در حال بارگذاری ...
 • بخش حمل و نقل هوایی پیشتاز اجرای پروتکل‌های بهداشتی در موضوع مبارزه با بیماری کرونا

  همه بخش‌های حمل ونقل هوایی به سامانه بانک اطلاعاتی بیماران کرونایی متصل است و بدین ترتیب از ورود افراد دارای تست مثبت کرونا به وسایل نقلیه عمومی و هواپیما جلوگیری شده است ؛ هم اکنون همه مدل‌های حمل و نقل عمومی بین شهری نظیر اتوبوس‌ها ، قطارها و حتی ناوگان دریایی مسافری به این سامانه متصل شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ وزیر راه و شهرسازی گفت : در دوران شیوع کرونا حمل و نقل هوایی خدمات ارزشمندی از جمله انتقال دارو و تجهیزات پزشکی از طریق انجام ده ها پرواز ارائه کرده و توانسته است اقلام و کالا‌های مورد نیاز بهداشتی را به دست وزارت بهداشت برساند .

  مراسم روز جهانی هواپیمایی امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی ، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ، مدیران عامل شرکت های هواپیمایی ، مدیران شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و برخی دیگر از دست اندر کاران صنعت هوایی برگزار شد .

  در این مراسم وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت : وزارت راه و شهرسازی و بخش حمل و نقل هوایی در موضوع مبارزه با بیماری کرونا پیشتاز اجرای پروتکل‌های بهداشتی بود . دشمن در روز‌های ابتدایی شیوع ویروس کرونا ، مدعی بود صنعت حمل ونقل هوایی عامل انتقال و ورود ویروس کرونا به کشور بوده و این اتهام پر تکرار همواره در روز‌های ابتدایی انتشار این ویروس ، مطرح می‌شد .

  وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد : برای رفع این اتهام در حوزه حمل و نقل هوایی تلاش گسترده‌ای توسط شرکت‌های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه ها ، انجام شد که از زحمات بخش حمل ونقل هوایی در این حوزه قدردانی می کنم .

  وی بیان کرد : همه بخش‌های حمل ونقل هوایی به سامانه بانک اطلاعاتی بیماران کرونایی متصل است و بدین ترتیب از ورود افراد دارای تست مثبت کرونا به وسایل نقلیه عمومی و هواپیما جلوگیری شده است ؛ هم اکنون همه مدل‌های حمل و نقل عمومی بین شهری نظیر اتوبوس‌ها ، قطارها و حتی ناوگان دریایی مسافری به این سامانه متصل شده است . طبق برنامه ریزی انجام شده به هیچ عنوان به بیمار کرونایی بلیت فروخته نمی‌شود و این یک برگ زرین دیگر در حوزه حمل ونقل هوایی و افتخارات این صنعت است که در جهت سلامت جامعه حرکت کرده است و پرچم دار گسترش سلامت هم به شمار می‌رود .

  وزیر راه و شهرسازی ادامه داد : در این مدت صنعت حمل و نقل هوایی خدمات ارزشمندی از جمله انتقال دارو و تجهیزات پزشکی از طریق انجام ده ها پرواز ارائه کرده است . بخش حمل و نقل هوایی کشور توانست اقلام و کالا‌های مورد نیاز  بهداشتی را به دست وزارت بهداشت برساند و همچنان این اقدامات با قوت در حال انجام است .

  اسلامی اظهار کرد : برنامه ریزی شده است بخش حمل و نقل هوایی واکسن‌های تامین شده را از مبادی مختلف به داخل کشور و سپس از آنجا به سایر شهرها منتقل کند و این افتخاری برای بخش هوایی کشور به شمار می‌رود .
  مطالب مرتبط

  کاهش ۵۰ درصدی جابجایی مسافر با ناوگان حمل و نقل عمومی در نوروز ۱۴۰۰

  کاهش ۵۰ درصدی جابجایی مسافر با ناوگان حمل و نقل عمومی در نوروز ۱۴۰۰

  کلیه سفرهای حمل و نقل برون شهری به صورت کنترل شده و بر اساس پروتکل های ابلاغی وزارت بهداشت انجام شده اند . با توجه به لزوم استعلام وضعیت سلامت متقاضیان سفر پیش از فروش بلیت از سامانه سروا وزارت بهداشت ، در بازه ۲۰ روزه مذکور و از میان کدهای ملی استعلام شده قبل از فروش بلیت به ...

  |

  رعایت نکردن محدودیت ۶۰ درصدی در پرواز آبادان - مشهد شرکت قشم ایر

  رعایت نکردن محدودیت ۶۰ درصدی در پرواز آبادان - مشهد شرکت قشم ایر

  در این پرواز ، به علت نقص فنی از هواپیمای جایگزین استفاده شده و با توجه به تغییر هواپیما از ایرباس A۳۲۰ به Rj ۸۵ ، که ظرفیت پذیرش مسافر کمتری دارد ، تعداد مسافران در هواپیمای جایگزین از حد نصاب تعیین شده فراتر رفته . با این حال پرواز همچنان ۱۵ صندلی خالی داشته است .

  |

  نظرات کاربران