در حال بارگذاری ...
 • راه اندازی پروژه ایرتاکسی در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در زمینی به مساحت ۶ هکتار

  استفاده از هواپیما در مسیرهای مختلف پرواز ، بدون استفاده از برنامه پروازی که با صرفه جویی در زمان و هزینه ، نیازهای بخش های مختلف را پوشش می‌دهد و همچنین سرعت بالای حرکت ، پرسنل کم و بهره وری زیاد ، مصرف سوخت پایین ، انعطاف پذیری بالا و سوق دادن صنعت هوانوردی به همه مناطق کشور و منطقه از جمله مزایای استفاده از این صنعت است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون امور اقتصادی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت : پروژه ایرتاکسی در شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) در زمینی به مساحت ۶ هکتار در منطقه هوانوردی عمومی شمالی و در فضایی مستقل از ترمینال‌های موجود کلید خورده است .

  سجاد کمالی پور ، ضمن برشمردن برنامه‌ها و فعالیت‌های آتی اظهار داشت : در شرایط فعلی اقتصادی در جهان ، ورود به بازارهای جدید ، نیاز همه کسب و کارهای کوچک و بزرگ است .

  کمالی پور ضمن اشاره به همه گیری ویروس کرونا و تاثیر ۱۰ ماهه آن بر افت شدید درآمدهای صنعت هوانوردی و لزوم کشف بازارهای جدید درآمدی گفت : تاکسی هوایی یا «ایرتاکسی» از جمله این بازارها است که باید به سرعت در جهت توسعه و گسترش آن دست به کار شویم.

  معاون امور اقتصادی شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) در خصوص اقدامات صورت گرفته برای توسعه این صنعت در شهر فرودگاهی افزود : پروژه ایرتاکسی در شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) در زمینی به مساحت ۶ هکتار در منطقه هوانوردی عمومی شمالی و در فضایی مستقل از ترمینال های موجود کلید خورده است .

  وی در مورد مزایای استفاده از تاکسی هوایی افزود : استفاده از هواپیما در مسیرهای مختلف پرواز ، بدون استفاده از برنامه پروازی که با صرفه جویی در زمان و هزینه ، نیازهای بخش های مختلف را پوشش می‌دهد و همچنین  سرعت بالای حرکت ، پرسنل کم و بهره وری زیاد ، مصرف سوخت پایین ، انعطاف پذیری بالا و سوق دادن صنعت هوانوردی به همه مناطق کشور و منطقه از جمله مزایای استفاده از این صنعت است .

  وی در باره سرمایه و اعتبار پروژه و مجری آن نیز اضافه کرد : این پروژه با سرمایه گذاری شرکت هواپیمایی پویا به ارزش ۱۱۰۰ میلیارد ریال و با ظرفیت مناسب جهت پاسخگویی به نیازهای ایرتاکسی شکل گرفت ، در حال حاضر فعالیت های مربوط به طراحی و مهندسی طرح ، در حال انجام و تکمیل بوده و به زودی با طی مراحل ساخت و تجهیز ، بهره برداری از این پروژه در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) آغاز می‌شود .

  کمالی پور بیان کرد : با توسعه ناوگان ایرتاکسی توسط هواپیمایی پویا ، دو فروند هواپیمای امبرائر با ظرفیت ۵۰ نفر و یک فروند چلنجر ۶۰۴ با ظرفیت ۹ نفر خریداری و در کوتاه مدت از سه فروند به ۴ فروند افزایش یافته و توان و ظرفیت مجموعه را افزایش خواهد داد .
  مطالب مرتبط

  اهم اقدامات انجام شده در بخش صنعت حمل‌ و نقل هوایی طی دولت‌های یازدهم و دوازدهم

  اهم اقدامات انجام شده در بخش صنعت حمل‌ و نقل هوایی طی دولت‌های یازدهم و دوازدهم

  جابجایی مسافر در پروازهای داخلی در سال اول دولت نهم (سال۸۴) برابر با ۱۰.۵ میلیون نفر و در پایان سال دولت یازدهم با نرخ رشد متوسط ۷ درصد به ۱۶.۷ میلیون نفر در سال رسید . در دولت تدبیر و امید علیرغم مشکلات ناشی از تحریم و ویروس کوید ۱۹ در سال گذشته با نرخ متوسط ۲ درصد رشد در سال ۹۸ ، ...

  |

  اجرای طرح توسعه فرودگاه شهدای خرم آباد از سرگرفته می شود

  اجرای طرح توسعه فرودگاه شهدای خرم آباد از سرگرفته می شود

  با توجه به نیاز به ایجاد پایگاه هوانوردی عمومی و استفاده از بخش های مختلف آن از جمله تاکسی هوایی ، اورژانس هوایی ، آموزش خلبانی ، تفریحی و ... این طرح با استقبال بخش خصوصی مواجه شده و با رایزنی هایی که صورت گرفته، در آینده نزدیک شاهد تحقق این مهم در راستای رفاه حال هم استانی ها ...

  |

  فرودگاه خرم‌آباد پذیرای سرمایه گذاران تاکسی هوایی

  فرودگاه خرم‌آباد پذیرای سرمایه گذاران تاکسی هوایی

  یکی از مزیت‌های راه‌اندازی ایرتاکسی در کشور ، سوق دادن صنعت هوانوردی به سمت مناطق محروم است در حالی که وضعیت باند پرواز در بسیاری از فرودگاه‌های این مناطق مناسب نیست ؛ اما ایرتاکسی‌ها برخلاف هواپیماهای بزرگ می تواند به این شهرها رفت و آمد کند .

  |

  ضرورت هماهنگی سرمایه گذاران و بخش دولتی برای راه اندازی هوانوردی عمومی در خرم آباد

  ضرورت هماهنگی سرمایه گذاران و بخش دولتی برای راه اندازی هوانوردی عمومی در خرم آباد

  طبق اصلاحیه جدید ماده ۶۳ قانون بخشی از درآمدهای دولت بین ۷۵ تا ۹۰ درصد معافیت در حوزه فرودگاهی به بخش هوانوردی عمومی تعلق می گیرد و در سند جامع توسعه استان ، برنامه هوانوردی عمومی گنجانده شده و در برنامه هفتم توسعه جایگاه مناسبی برای این صنعت در نظر گرفته شده است .

  |

  نظرات کاربران