در حال بارگذاری ...
 • توزیع ۳۲ هزار حلقه لاستیک سهمیه ای در استان بوشهر از ابتدای سال جاری تاکنون

  با وجود شرایط کرونایی حمل بار نیز متوقف نشد و بخش حمل و نقل با رعایت پروتکل های بهداشتی محصولات کشاورزی ، کالاهای تجاری و تولیدات کارخانه‌های سیمان استان را جابجا و حمل نمود که در این بخش حتی شاهد رشد ۶.۵ درصدی حمل بار نسبت به مدت مشابهه گذشته بوده ایم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیر کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان بوشهر گفت : امسال تاکنون ۳۲ هزار حلقه لاستیک در قالب طرح توزیع لاستیک سهمیه‌ای خودروهای سنگین تامین و بین رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی استان توزیع شده است .

  این مطلب را سید حمیدرضا علم در نشست با خبرنگاران و به مناسبت هفته حمل و نقل ، رانندگان و راهداری بیان کرد و افزود : با توجه به پیگیری‌های انجام شده تا پایان سال‌ جاری نیز تعدادی لاستیک دیگر  که با ارز دولتی تامین شده در اختیار ناوگان بار و مسافر خصوصا تانکرهای سوخت رسان قرار می‌گیرد . توزیع لاستیک در شرایط کنونی با تعرفه حمایتی و با هدف خدمت رسانی بهینه به رانندگان و جلوگیری از عدم اختلال در شبکه حمل و نقل بار و مسافر صورت می‌گیرد .

  علم با توجه به تاثیر سوء بیماری کرونا بر صنعت حمل و نقل مسافر اضافه کرد : در زمان حاضر تنها ۳۰ درصد ظرفیت ناوگان‌ اتوبوسی در استان بوشهر فعال است و با توجه به هزینه‌های نگهداری و سایر هزینه های دیگر این ناوگان خسارت زیادی از کرونا دیده است . در حمل و نقل مسافر بین شهری همه پروتکل‌ های بهداشتی رعایت می شود و شرکت های مسافربری موظف به توزیع ماسک و تجهیزات بهداشتی بین مسافران قبل از آغاز سفر هستند .

  علم همچنین افزود : با وجود شرایط کرونایی حمل بار نیز متوقف نشد و بخش حمل و نقل با رعایت پروتکل های بهداشتی محصولات کشاورزی ، کالاهای تجاری و تولیدات کارخانه‌های سیمان استان را جابجا و حمل نمود که در این بخش حتی شاهد رشد ۶.۵ درصدی حمل بار نسبت به مدت مشابهه گذشته بوده ایم .

  وی ادامه داد : با وجود مشکلات اقتصادی پروژه‌های راهداری نیز متوقف نشد و پروژه های مختلفی در محورهای ارتباطی استان بوشهر از جمله روکش آسفالت محور کوهستانی کنار تخته به دالکی و ورودی شهر سعدآباد و برطرف کردن مشکلات نقاط حادثه خیز در استان در حال انجام است . قرار است امسال  ۱۴.۵ کیلومتر راه روستایی استان بوشهر در قالب طرح ابرار بهسازی و آسفالت (حفاظتی) شود .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اظهار کرد : روستاهایی که امسال در استان بوشهر زیر پوشش طرح ابرار قرار می‌گیرند شامل راه روستایی بیدو ، تنگ خون  و باختاج شهرستان دشتستان و راه ورودی بادوله شهرستان دشتی است که زیرسازی و روسازی این پروژه‌ها با استفاده از ماشین آلات امانی استان انجام و برای آسفالت آن نیز با پیمانکار قرار داد بسته شده است .

