در حال بارگذاری ...
 • شرکت‌های حمل‌ونقل برون‌‌شهری آسیب‌دیده از کرونا ۲۸۶۰ میلیارد تومان وام دریافت کردند

  دولت در دو بخش به حمل‌‌ونقل عمومی برون‌‌شهری تسهیلات پرداخت کرده است . بخش اول به طور ویژه حوزه حمل و نقل هوایی و ریلی هستند که آسیب بسیار شدیدی از شیوع کرونا دیدند و بخش دیگر حمل‌ونقل عمومی برون‌شهری که با آسیب‌های قابل توجهی روبرو شدند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل دفتر بهره‌وری حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی گفت : تا بیست و سوم آذرماه ۱۳۹۹ با پرداخت حدود ۶۰ درصد از تسهیلات حمایتی دولت به شرکت‌های حمل‌ونقل برون‌‌شهری آسیب‌دیده از کرونا ، میزان تسهیلات پرداختی به فعالان این بخش به رقم دو هزار و ۸۶۰ میلیارد تومان رسیده است .

  محسن صادقی گفت : از مجموع چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات درخواستی بخش حمل‌‌ونقل برون شهری ، دو هزار و ۸۶۰ میلیارد تومان به متقاضیان در بخش حمل‌‌و‌‌نقل جاده‌‌ای و  هوایی، ریلی و دریایی پرداخت شده است .

  صادقی گفت : دولت در دو بخش به حمل‌‌ونقل عمومی برون‌‌شهری تسهیلات پرداخت کرده است . بخش اول به طور ویژه حوزه حمل و نقل هوایی و ریلی هستند که آسیب بسیار شدیدی از شیوع کرونا دیدند و بخش دیگر حمل‌ونقل عمومی برون‌شهری که با آسیب‌های قابل توجهی روبرو شدند . در مجموع حدود ۲۱۸ هزار پرونده از سوی شرکت‌های حمل‌ونقلی برای دریافت این وام تشکیل شده که از این رقم ، حدود ۱۵۱ هزار پرونده به ارزش دو هزار و ۸۶۰ میلیارد تومان به پرداخت رسیده و باقی پرونده‌ها نیز در فرایند پرداخت قرار دارند .

  صادقی در مورد آخرین وضعیت تسهیلات ویژه شرکت‌های بزرگ حمل‌ونقل هوایی و ریلی افزود : تاکنون در بخش هوایی ، از مجموع ۲۹ پرونده که درخواست بیش از دو هزار و ۵۵۳ میلیارد تومان تسهیلات داشته‌اند ، پرونده ۱۰ شرکت به ارزش بیش از ۱۷۵۰ میلیارد تومان پرداخت شده است . در حوزه ریلی نیز از مجموع ۶۰ پرونده متقاضیان با ارزش تقریبی ۸۷۵ میلیارد تومان ، تسهیلات ۱۶ شرکت پرداخت شده که ارزش تسهیلات پرداختی به آن‌ها نیز حدود ۱۶۰ میلیارد تومان است .

  این مقام مسئول ادامه داد : از مجموعه کل درخواست‌‌های ثبت‌‌شده در سامانه کارا جهت اخد تسهیلات حمایتی کرونا در بخش حمل و نقل که معادل حدود ۲۷۵ هزار نفر شاغل می باشد، تسهیلات معادل ۱۷۵ هزار شاغل پرداخت گردیده است .
  مطالب مرتبط

  فعالیت ۲۵ پروژه راهسازی در سطح استان اصفهان

  فعالیت ۲۵ پروژه راهسازی در سطح استان اصفهان

  برای اجرای پروژه‌های مختلف در سطح استان شرایط بهداشتی محیطی و فردی را ایجاد کردیم و به لطف خدا اکنون شاهد تکمیل برخی برنامه ها هستیم اما نمی‌شود از پیامدهای منفی شیوع کرونا بر برخی فعالیت‌ها غافل بود لذا امیدواریم این معضل از جهان ریشه کن شود تا بتوانیم در کشور عزیزمان و در ...

  |

  دستیابی به حجم تجارت خارجی ۱۲۲ میلیون ‌تنی ؛ گام عملی برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها

  دستیابی به حجم تجارت خارجی ۱۲۲ میلیون ‌تنی ؛ گام عملی برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها

  علی‌رغم تمامی چالش‌ها و مشکلاتی که برای تأمین ارز موردنیاز کالاهای اساسی به وجود آمده ، حتی لحظه‌ای از شبانه‌روز جریان تأمین کالاهای اساسی و موردنیاز کشور نباید متوقف شود و آسودگی خاطر مردم را از این لحاظ باید کسب کرد .

  |

  کاهش ۳۵ درصدی حمل و نقل عمومی جاده ای مسافر در سیستان و بلوچستان

  کاهش ۳۵ درصدی حمل و نقل عمومی جاده ای مسافر در سیستان و بلوچستان

  علاوه بر اینکه ناوگان حمل و نقل عمومی و ترمینال‌ها به طور مرتب ضدعفونی و گندزدایی می‌شوند ، برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اقدامات لازم و پروتکل‌های بهداشتی به شرکت‌های حمل و نقل ابلاغ شده و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی نیز در حال اجراست .

  |

  الزامی شدن انجام مجدد تست کرونا در بدو ورود مسافران خارجی به کشور

  الزامی شدن انجام مجدد تست کرونا در بدو ورود مسافران خارجی به کشور

  چندین ماه است که ارائه گواهی سلامت معتبر پیش از انجام سفر الزامی بوده ؛ اما در اواخر دی ماه لزوم انجام تست مجدد برای مسافران از مبدا کشورهای اروپایی ابلاغ شد و بر اساس تصمیم جدید ، از این تاریخ این الزام برای همه مسافران از مبدا کلیه کشورهای خارجی وجود خواهد داشت .

  |

  دریافت تسهیلات کرونا توسط ۷۳ درصد از متقاضیان بخش حمل و نقل برون‌شهری

  دریافت تسهیلات کرونا توسط ۷۳ درصد از متقاضیان بخش حمل و نقل برون‌شهری

  در مجموع حدود ۲۱۱ هزار پرونده از سوی شرکت‌های حمل‌ونقلی برای دریافت این وام تشکیل شده که از این رقم ، برای حدود ۱۵۳ هزار پرونده معادل ۷۳ درصد از متقاضیان به ارزش ۲۸۹۰ میلیارد تومان پرداخت انجام گرفته و باقی پرونده‌ها نیز در فرایند پرداخت قرار دارند .

  |

  نظرات کاربران