در حال بارگذاری ...
 • کاهش ۲۱ درصدی پروازهای فرودگاه اصفهان از ابتدای سال تا پایان آبان ماه

  اکنون از فرودگاه اصفهان ماهانه حدود ۱۱۱۲ پرواز ورودی و خروجی در مسیرهای داخلی از جمله آبادان ، اهواز ، بندرعباس ، بهرگان ، بوشهر ، تبریز ، تهران ، خارک ، رامسر ، رشت ، زاهدان، ساری ، سیری ، شیراز ، عسلویه ، قشم ، کیش ، لاوان ، ماهشهر ، مشهد و کرمان و حدود ۵۲ پرواز ورودی و خروجی در مسیرهای خارجی شامل دوحه ، نجف و کویت (باری) انجام می شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل فرودگاه های استان از کاهش ۲۱ درصدی پروازهای فرودگاه اصفهان از ابتدای امسال تا پایان آبان خبر داد.

  حسن امجدی با اعلام این خبر از نشست و برخاست بیش از ۹۰۰۰ پرواز در فرودگاه اصفهان در این بازه زمانی خبر داد و گفت : از این تعداد ۸۷۸۸ پرواز داخلی و ۳۶۷ پرواز بین المللی انجام شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با کاهش ۱۳ درصدی در تعداد پروازهای داخلی و کاهش ۷۵ درصدی در پروازهای بین المللی روبه رو شده ایم .

  مدیرکل فرودگاه های اصفهان ضمن اعلام جا به جایی بیش از ۷۰۰ هزار مسافر در این بازه زمانی افزود : محدودیت های سفر به وجود آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا از جمله لغو سفرهای غیر ضروری و پذیرش مسافر به میزان حداکثر ۶۰ درصد ظرفیت هواپیماها باعث شده در این هشت ماه ۶۹۵ هزار و ۱۳۷ مسافر در پروازهای داخلی و ۷۳۶۰ مسافر در پروازهای خارجی از این فرودگاه اعزام و پذیرش شوند که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته و دوران قبل از کرونا کاهش ۴۴ درصدی در تعداد کل مسافران را رقم زده است .

  وی گفت : در طی این مدت بیش از ۸۱۵۰ تن بار و مرسولات مسافری از فرودگاه اصفهان جا به جا شده که این مقدار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش ۳۱ درصدی را نشان می دهد . در عین حال در ترمینال بار هوایی ۲۵۰۰ تن بار در قالب ۱۴۰ پرواز و به ارزش بیش از ۱۰ میلیون دلار از اصفهان به کویت صادر شده است .

  امجدی در ادامه به اقدامات در حال انجام اداره کل فرودگاههای استان اصفهان در خصوص مبارزه با اپیدمی کرونا ویروس اشاره کرد و افزود : مسافران ، مراجعان و بهره برداران فرودگاهی هنگام ورود به ترمینال های پروازی از طریق دوربین های حرارتی مورد تب سنجی قرار می گیرند .

  مدیر کل فرودگاه های استان اصفهان ، استقرار مراقبان سلامت در ترمینال های فرودگاه و ورودی ساختمان مرکزی اداره کل جهت انجام تب سنجی و نظارت بر استفاده از ماسک و رعایت شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را از اقدامات مهم این اداره کل در راستای مبارزه با ویروس کرونا دانست و گفت : ضدعفونی ترمینال ها و اماکن عملیاتی ، اداری و تجهیزات فرودگاهی به صورت مستمر در فرودگاه انجام می شود .

  وی ضمن اشاره به نصب مخازن پمپی حاوی محلول ضدعفونی‌کننده دست در دسترس مسافران و کارکنان قسمت‌های مختلف فرودگاه از جمله ساختمان‌های عملیاتی عنوان کرد : نصب بیلبورد ، تابلوهای تبلیغاتی ، بنر و پوسترهای اطلاع‌رسانی در نقاط مختلف فرودگاه در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا انجام شده است .

  امجدی همچنین اطلاع رسانی منظم در خصوص استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی در ترمینال های پروازی و اماکن فرودگاهی توسط واحد اطلاعات پرواز را از دیگر اقدامات این فرودگاه در همین راستا دانست و گفت : این اداره کل از ابتدای شیوع ویروس کرونا با برگزاری دوره های آموزشی آشنایی با بیماری کرونا توسط کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان سعی در آشنایی کامل کارکنان و اجرای هرچه بهتر شیوه نامه های بهداشتی در سطح فرودگاه داشته است .

  وی با اشاره به تشکیل شورای سلامت و برگزاری جلسات هماهنگی در خصوص اجرایی شدن آخرین توصیه‌ها و روش‌های مقابله با کرونا ویروس ، از تعیین ناظران مبارزه با کرونا و نفرات تذکر دهنده در ترمینال ها و اماکن فرودگاهی خبر داد و افزود : نظارت مستمر بر نحوه ضدعفونی کردن و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در قسمت های مختلف فرودگاه ، نظارت مستمر بر میکروب زدایی هواپیماها و تجهیزات مربوط قبل از هر پرواز ، نظارت بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی در اتوبوس های حامل مسافران در رمپ پروازی و رعایت ظرفیت مجاز پذیرش ۶۰ درصدی مسافر در هواپیما توسط شرکت های هواپیمایی ، نظارت بر میکروب زدایی و نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی در ناوگان تاکسیرانی فرودگاه ، اتوبوس شرکت واحد ویژه فرودگاه، سرویس‌های ایاب و ذهاب و ممانعت از ورود مسافران و مراجعان فاقد ماسک به ترمینال ها ، ساختمان های اداری و عملیاتی از مهمترین وظایف ناظران است .

