در حال بارگذاری ...
 • پرداخت ۲۷۰۰ میلیارد تومان وام کرونایی به شرکت های حمل‌ونقل برون‌شهری

  دولت در دو بخش به حمل و نقل عمومی برون شهری تسهیلات پرداخت کرده است ؛ بخش اول به‌‌طور ویژه ، حوزه حمل و نقل هوایی و ریلی هستند که آسیب بسیار شدیدی از شیوع کرونا دیدند و بخش دیگر ، یعنی حمل‌ونقل عمومی برون‌شهری نیز با آسیب‌های قابل‌توجهی روبرو شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل دفتر بهره‌وری حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی گفت : تا هشتم آذرماه سال جاری با پرداخت بیش از ۵۶ درصد از تسهیلات حمایتی دولت به شرکت‌های حمل‌ونقل برون شهری آسیب‌دیده از کرونا ، میزان تسهیلات پرداختی به فعالان این بخش به دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان رسیده است .

  محسن صادقی گفت : از مجموع چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات درخواستی بخش حمل و نقل برون شهری ، دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان به متقاضیان در بخش حمل و نقل جاده ای و هوایی ، ریلی و دریایی پرداخت شده است .

  او افزود : دولت در دو بخش به حمل و نقل عمومی برون شهری تسهیلات پرداخت کرده است ؛ بخش اول به‌‌طور ویژه ، حوزه حمل و نقل هوایی و ریلی هستند که آسیب بسیار شدیدی از شیوع کرونا دیدند و بخش دیگر ، یعنی حمل‌ونقل عمومی برون‌شهری نیز با آسیب‌های قابل‌توجهی روبرو شده است . در مجموع ۲۲۰ هزار و ۹۱۵ پرونده از سوی شرکت‌های حمل‌ونقلی برای دریافت این وام تشکیل شده که از این رقم ، ۱۴۹ هزار و ۷۳۵ پرونده به ارزش دو هزار و ۷۲۱ میلیارد تومان به پرداخت رسیده و باقی پرونده‌ها نیز در فرایند پرداخت قرار دارند.

  صادقی در مورد آخرین وضعیت تسهیلات ویژه شرکت‌های بزرگ حمل‌ونقل هوایی و ریلی افزود : تاکنون در بخش هوایی ، از مجموع ۲۹ پرونده که درخواست بیش از دو هزار و ۵۵۳ میلیارد تومان تسهیلات داشته‌اند ، پرونده ۹ شرکت به ارزش بیش از هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است . در حوزه ریلی نیز از مجموع ۶۰ پرونده متقاضیان با ارزش تقریبی ۸۷۵ میلیارد تومان ، تسهیلات ۱۵ شرکت پرداخت شده که ارزش تسهیلات پرداختی به آن‌ها نیز حدود ۱۵۸ میلیارد تومان است .

  این مقام مسئول ادامه داد : دیگر شرکت‌های حمل و نقل عمومی نیز که مشمول حمایت نقدی دولت شدند ، مجموعا ۲۲۰ هزار و ۸۱۶ پرونده ثبت کرده‌اند که از این رقم ، ۱۴۷ هزار و ۶۶۲ پرونده به ارزش ۸۸۶ میلیارد تومان پرداخت شده است .
  مطالب مرتبط

  ستاد مقابله با کرونا باید برای توقف پروازهای ترکیه تصمیم بگیرد

  ستاد مقابله با کرونا باید برای توقف پروازهای ترکیه تصمیم بگیرد

  ‌سازمان هواپیمایی کشوری تابع ابلاغیه‌های ستاد ملی کرونا است و طبق نظر آنها پروازهای ترکیه برای هر مدتی که لازم باشد ، قطعا بلافاصله پس از این‌که ستاد ملی مبارزه با کرونا این موضوع را به سازمان هواپیمایی کشوری ابلاغ کند ، ما پروازها به ترکیه را لغو خواهیم کرد .

  |

  کاهش ۳۴ درصدی جابجایی مسافر در خوزستان طی هفته اول فروردین ماه

  کاهش ۳۴ درصدی جابجایی مسافر در خوزستان طی هفته اول فروردین ماه

  با توجه به الزامی بودن ارائه تست منفی کرونا برای مسافران خروجی از پایانه های مسافربری استان ، در هفته اول فروردین تعداد ۱۳ هزار و ۲۷۴ تست از مسافران توسط تیم های مراکز بهداشت مستقر در پایانه ها گرفته شد که از این تعداد تست ۹۰ نفر مثبت اعلام و از صدور بلیط برای آنها جلوگیری به ...

  |

  نظارت شبانه روزی بر عملکرد ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای در لرستان

  نظارت شبانه روزی بر عملکرد ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای در لرستان

  با توجه به اهمیت ایمنی تردد در ایام نوروز ، کنترل مستمر و شناسایی و برخورد با متخلفان حمل و نقل عمومی با جدیت در حال انجام است که نسبت به معرفی متخلفان به کمیسیون های مربوطه (۱۱ و ۱۲) رسیدگی به تخلفات رانندگان و شرکت های حمل و نقل اقدام می شود .

  |

  نظرات کاربران