در حال بارگذاری ...
 • بخش حمل و نقل هوایی پیشتاز اجرای پروتکل‌های بهداشتی در موضوع مبارزه با بیماری کرونا

  همه بخش‌های حمل ونقل هوایی به سامانه بانک اطلاعاتی بیماران کرونایی متصل است و بدین ترتیب از ورود افراد دارای تست مثبت کرونا به وسایل نقلیه عمومی و هواپیما جلوگیری شده است ؛ هم اکنون همه مدل‌های حمل و نقل عمومی بین شهری نظیر اتوبوس‌ها ، قطارها و حتی ناوگان دریایی مسافری به این سامانه متصل شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ وزیر راه و شهرسازی گفت : در دوران شیوع کرونا حمل و نقل هوایی خدمات ارزشمندی از جمله انتقال دارو و تجهیزات پزشکی از طریق انجام ده ها پرواز ارائه کرده و توانسته است اقلام و کالا‌های مورد نیاز بهداشتی را به دست وزارت بهداشت برساند .

  مراسم روز جهانی هواپیمایی امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی ، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ، مدیران عامل شرکت های هواپیمایی ، مدیران شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و برخی دیگر از دست اندر کاران صنعت هوایی برگزار شد .

  در این مراسم وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت : وزارت راه و شهرسازی و بخش حمل و نقل هوایی در موضوع مبارزه با بیماری کرونا پیشتاز اجرای پروتکل‌های بهداشتی بود . دشمن در روز‌های ابتدایی شیوع ویروس کرونا ، مدعی بود صنعت حمل ونقل هوایی عامل انتقال و ورود ویروس کرونا به کشور بوده و این اتهام پر تکرار همواره در روز‌های ابتدایی انتشار این ویروس ، مطرح می‌شد .

  وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد : برای رفع این اتهام در حوزه حمل و نقل هوایی تلاش گسترده‌ای توسط شرکت‌های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه ها ، انجام شد که از زحمات بخش حمل ونقل هوایی در این حوزه قدردانی می کنم .

  وی بیان کرد : همه بخش‌های حمل ونقل هوایی به سامانه بانک اطلاعاتی بیماران کرونایی متصل است و بدین ترتیب از ورود افراد دارای تست مثبت کرونا به وسایل نقلیه عمومی و هواپیما جلوگیری شده است ؛ هم اکنون همه مدل‌های حمل و نقل عمومی بین شهری نظیر اتوبوس‌ها ، قطارها و حتی ناوگان دریایی مسافری به این سامانه متصل شده است . طبق برنامه ریزی انجام شده به هیچ عنوان به بیمار کرونایی بلیت فروخته نمی‌شود و این یک برگ زرین دیگر در حوزه حمل ونقل هوایی و افتخارات این صنعت است که در جهت سلامت جامعه حرکت کرده است و پرچم دار گسترش سلامت هم به شمار می‌رود .

  وزیر راه و شهرسازی ادامه داد : در این مدت صنعت حمل و نقل هوایی خدمات ارزشمندی از جمله انتقال دارو و تجهیزات پزشکی از طریق انجام ده ها پرواز ارائه کرده است . بخش حمل و نقل هوایی کشور توانست اقلام و کالا‌های مورد نیاز  بهداشتی را به دست وزارت بهداشت برساند و همچنان این اقدامات با قوت در حال انجام است .

  اسلامی اظهار کرد : برنامه ریزی شده است بخش حمل و نقل هوایی واکسن‌های تامین شده را از مبادی مختلف به داخل کشور و سپس از آنجا به سایر شهرها منتقل کند و این افتخاری برای بخش هوایی کشور به شمار می‌رود .
  مطالب مرتبط

  آغاز فاز دوم توسعه بندر چابهار با پیمانکاری قرارگاه سازندگی خاتم‌ الانبیاء

  آغاز فاز دوم توسعه بندر چابهار با پیمانکاری قرارگاه سازندگی خاتم‌ الانبیاء

  قرارگاه خاتم کماکان در بندر چابهار مستقر است و این آمادگی را دارد ، تجهیزات هم آنجا مستقر دارد و ما از آن منظر که فرصت از دست نرود تا مهمترین قطب صنعتی و تجاری رشد کند ، سعی می‌کنیم به سرعت برای توسعه فاز دو عمل کنیم .

  |

  توضیحاتی در خصوص اظهارات معاون وزارت بهداشت پیرامون عدم رعایت ظرفیت پذیرش مسافر در هواپیما

  توضیحاتی در خصوص اظهارات معاون وزارت بهداشت پیرامون عدم رعایت ظرفیت پذیرش مسافر در هواپیما

  لازم به ذکر است ، به صورت مستمر بازرسی های لازم توسط دفاتر تخصصی سازمان هواپیمایی کشوری از پروازها به عمل آمده و در صورت مشاهده تخلف با متخلفان برخورد و مجازات های لازم صورت گرفته است که مصداق این امر لغو مجوز پرواز برخی مسیرهای شرکت های هواپیمایی در ماه های گذشته بوده که ...

  |

  شرکت‌های هواپیمایی در نوروز ۱۴۰۰ اجازه ابطال پرواز ندارند

  شرکت‌های هواپیمایی در نوروز ۱۴۰۰ اجازه ابطال پرواز ندارند

  سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه‌ها در مورد پروازهای نوروزی تابعه ابلاغ دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا هستند . بیش از ۹۵ درصد شرکت‌های هواپیمایی موضوع ۶۰ درصد ظرفیت و فاصله‌گذاری اجتماعی در پروازها را رعایت می‌کنند .

  |

  نظرات کاربران