در حال بارگذاری ...
 • انسداد جاده کوهستانی همدان - تویسرکان تا پایان فصل زمستان

  این مسیر به دلیل شیب های تند ، پیچ های خطرناک و پرتگاه های خطرآفرین ، همه ساله با نزدیک شدن به فصل زمستان با ریختن خاک یا قرار دادن نیوجرسی مسدود می شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، کارشناس مرکز مدیریت اطلاعات راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای همدان گفت : جاده کوهستانی همدان - تویسرکان از مسیر گنجنامه به دلیل ریزش برف و نداشتن ایمنی کافی تا پایان فصل زمستان مسدود شد .

  بابک گردان افزود : هر سال با آغاز فصل سرما و ریزش برف ، جاده قدیمی گنجنامه - تویسرکان به دلیل پیشگیری از وقوع حوادث رانندگی از هر ۲ طرف بسته می‌شود . با توجه به ریزش برف و نبود امکان برای بازگشایی این جاده کوهستانی ، احتمال بروز سوانح رانندگی از جمله خروج خودرو از مسیر اصلی و سقوط در پرتگاه وجود دارد .

  گردان بیان کرد : این مسیر به دلیل شیب های تند ، پیچ های خطرناک و پرتگاه های خطرآفرین ، همه ساله با نزدیک شدن به فصل زمستان با ریختن خاک یا قرار دادن نیوجرسی مسدود می شود . شهروندان می توانند به جای جاده گنجنامه - تویسرکان ، از مسیر های جایگزین «همدان - جوکار - تویسرکان» و یا «همدان - اسدآباد - تویسرکان» برای تردد استفاده کنند .

  کارشناس مرکز مدیریت اطلاعات راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان گفت : جاده گنجنامه - تویسرکان ۳۵ کیلومتر نسبت به جاده همدان - جوکار - تویسرکان کوتاه‌تر است به همین علت شاهد استقبال رانندگان برای تردد از این مسبر هستیم .

  گردان اضافه کرد : با وجود بارش باران در بیشتر نقاط استان ، دیگر مسیرهای جاده‌ای استان باز است و شهروندان به راحتی می‌توانند در این مسیرها تردد کنند .

  او افزود : تیم‌های راهداری استان همدان در حالت آماده باش هستند تا در صورت ریزش برف و یا آبگرفتگی جاده‌ها ، مسیر را بازگشایی کنند . همه راهدارخانه ها ، تجهیزات و ماشین آلات راهداری زمستانی ، برای مقابله با حوادث احتمالی ، آماده هستند .

  بر اساس گزارش اداره کل هواشناسی استان همدان ، بارش باران که از روز گذشته در این استان آغاز شده عصر امروز به اوج خود می رسد و در گردنه‌ها احتمال ریزش برف وجود دارد .
  مطالب مرتبط

  اولویت بازگشایی راه‌ها در زمستان ، محورهای شریانی و اصلی است

  اولویت بازگشایی راه‌ها در زمستان ، محورهای شریانی و اصلی است

  از آنجایی که این استان با سه محور شریانی و کوهستانی به پایتخت کشور متصل بوده ، در زمان بحران و شرایط جوی سنگین ، اولویت کاری مجموعه بازگشایی و مهیا بودن تردد در این سه محور بوده و پس از آن در اولویت‌های بعدی محورهای فرعی پر تردد کوهستانی و سپس محورهای روستایی و ییلاقی است . 

  |

  برگزاری نشست ویدئو کنفرانسی روابط عمومی‌های ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سراسر کشور

  برگزاری نشست ویدئو کنفرانسی روابط عمومی‌های ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سراسر کشور

  انتظار می‌رود همکاران در روابط عمومی‌های سراسر کشور با رصد دقیق و مستمر اخبار و رویدادهای مرتبط با سازمان و تحلیل اطلاعات دریافتی ، ضمن آگاهی و اشراف به اخبار حوزه خود ، موارد را در پاسخگویی به مخاطبان و برنامه‌ریزی‌های سازمانی مورد توجه قرار دهند و مجموعه مدیریتی را در ...

  |

  نظرات کاربران