در حال بارگذاری ...
 • تحول در جاده های استان مازندران با پاکسازی و زیباسازی حریم راه ها

  مازندران با توجه به شرایط جغرافیایی خود همه ساله پذیرای هزاران گردشگر و مسافر بوده ، از این رو نباید در چنین استانی شاهد بی نظمی و اختلال در سطح محورها و حاشیه راه های آن باشیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران از آمادگی کامل راهداران برای ایمن‌سازی محورهای استان در چهارمین مرحله طرح مازندران پاک خبر داد و اظهار داشت : بهسازی ، پاکسازی و زیبا سازی حریم راه ها نیازمند یک تلاش همگانی می باشد ، چرا که دقت در زمینه زیبا سازی حریم راه ها ، جاده های استان را متحول می کند .

  عباسعلی نجفی عنوان کرد : پاکسازی و زیباسازی حریم راه های ارتباطی استان ضروری است و با جدیت و تلاشی مضاعف در حال اجراست چرا که نقش بسیار مهمی در امنیت جاده ها و کاهش تصادفات و سوانح رانندگی ایفاء می کند . با توجه به رعایت کاربران جاده ای در خصوص پرهیز از سفرهای غیرضروری در راستای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و کاهش تردد در جاده های پر نقش و نگار مازندران ، فضای کاری بهتری برای راهداران پر تلاش در جهت اجرای این طرح فراهم شده است .

  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ساماندهی فضای سبز و حفظ حریم را در سطح محورها از ضروریات اجرایی در مازندران نام برد و تصریح کرد : ما باید با تمام توان و با استفاده از تجارب متخصصین در این امر بکوشیم تا جاده هایی ایمن و زیبا را برای هموطنان و مردم ولایتمدار استان ایجاد کنیم .

  نجفی خاطرنشان ساخت : راهداران پر تلاش این اداره کل بر اساس ماده ۷ آیین نامه حریم راهها مبنی بر ریختن زباله ، نخاله ، مصالح ساختمانی روغن موتور و نظایر آن و یا نصب و استقرار تابلو یا هر شی دیگر در راه ها و حریم قانونی آن ها در داخل و خارج محدوده ی قانونی شهرها و همچنین هرگونه عملیات که موجب اخلال در امر تردد وسایل نقلیه می شود و نیز ایجاد راه دسترسی ممنوع می باشد ، اقدام به جمع آوری موارد ذکر شده و انجام وظایف قانونی خود می‌کنند .

  وی گفت: زیباسازی و پاکسازی حریم راه ها نیاز به یک فرهنگ سازی وسیع در سطح جامعه داشته و همه آحاد مردم باید نسبت به این مهم خود را مسئول بدانند .

   نجفی در ادامه فرهنگ سازی عمومی برای پاکسازی و زیباسازی حریم راه ها را برای ایجاد بستر مناسب در محورهای استان بسیار مثمرثمر دانست و یاد آور شد : مازندران با توجه به شرایط جغرافیایی خود همه ساله پذیرای هزاران گردشگر و مسافر بوده ، از این رو نباید در چنین استانی شاهد بی نظمی و اختلال در سطح محورها و حاشیه راه های آن باشیم .
  مطالب مرتبط

  لزوم ارائه سرویس مناسب به مسافران نوروزی برای داشتن سفری ایمن و روان

  لزوم ارائه سرویس مناسب به مسافران نوروزی برای داشتن سفری ایمن و روان

  در حال حاضر نظر به اهمیت حفظ سلامت مردم ، بیشتر تمرکز این اداره کل بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ضدعفونی کردن جهت حفظ کیفیت بهداشتی پایانه‌ها در بالاترین سطح جهت خدمت رسانی و سفری امن با آرامش است .

  |

  آسفالت بیش از هفت هزار کیلومتر از راه های روستایی کشور در قالب طرح ابرار

  آسفالت بیش از هفت هزار کیلومتر از راه های روستایی کشور در قالب طرح ابرار

  برای ارتقا شاخص آسفالت در راه های روستایی حوزه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان سیستان و بلوچستان که ۱۷ درصد با متوسط کشوری فاصله دارد مقرر شده است در طرح ابرار دو ، ۴۷۵ کیلومتر از راه های روستایی این اداره کل آسفالت شود تا شاهد بهبود شاخص ها در این خطه از ایران ...

  |

  صادرات از پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان از مرز یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن گذشت

  صادرات از پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان از مرز یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن گذشت

  با وجود شیوع ویروس کرونا ، هم مرزی با کشورهای صادرات‌ پذیر سبب شده تا این استان بهترین گزینه برای صادرات انواع کالاهای تولید داخل به کشورهای افغانستان و پاکستان باشد به طوری که در حال حاضر به طور متوسط روزانه ۴۷۳ دستگاه کامیون در پایانه مرزی میلک و میرجاوه تردد می‌ کنند .

  |

  آغاز اعلام بار مجازی در کل کشور به صورت غیر متمرکز

  آغاز اعلام بار مجازی در کل کشور به صورت غیر متمرکز

  در خصوص مشکل توقف ناوگان در مرزها ، راهکار مناسبی در وزارتخانه متبوع مصوب شده و در دست پیگیری است و با اجرای طرح پس کرانه های مرزی و بیرون کشیدن فعالیتهای غیر ضرور از مرزها ، مشکلات تا حدود زیادی مرتفع خواهند شد .

  |

  نظرات کاربران