در حال بارگذاری ...
 • آغاز مطالعات فاز ۲ طرح جامع مجتمع بندری شهید رجایی

  استفاده مطلوب و بهینه از ظرفیت های محیطی بر اساس استانداردهای بین المللی و الزامات زیست محیطی با هدف ایجاد ارزش افزوده ، برنامه ریزی راهبردی برای انجام فعالیت های هدفمند و هماهنگ در یک بازه زمانی بلند مدت و نیز شناسایی و تدوین ضوابط و مقررات مبتنی بر مولفه های اقتصادی از مهمترین اصول و اهداف تدوین شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیر‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت : مطالعات فاز ۲ طرح جامع مجتمع بندری شهید رجایی با هدف بررسی برنامه و ساماندهی ترافیک جاده ای ، آغاز شده است .

  علیرضا محمدی کرجی‌ران با اشاره به آغاز مطالعات فاز ۲ طرح جامع مجتمع بندری شهید رجایی ، اظهار داشت : ساماندهی ترافیک جاده‌ای درون مجتمع بندری و شبیه‌سازی ترافیک با هدف سهولت تردد و تسریع در امر جابجایی کالا از مهمترین اهدافی است که در مطالعه فاز ۲ طرح جامعه مجتمع بندری شهید‌رجایی مورد توجه است .

  وی با اشاره به موارد مطروحه پیرامون شبیه‌سازی ترافیک جاده‌ای درون مجتمع بندری ، ساختار و نرم افزارهای مورد استفاده تصریح کرد : برآورد تقاضای سفر به بندر، برآورد تقاضای پارکینگ به تفکیک ناوگان ورودی و خروجی ، نحوه ارتباط شبکه داخلی بندر با شبکه برون شهری حومه ها ، بررسی و احصاء نیازهای هندسی و همچنین زیر‌ساختی و طراحی از مهمترین مواردی است که با حضور کارشناسان بررسی می‌شود .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان به محورهای دیگر مطالعات فاز ۲ طرح جامع مجتمع بندری شهیدرجایی نیز اشاره ای داشت و گفت : استفاده مطلوب و بهینه از ظرفیت های محیطی بر اساس استانداردهای بین المللی و الزامات زیست محیطی با هدف ایجاد ارزش افزوده ، برنامه ریزی راهبردی برای انجام فعالیت های هدفمند و هماهنگ در یک بازه زمانی بلند مدت و نیز شناسایی و تدوین ضوابط و مقررات مبتنی بر مولفه های اقتصادی از مهمترین اصول و اهداف تدوین شده است .

  گفتنی است ، اجرای فاز دوم طرح مطالعات جامع بندری شهید رجایی در قالب مطالعات فاز دوم طرح جامع بنادر بازرگانی کشور تدوین و پهنه های بندری ، طرح های توسعه ای ، بندر نفتی خلیج فارس و اراضی ۲۴۰۰ هکتاری الحاق شده به بندر را در قالب ایجاد شهر لجستیکی و همچنین ساماندهی ترافیک جاده ای درون  بندر این مجتمع بزرگ را مورد ارزیابی و پایش قرار می دهد .
  مطالب مرتبط

  پرداخت بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ساخت انواع شناورها

  پرداخت بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ساخت انواع شناورها

  سازمان بنادر تسهیلات را به خریداران شناورهای مسافری پرداخت می‌کند که این مبلغ از محل وجوه اداره شده سازمان پرداخت می‌شود . در پرداخت تسهیلات به شناورها ، این طرح ها مطرح و به کمیته بررسی ارسال می‌شود و با همکاری بانک‌های عامل در این زمینه تسهیلات به سازندگان داخلی پرداخت ...

  |

  اتصال به ریل ، رشد اقتصادی بیشتری را برای بنادر ایران به دنبال دارد

  اتصال به ریل ، رشد اقتصادی بیشتری را برای بنادر ایران به دنبال دارد

  سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بایستی به خوبی مدنظر قرار گیرد تا بتوانیم ظرفیت بالقوه بنادر را بالفعل کنیم ، بنابراین نیازمند آن هستیم که سازمان های درگیر به کمک سازمان بنادر و دریانوردی بشتابند و اینگونه از نقش ویژه بنادر در بهبود وضعیت تولید کشور استفاده کنیم .

  |

  نظرات کاربران