در حال بارگذاری ...
 • رشد هشت درصدی حمل و نقل ریلی تا پایان آبان ماه نسبت به سال گذشته

  اگر حمل و نقل ریلی را در ۸ ماهه اول امسال نسبت‌ به سال گذشته مقایسه کنیم ، حمل و نقل کامیون ۷ درصد و حمل و نقل ریل ۸ درصد افزایش داشته است ، این نشان می‌دهد که حتی در شرایط کرونا راه آهن و کامیون‌داران و همه کسانی که در حمل و نقل نقش دارند کار بسیار ارزشمندی انجام دادند و ما در برابر عزیزانی که در سرما و در گرما ، هزاران کیلومتر شب و روز مسیرها را طی می‌کنند ، برای اینکه کالا را به دست مردم برسانند ، تواضع می‌کنیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، حسن روحانی اعلام کرد : بخش حمل و نقل در شرایط تحریم و شیوع ویروس کرونا با همه توان خود در صحنه اقتصادی حضور داشت و برای کشور تلاش کردند و نگذاشتند باری در سامانه‌ها ، بنادر و حتی روی کشتی‌ها باقی بماند .

  رییس جمهوری کشورمان در جلسه هیات دولت با یادآوری ۲۶ آذر ماه روز حمل و نقل و اهمیت‌ آن ، تصریح کرد : امسال در شرایط کرونا که وضعیت بسیار سختی بود، تمام بخش‌های حمل و نقل با هم در صحنه اقتصادی حاضر شدند و برای کشور تلاش کردند .

  روحانی ادامه داد : اگر حمل و نقل ریلی را در ۸ ماهه اول امسال نسبت‌ به سال گذشته مقایسه کنیم ، حمل و نقل کامیون ۷ درصد و حمل و نقل ریل ۸ درصد افزایش داشته است ، این نشان می‌دهد که حتی در شرایط کرونا راه آهن و کامیون‌داران و همه کسانی که در حمل و نقل نقش دارند کار بسیار ارزشمندی انجام دادند و ما در برابر عزیزانی که در سرما و در گرما ، هزاران کیلومتر شب و روز مسیرها را طی می‌کنند ، برای اینکه کالا را به دست مردم برسانند ، تواضع می‌کنیم .

  وی با بیان اینکه دولت در طول ۷ سال و چند ماه ، کار بزرگی در بخش حمل و نقل انجام داده است ، خاطرنشان کرد : مردم شاهد هستند و می‌دانند ما در بخش ریل ، یک هزار و ۸۲۹ کیلومتر به ریل کشور اضافه کردیم . وزیر راه و شهرسازی به ما قول داده که تا پایان دولت ریل ما به ۱۴ هزار کیلومتر برسد و این بسیار ارزشمند است که خطوط ریلی در طول این مدتی که در دوره تحریم و جنگ اقتصادی هم بودیم ، ۵۰ درصد افزایش پیدا کند .

  وی با اشاره با آمار سازمان برنامه و بودجه در فعالیت‌های عمرانی ، یادآور شد : امسال علی‌رغم کرونا ، تحریم و جنگ اقتصادی ، اگر نیمه آذر امسال را با نیمه آذر سال‌گذشته مقایسه کنیم ، سال گذشته در این مدت ۳۵ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی کشور پرداخت کرده بودیم و امسال ؛ ۵۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد یعنی ۶۲ درصد بیش از سال‌گذشته در بودجه‌های عمرانی پرداخت شده است .

  رییس‌جمهوری با بیان اینکه امروز شرایط در ریل ، فرودگاه و بنادر متفاوت از دیروز است ، یادآور شد : قدرت ما با گذشته قابل مقایسه نیست .
  مطالب مرتبط

  بلیت قطار برای نوروز ۱۴۰۰ گران نمی‌شود

  بلیت قطار برای نوروز ۱۴۰۰ گران نمی‌شود

  هیچ افزایشی در قیمت‌های بلیت قطار در ایام نوروز نداریم . ۹۵ درصد قاطارهای ما چهار ستاره و سه ستاره باکیفیت هستند و فقط ۵ درصد قطارهای ما پنج ستاره هستند که نرخ قطارهای پنج‌ستاره براساس مصوبه شورای عالی ترابری آزاد و طبق عرضه و تقاضا است .

  |

  اهم اقدامات انجام شده در صنعت حمل‌ و نقل ریلی طی دولت‌های یازدهم و دوازدهم

  اهم اقدامات انجام شده در صنعت حمل‌ و نقل ریلی طی دولت‌های یازدهم و دوازدهم

  از سال ۱۳۹۴ که در واقع نیمه دوم دولت یازدهم می باشد ، افزایش تعداد ناوگان ریلی کشور رشد چشمگیری داشته و طی سال های ۹۶ ، ۹۸ و ۹۹ تعداد کل ناوگان نو و بازسازی شده داخلی رشد قابل توجهی داشته است . همچنین در سال های ۹۴، ۹۶، ۹۸ و ۹۹ کلیه ناوگان ریلی توسعه یافته با بهره گیری از حداکثر ...

  |

  ایجاد منافع اجتماعی ، اثرگذاری پنهان صنعت حمل و نقل ریلی است

  ایجاد منافع اجتماعی ، اثرگذاری پنهان صنعت حمل و نقل ریلی است

  توسعه راه آهن علاوه بر این که درآمد مستقیم برای راه آهن دارد ، به دلیل کاهش تلفات جاده ای ، آلایندگی کمتر زیست محیطی ، استهلاک کمتر جاده و کاهش مصرف سوخت ، منافع اجتماعی زیادی دارد و موجب کسب درآمد غیر مستقیم ، توسعه و آبادانی و ارزش افزوده برای کشور می شود و این نشان دهنده ...

  |

  نظرات کاربران