  علم بیان کرد : برای آسفالت و بهسازی این پروژه‌ها ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه می‌شود در صورتیکه اگر کل این پروژه‌ها به صورت غیرامانی انجام می‌شد باید بین شش تا هفت میلیارد تومان اعتبار برای آن هزینه می شد . استان بوشهر ۲ هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه فرعی و روستایی دارد که ۹۰ درصد این راه‌ها آسفالت و از جمله استان‌هایی‌ است که بیشترین راه روستایی آسفالته کشور را داراست و تلاش می‌شود ۱۰ درصد مابقی نیز در قالب طرح ملی ابرار آسفالت شود .

  علم  در خصوص آغاز عملیات راهداری زمستانی گفت : با توجه به اینکه بارش باران در استان بوشهر از فصل پاییز آغاز می‌شود راهداران با تجهیزات کامل از آبان ‌ماه در جاده‌ها مستقر شده‌ اند . در این استان  تعداد ۱۶ راهداری و راهدار خانه فعال است و برای خدمات رسانی به رانندگان جاده‌ای در محورهای ارتباطی نیز ۳۰ تیم راهداری با ۱۸۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین آماده ارائه خدمات هستند .

  مدیرکل راهداری و حمل جاده ای استان با اشاره به اجرای طرح شانه ‌سازی محور ساحلی بوشهر به دیر گفت : در این راستا اقدامات مهم و موثری یا انجام شده یا در حال انجام است و اخیرا نیز مبلغ سه میلیارد تومان اعتبار برای ادامه آن تخصیص یافته است .

  وی همچنین در خصوص بسته شدن مکرر جاده ساحلی بوشهر - گناوه در زمان بارندگی اضافه کرد : ۲ کیلومتر از این محور ارتباطی به طور معمول دچار آبگرفتگی می‌شود که با توجه به اهمیت این جاده مجوز احداث پل با اعتبار اولیه ۲ میلیارد تومان  ازسوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای داده شده و به زودی مناقصه آن برگزار می‌شود .

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سیلاب اخیر یادآور شد : در اثر بارندگی ۱۶ آذر بیش از ۳۸ میلیارد تومان به محورهای ارتباطی استان بوشهر خسارت وارد شد که ۲۵ میلیارد تومان آن مربوط به جاده‌های دشتستان است .

  علم همچنین از کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای خبر داد و گفت : امسال تلفات جاده‌ای در محورهای ارتباطی استان بوشهر نسبت به سال قبل ۱۶ درصد کاهش یافته و این استان جز پنج استان برتر کشور در این عرصه معرفی شده است .
  مطالب مرتبط

  رسیدگی به ۲۳۶ پرونده تخلف حوزه حمل و نقل در سیستان و بلوچستان از ابتدای امسال تاکنون

  رسیدگی به ۲۳۶ پرونده تخلف حوزه حمل و نقل در سیستان و بلوچستان از ابتدای امسال تاکنون

  بر اساس بخشنامه جدید سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور ، از این پس علاوه بر شرکت‌ها و رانندگان متخلف در بخش حمل و نقل جاده ای به تخلفات مالکان ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر نیز در کمیسیون ماده ۱۴ رسیدگی می‌شود .

  |

  تشدید نظارت‌ها بر ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری استان همدان

  تشدید نظارت‌ها بر ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری استان همدان

  رعایت نکات ایمنی از طرف رانندگان و نظارت بر موارد ایمنی ناوگان ها برابر چک لیست های نظارتی به ویژه به همراه داشتن تجهیزات زمستانی ، از طرف مدیران فنی شرکت های حمل‌ و نقل از اهمیت بسزایی برخوردار است .

  |

  جابه‌جایی بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر در سیستان و بلوچستان طی ۹ ماهه نخست سال جاری

  جابه‌جایی بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر در سیستان و بلوچستان طی ۹ ماهه نخست سال جاری

  بیشترین مسافر جابجا شده این مدت توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای به ترتیب با یک میلیون و ۸۸ هزار و ۶۶۸ مسافر به زاهدان ، ۱۸۷ هزار و ۶۶۳ مسافر به زابل و ۱۱۳ هزار و ۱۰۰ مسافر به سراوان اختصاص دارد .

  |

  نظرات کاربران