجمن بین المللی شرکت های هواپیمایی ( یاتا ) نشان می دهد که احتمال ابتلا به کرونا قبل از الزام به استفاده از ماسک یک مورد در ۲۷ میلیون مسافر بوده است .

  دقیق کیا ضمن تاکید بر کاهش ۴۳ درصدی مسافران پروازهای داخلی و ۹۶ درصدی مسافران پروازهای بین المللی در شش ماهه سال جاری اظهار کرد : صنعت حمل و نقل هوایی پس از شیوع کرونا بیشترین آسیب را در جهان و ایران دیده است .

  رئیس هیات مدیره انجمن در پایان گفت : اعمال محدودیت ۶۰ درصد ظرفیت از سوی وزارت بهداشت زیان وارده به شرکت های هواپیمایی ایرانی را بسیار تشدید کرده و این در حالی است که تاکنون این امر از سوی سازمان بهداشت جهانی ، ایکائو و یاتا توصیه نشده است .

  لازم به ذکر است که مطالعات موجود نشان می دهد که سیستم تهویه هوا در کابین هواپیماهای مسافری و استفاده از فیلترهای هپا ، شانس ابتلا به کرونا را تا حد بسیار زیادی از بین می برد .
  مطالب مرتبط

  ارایه خدمات با کیفیت به پروازهای نوروزی فرودگاه مهرآباد همراه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی

  ارایه خدمات با کیفیت به پروازهای نوروزی فرودگاه مهرآباد همراه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی

  باید شرکت‌های هواپیمایی برنامه پروازهای نوروزی خود را در سریع‌ترین زمان ممکن ارایه دهند و برای انجام بهترین خدمات با کمترین میزان تاخیر پروازی و ایستایی مسافران برنامه‌ریزی و تلاش کنند .

  |

  تشریح آخرین وضعیت آماده سازی بنادر برای ایام نوروز ۱۴۰۰

  تشریح آخرین وضعیت آماده سازی بنادر برای ایام نوروز ۱۴۰۰

  حمل و نقل مسافری دریایی برای سازمان بنادر و دریانوردی از اهمیت بالایی برخوردار است اما با توجه به شیوع بیماری کرونا حسب ابلاغیه‌ها و بخشنامه های بهداشتی در جهت شیوع بیماری مذکور ، تعهدات و اقدامات پیشگیرانه‌ای در خصوص پایانه‌های مسافری از سوی سازمان در پایانه های مسافری ...

  |

  ابلاغ دستورالعمل به روز شده پذیرش مسافران بین المللی هوایی و دریایی در شرایط شیوع کرونا

  ابلاغ دستورالعمل به روز شده پذیرش مسافران بین المللی هوایی و دریایی در شرایط شیوع کرونا

  بر اساس این دستورالعمل تمامی مسافران بالای ۸ سال که قصد سفر به جمهوری اسلامی ایران را دارند ، ملزم به ارائه گواهی تست مولکولی PCR منفی با اعتبار حداکثر ۹۶ ساعت هستند و این آزمایش‌ها که در مبدا و مقصد باید ارائه شود ، می‌بایست از سوی آزمایشگاه‌های مورد تایید مرجع بهداشتی رسمی ...

  |

  کاهش ۸۰ درصدی درآمد شرکت فرودگاه ها به دلیل شیوع کرونا

  کاهش ۸۰ درصدی درآمد شرکت فرودگاه ها به دلیل شیوع کرونا

  هم اکنون موضوع سلامت سفرهای هوایی به لحاظ رعایت دستورالعمل های بهداشتی در فرایند اعزام و پذیرش مسافران رتبه برتر را در کشور دارد . انتظار می‌رود با ریشه‌کن شدن شدن کرونا پروازها در سراسر کشور و فرودگاه سمنان رونق بگیرد .

  |

  نظرات کاربران