در حال بارگذاری ...
 • برگزاری نشست ویدیوکنفرانسی حمل‌ونقل بین‌المللی جاده‌ای میان ایران و ترکمنستان

  ظرفیت مبادلات تجاری به‌مراتب بیش از ظرفیت موجود است و علاوه بر مرز سرخس با استفاده از مرز لطف آباد در تردد ناوگان حمل و نقلی دو کشور ضمن افزایش مبادلات حمل و نقلی ، مسائل و مشکلات رانندگان این بخش تدریجا کاهش خواهد یافت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نشست دورسخنی حمل‌ونقل بین‌المللی جاده‌ای دوجانبه جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان ، به میزبانی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برگزار شد .

  جواد هدایتی مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی سازمان راهداری ، دستور کار نشست مذکور را بررسی راهکارهای تقویت همکاریهای حمل‌ونقلی و بهره‌برداری از تاسیسات منصوبه ضدعفونی در معابر مرزی دو کشور جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان بیان کرد و افزود : توسعه همکاریهای فیمابین همواره مد نظر مقامات ارشد دو کشور بوده و با توجه به تاثیرگذاری شیوع ویروس کرونا بر کاهش تردد ناوگان بین دو کشور تلاش بر این است تا با رعایت پروتکل های بهداشتی و عملیات ضدعفونی ناوگان در مرز دو کشور ، مبادلات حمل‌ونقلی و تجاری ، هرچه سریعتر به روال عادی برگردد .

  براساس این گزارش ، آقای ترفع مدیر‌کل دفتر تجاری سازی و امور تشکل های وزارت راه و شهرسازی ، با بیان اینکه تمامی فرایندهای ضدعفونی برای کلیه ناوگان صادراتی ، وارداتی و عبوری در مرزهای دو کشور اجرا می‌شود ، اضافه کرد : ظرفیت مبادلات تجاری به‌مراتب بیش از ظرفیت موجود است و علاوه بر مرز سرخس با استفاده از مرز لطف آباد در تردد ناوگان حمل و نقلی دو کشور ضمن افزایش مبادلات حمل و نقلی ، مسائل و مشکلات رانندگان این بخش تدریجا کاهش خواهد یافت .

  این گزارش می‌افزاید ، ترکمن اولاغلاری مسئول آژانس وسایل نقلیه حمل‌ونقل جاده‌ای ترکمنستان طی سخنانی موافقت خود را در زمینه رفع موانع حمل‌ونقلی و افزایش مبادلات بازرگانی بین مرزهای دو کشور اعلام نمود و مقرر شد پیشنهاد‌های درخواستی از سوی طرف ایرانی از طریق مراجع ذیربط پیگیری شود .

  گفتنی است در این نشست دورسخنی ، نمایندگان سازمان های ذیربط از جمله وزارت امور خارجه ، راه‌آهن ، سازمان توسعه تجارت و دفتر توسعه امور بین الملل نیز حضور داشتند .
  مطالب مرتبط

  آسفالت بیش از هفت هزار کیلومتر از راه های روستایی کشور در قالب طرح ابرار

  آسفالت بیش از هفت هزار کیلومتر از راه های روستایی کشور در قالب طرح ابرار

  برای ارتقا شاخص آسفالت در راه های روستایی حوزه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان سیستان و بلوچستان که ۱۷ درصد با متوسط کشوری فاصله دارد مقرر شده است در طرح ابرار دو ، ۴۷۵ کیلومتر از راه های روستایی این اداره کل آسفالت شود تا شاهد بهبود شاخص ها در این خطه از ایران ...

  |

  آغاز اعلام بار مجازی در کل کشور به صورت غیر متمرکز

  آغاز اعلام بار مجازی در کل کشور به صورت غیر متمرکز

  در خصوص مشکل توقف ناوگان در مرزها ، راهکار مناسبی در وزارتخانه متبوع مصوب شده و در دست پیگیری است و با اجرای طرح پس کرانه های مرزی و بیرون کشیدن فعالیتهای غیر ضرور از مرزها ، مشکلات تا حدود زیادی مرتفع خواهند شد .

  |

  بازدید رئیس سازمان راهداری از ۲ پل خیرساز در شهرستان مرزی راز و جرگلان

  بازدید رئیس سازمان راهداری از ۲ پل خیرساز در شهرستان مرزی راز و جرگلان

  تامین ایمنی سفرهای جاده ای ، تاثیر بسیار زیادی در توسعه اقتصادی جامعه داردو خراسان شمالی که در مسیر دو قطب سیاحتی و زیارتی کشور واقع است ، اهمیت زیادی در حمل و نقل داشته از این رو توسعه شبکه بزرگراهی این استان دارای جایگاه ویژه است .

  |

  برگزاری کارگاه آموزشی نرم‌افزار تحلیل و پیش‌بینی هواشناسی جاده‌ای

  برگزاری کارگاه آموزشی نرم‌افزار تحلیل و پیش‌بینی هواشناسی جاده‌ای

  سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آموزش این نرم‌افزار را با توجه به کاربری‌های متنوع در حوزه جاده‌ای باهدف ارتقا سطح آگاهی مدیران و اقدام به موقع در شرایط گوناگون جوی در دستور کار قرار داده است .

  |

  ساماندهی پایانه های مرزی با واگذاری مدیریت واحد آنها به وزارت راه و شهرسازی

  ساماندهی پایانه های مرزی با واگذاری مدیریت واحد آنها به وزارت راه و شهرسازی

  امیدواریم در مقطع زمانی خیلی کوتاهی ، زیرساخت های مورد نیاز مرز باشماق به گونه ای ساخته شود که به عنوان یک مرز نمونه در کشور شناخته شود تا هم رانندگان راضی باشند و هم بازرگانان احساس کنند که دولت برای کارشان ارزش قائل است . تلاش بر این است که عملیات ساماندهی و فعالیت مرز باشماق ...

  |

  نظرات کاربران