در حال بارگذاری ...
 • دسترسی جامع در حوزه ریلی منجر به توسعه اقتصادی و افزایش تجارت می شود

  سواحل و پسکرانه بنادر در حال صنعتی شدن و فعالیت های اقتصادی ارزش افزوده ای و تولیدی هستند و به دست آمدن موفقیت در این بخش جز با کوتاه شدن مسیرها ، کاهش هزینه‌ها و برقراری امنیت در مسیر انتقال بار ممکن نیست .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، یک عضو اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به اینکه اتصال ریل ، توسعه بنادر و پسکرانه آن ها را به دنبال دارد ، گفت : ریل ؛ از چهار مزیت فوق العاده در فعالیت‌های اقتصادی برخوردار است و دسترسی جامع ریلی به نوار ساحلی کشور ؛ اثرات مثبت تجاری به دنبال خواهد داشت .

  مهرداد بازرگان در رابطه با ضرورت اتصال ریل به بنادر کشور و توسعه حمل و نقل ترکیبی ، اظهار کرد : به طور حتم ؛ اتصال ریل به بنادر و نیز توسعه حمل و نقل ترکیبی کشور؛ ضرورتی اجتناب ناپذیر در راستای توسعه اقتصاد ایران است . سواحل و پسکرانه بنادر در حال صنعتی شدن و فعالیت های اقتصادی ارزش افزوده ای و تولیدی هستند و به دست آمدن موفقیت در این بخش جز با کوتاه شدن مسیرها ، کاهش هزینه‌ها و برقراری امنیت در مسیر انتقال بار ممکن نیست .

  عضو اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به اینکه حمل و نقل ریلی ؛ می تواند حجم بار جابجا شده تا بنادر را نیز افزایش دهد، گفت: ریل؛ موجب می شود تا بنادر کشور بدون ترافیک به یکدیگر متصل شوند . اگر مسیر انتقال بار در داخل کشور کوتاه شود این مسئله یقینا به نفع اقتصاد ایران تمام خواهد شد و حتی اگر یک روز روابط بندری ما با یک بندر خارجی قطع شود به دلیل اتصال تمامی بنادر به ریل می‌توانیم با سایر بنادر خارجی ارتباط تجاری خود را حفظ کنیم و خللی در راستای انتقال بار به نقاط مختلف بندری کشور به وجود نمی‌آید .

  وی با اشاره به اینکه ریل از مزیت‌های مختلفی نظیر بالارفتن امنیت بار ، افزایش حجم بار، کوتاه شدن مسیر و کاهش هزینه برخوردار است ، تاکید کرد : در حوزه ریلی و اتصال ریل به بنادر ضرورت دارد که دولت و حاکمیت سرمایه‌گذاری کلان و طولانی مدت انجام دهند چرا که بازگشت سرمایه در این حوزه زمان بر است و نباید نگاه کوتاه مدت و میان مدت به آن داشت .

  عضو اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران با بیان اینکه اتصال بنادر به ریل ، توسعه بنادر و پسکرانه آن ها را به دنبال خواهد داشت ، گفت : در حال حاضر وضعیت اتصال ریل به بنادر کشور مناسب است و سواحل کشور از دسترسی مطلوبی برخوردار هستند . اگر بتوانیم دسترسی جامعی در حوزه ریلی به نوار ساحلی کشور پیدا کنیم ، شاهد تاثیر مثبت چند برابری در بخش تجاری خواهیم بود ، در نتیجه لازم است که سرعت عمل در ساخت و ایجاد مسیر ریلی را به منظور توسعه حمل و نقل ترکیبی افزایش دهیم .

  عضو اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به ضرورت حمایت های دولتی در توسعه ریل ، عنوان کرد : با توجه به اینکه بخش خصوصی به دنبال بازگشت سرمایه در کوتاه مدت است ، نیازمند ارائه تسهیلات و تشویق بخش خصوصی برای فعالیت در این راستا هستیم .
  مطالب مرتبط

  پرداخت بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ساخت انواع شناورها

  پرداخت بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ساخت انواع شناورها

  سازمان بنادر تسهیلات را به خریداران شناورهای مسافری پرداخت می‌کند که این مبلغ از محل وجوه اداره شده سازمان پرداخت می‌شود . در پرداخت تسهیلات به شناورها ، این طرح ها مطرح و به کمیته بررسی ارسال می‌شود و با همکاری بانک‌های عامل در این زمینه تسهیلات به سازندگان داخلی پرداخت ...

  |

  اتصال به ریل ، رشد اقتصادی بیشتری را برای بنادر ایران به دنبال دارد

  اتصال به ریل ، رشد اقتصادی بیشتری را برای بنادر ایران به دنبال دارد

  سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بایستی به خوبی مدنظر قرار گیرد تا بتوانیم ظرفیت بالقوه بنادر را بالفعل کنیم ، بنابراین نیازمند آن هستیم که سازمان های درگیر به کمک سازمان بنادر و دریانوردی بشتابند و اینگونه از نقش ویژه بنادر در بهبود وضعیت تولید کشور استفاده کنیم .

  |

  نظرات کاربران