در حال بارگذاری ...
 • پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت روز ملی حمل و نقل

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید بر اینکه با وجود تحریم‌های ظالمانه و پاندمی کرونا ؛ دروازه‌های تجارت کشور حتی لحظه‌ای بسته نماند ، گفت : عملیات شبانه‌روزی ورود ، خروج ، تخلیه و بارگیری کشتی‌ها در بنادر به منظور تأمین کالاهای مورد نیاز کشور به ویژه در بخش کالاهای اساسی بی وقفه ادامه دارد .

  محمد راستاد در پیامی به مناسبت فرارسیدن روز ملی حمل و نقل (۲۶ آذرماه) ، اعلام کرد : فرصت مغتنمی است تا خدمات بی‌بدیل فعالان حوزه حمل و نقل کشور را ارج نهاده و دستان پُر مهرشان را به گرمی بفشاریم ؛ مردان و زنانی که با تلاش‌های بی‌وقفه‌شان ، چرخ‌های اقتصادی کشور را در دریا ، زمین و آسمان به حرکت درآورده و به ‌رغم تمامی کاستی‌ها و مشکلات ، مانع از توقف حرکت زنجیره تامین کالای کشور شدند تا یادآور ایثار و غیرت پیشینیان خود در ۲۶ آذرماه سال ۱۳۶۲ باشند .

  در ادامه این پیام آمده است : در عرصه حمل و نقل دریایی و در سالی که به پایان آن نزدیک می‌شویم ، به ‌رغم تحریم‌های ناعادلانه و غیرقانونی اعمال شده و محدودیت‌های ناشی از پاندمی کرونا ، دروازه‌های تجارت کشور حتی لحظه‌ای بسته نماند و همکاران ما در بنادر کشور ، به‌ صورت شبانه‌روزی عملیات ورود و خروج و تخلیه و بارگیری کشتی‌ها را ادامه دادند تا کالاهای مورد نیاز کشور به ویژه در بخش کالاهای اساسی با حداقل هزینه و در کمترین زمان به مراکز مصرف انتقال داده شود ، این در حالی بود که از توسعه زیرساخت‌های بندری نیز غافل نماندیم و کارگاه‌ها و پروژه‌های توسعه‌ای ، بدون وقفه فعال بودند .

  مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پایان ، بار دیگر ضمن تقدیر و تشکر از خدمات دلسوزانه فعالان حوزه حمل و نقل کشور در بخش خصوصی و دولتی ، سلامتی و سربلندی این عزیزان را از درگاه ایزد منان درخواست کرد .
  مطالب مرتبط

  تأکید بر استفاده از ظرفیت‌ شرکت‌های دانش بنیان در حوزه دریایی و بندری

  تأکید بر استفاده از ظرفیت‌ شرکت‌های دانش بنیان در حوزه دریایی و بندری

  در دوره پساتحریم و بازگشت احتمالی شرکت‌های کشتیرانی بین‌المللی به بنادر ایران ، مجموعه بندری و اپراتورهای کشور باید آمادگی لازم را داشته باشند تا بتوانند سرویس‌های خوبی را به کشتیرانی‌های خارجی ارائه کنند .

  |

  حرکت به سمت استفاده از سیستم های خودران و کنترل از راه دور کشتی ها توسط هلند

  حرکت به سمت استفاده از سیستم های خودران و کنترل از راه دور کشتی ها توسط هلند

  فناوری خودران دریایی به سرعت در حال به کارگیری بوده و در میان اپراتورهای تجاری تقاضای زیادی وجود دارد ؛ ما آینده ای را متصور هستیم که همه شناورهای نوساز از تکنولوژی فرمان مستقل و خودران به صورت استاندارد برخوردار باشند .

  |

  تاثیر کرونا بر افزایش تردد کشتی های کانتینری و تاخیر در حمل و نقل ریلی جهان

  تاثیر کرونا بر افزایش تردد کشتی های کانتینری و تاخیر در حمل و نقل ریلی جهان

  حجم محموله های کانتینری ، اگر بالاتر از سطح انتظار برای این بازه زمانی از سال نباشد ، کمتر هم نیست . اکنون تردد کشتی های تجاری تا حدود زیادی به حالت عادی خود بازگشته است . در مورد کالاهای مربوط به برخی صنایع مانند صنعت فولاد یا جابجایی قطعات خودروسازی نیز بهبود حاصل شده است .

  |

  نظرات کاربران