  مدیرکل فرودگاه های استان اصفهان تصریح کرد : توزیع رایگان وسایل حفاظت فردی در میان کارکنان عملیاتی و ارگان های نظامی و انتظامی مستقر در فرودگاه با هدف حفظ ایمنی و بهداشت کارکنان از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز به صورت مستمر انجام می شود . همچنین این اداره کل با نصب برچسب های راهنما جهت ایجاد فاصله ایمن و مناسب بین مسافران و مراجعان در ترمینال ها و صندلی های فرودگاهی توانسته نقش بسزایی در قطع زنجیره ابتلا به این ویروس در بین مسافران ایفا کند .

  وی تعطیلی اماکن پرخطر از جمله اتاق سیگار ، اتاق مادر و کودک و جمع آوری آب سردکن ها در ترمینال ها ، لغو جلسات غیر ضروری ، همایش ها و دوره های آموزشی و جایگزین کردن آنها به صورت مجازی ، نصب پنل غیر لمسی در آسانسور ترمینال داخلی ، سرویس مرتب و مستمر فیلترهای هواسازهای ترمینال های پروازی به منظور تهویه هر چه بهتر و سریعتر هوا ، قراردادن پادری های استریل کننده کف کفش در ورودی ترمینال های پروازی ، ساختمان های اداری و عملیاتی را از سایر اقدامات این فرودگاه در راستای مبارزه با اپیدمی کرونا ویروس برشمرد .

  امجدی در ادامه بیان کرد : اکنون از فرودگاه اصفهان ماهانه حدود ۱۱۱۲ پرواز ورودی و خروجی در مسیرهای داخلی از جمله آبادان ، اهواز ، بندرعباس ، بهرگان ، بوشهر ، تبریز ، تهران ، خارک ، رامسر ، رشت ، زاهدان، ساری ، سیری ، شیراز ، عسلویه ، قشم ، کیش ، لاوان ، ماهشهر ، مشهد و کرمان و حدود ۵۲ پرواز ورودی و خروجی در مسیرهای خارجی شامل دوحه ، نجف و کویت (باری) انجام می شود .
  مطالب مرتبط

  فعالیت ۲۵ پروژه راهسازی در سطح استان اصفهان

  فعالیت ۲۵ پروژه راهسازی در سطح استان اصفهان

  برای اجرای پروژه‌های مختلف در سطح استان شرایط بهداشتی محیطی و فردی را ایجاد کردیم و به لطف خدا اکنون شاهد تکمیل برخی برنامه ها هستیم اما نمی‌شود از پیامدهای منفی شیوع کرونا بر برخی فعالیت‌ها غافل بود لذا امیدواریم این معضل از جهان ریشه کن شود تا بتوانیم در کشور عزیزمان و در ...

  |

  افزایش مقاصد بین المللی فرودگاه شهید بهشتی اصفهان در ماه های پایانی سال

  افزایش مقاصد بین المللی فرودگاه شهید بهشتی اصفهان در ماه های پایانی سال

  با انجام اقدامات سختگیرانه ضد کرونایی در پروازهای بین المللی فرودگاه شهید بهشتی اصفهان از جمله  تب سنجی حرارتی ، اکسیژن سنجی ، بررسی و ارزیابی فرم های سلامت، گرفتن تست pcr از مسافران ورودی (مستقیم یا غیرمستقیم) از اروپا توسط کارکنان مرکز بهداشت مرزی ، الزام مسافران ورودی و ...

  |

  دستیابی به حجم تجارت خارجی ۱۲۲ میلیون ‌تنی ؛ گام عملی برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها

  دستیابی به حجم تجارت خارجی ۱۲۲ میلیون ‌تنی ؛ گام عملی برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها

  علی‌رغم تمامی چالش‌ها و مشکلاتی که برای تأمین ارز موردنیاز کالاهای اساسی به وجود آمده ، حتی لحظه‌ای از شبانه‌روز جریان تأمین کالاهای اساسی و موردنیاز کشور نباید متوقف شود و آسودگی خاطر مردم را از این لحاظ باید کسب کرد .

  |

  کاهش ۳۵ درصدی حمل و نقل عمومی جاده ای مسافر در سیستان و بلوچستان

  کاهش ۳۵ درصدی حمل و نقل عمومی جاده ای مسافر در سیستان و بلوچستان

  علاوه بر اینکه ناوگان حمل و نقل عمومی و ترمینال‌ها به طور مرتب ضدعفونی و گندزدایی می‌شوند ، برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اقدامات لازم و پروتکل‌های بهداشتی به شرکت‌های حمل و نقل ابلاغ شده و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی نیز در حال اجراست .

  |

  الزامی شدن انجام مجدد تست کرونا در بدو ورود مسافران خارجی به کشور

  الزامی شدن انجام مجدد تست کرونا در بدو ورود مسافران خارجی به کشور

  چندین ماه است که ارائه گواهی سلامت معتبر پیش از انجام سفر الزامی بوده ؛ اما در اواخر دی ماه لزوم انجام تست مجدد برای مسافران از مبدا کشورهای اروپایی ابلاغ شد و بر اساس تصمیم جدید ، از این تاریخ این الزام برای همه مسافران از مبدا کلیه کشورهای خارجی وجود خواهد داشت .

  |

  نظرات کاربران