در حال بارگذاری ...
 • کاهش ۵۰ درصدی ظرفیت جابه جایی مسافر در راه آهن اراک

  قطارهای مسافری برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا هر روز ضد عفونی می‌شوند و تمامی کوپه‌ها و سالن‌ها پس از ضدعفونی تا ورود مسافر در مهر و موم هستند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راه‌آهن اراک گفت : ظرفیت جابه جایی مسافر در راه‌آهن این شهرستان در راستای رعایت فاصله گذاری اجتماعی و جلوگیری از انتقال ویروس کرونا ۵۰ درصد کاهش یافت .

  حمید گوگوچانی افزود : ظرفیت ۲۳۷ هزار و ۸۹۶ نفر صندلی در راه آهن اراک وجود دارد که در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اجازه فروش بلیت نصف آن به شرکت‌های مالک قطارهای مسافری داده شده‌ و اکنون برای ۲ نفر در هر کوپه بلیت صادر می‌شود . مسافران شهر اراک ۳۹ درصد از ظرفیت قطارهای ایجاد شده در راه آهن این شهرستان را خریداری کرده‌اند .

  مدیرکل راه‌آهن اراک گفت : قطارهای مسافری برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا هر روز ضد عفونی می‌شوند و تمامی کوپه‌ها و سالن‌ها پس از ضدعفونی تا ورود مسافر در مهر و موم هستند . همچنین در راستای مقابله با انتقال ویروس کرونا در صورت مشاهده افراد مشکوک به بیماری کووید ۱۹ در ایستگاه‌های راه‌آهن و قطارها رئیس قطار موظف است فرد را به اورژانس یا نماینده اورژانس معرفی و در صورت سوار شدن محل‌ها حضور بیمار ضد عفونی می‌شود .

  وی ادامه داد : با توجه به اتصال لینک صدور بلیت قطارهای مسافری به سامانه بهداشت برای افراد مشکوک به بیماری کووید ۱۹ تا تعیین و تکلیف وضعیت بیماری برای آنان بلیت صادر نمی‌شود .

  همه روزه ۲ رام قطار شامل یک رام قطار از اراک و یک رام از ملایر یا کرمانشاه که از این شهرستان عبور می کند به مشهد حرکت می‌کند .

  حوزه راه آهن اراک شامل ۴۴۱ کیلومتر خطوط ریلی در پنج استان قم , مرکزی , لرستان , همدان و کرمانشاه است که ۲۱ ایستگاه را زیر پوشش دارد .
  مطالب مرتبط

  شرکت‌های هواپیمایی روسیه خواستار حمایت دولت شدند

  شرکت‌های هواپیمایی روسیه خواستار حمایت دولت شدند

  در نامه ارسال شده توسط اتحادیه استفاده کنندگان از حمل و نقل هوایی به دولت ، گفته شده است که ۵۰ میلیارد روبل اختصاص داده شده برای حمایت از این بخش کافی نبوده است و خواستار ریافت کمک های بیشتری از دولت شدند .

  |

  کاهش ۶۰ درصدی مسافرت هوایی در سال ۲۰۲۰

  کاهش ۶۰ درصدی مسافرت هوایی در سال ۲۰۲۰

  صنعت گردشگری جهانی نیز به شدت متضرر شده است ، زیرا نیمی از گردشگران برای رسیدن به مقصد از حمل و نقل هوایی استفاده می‌کنند . بنابر اعلام سازمان بین المللی هوانوردی غیر نظامی احیای صنعت هوانوردی از سه ماهه دوم سال و به شرایط موفقیت آمیز بودن واکسیناسیون که در کشور‌های ثروتمند ...

  |

  فرودگاه‌ها و ضرورت برنامه ریزی و آمادگی برای دوران پساکرونا

  فرودگاه‌ها و ضرورت برنامه ریزی و آمادگی برای دوران پساکرونا

  شیوع ویروس کرونا موجب ارتقای آگاهی عمومی در خصوص نحوه انتقال ویروس از طریق شبکه حمل و نقل عمومی و نقش فرودگاه ها به عنوان درگاهی برای مقابله با انتشار بیماری های واگیردار شد . بنابراین از این پس فرودگاه ها ملزم خواهند بود ، علاوه بر توجه حداکثری به اولویت هایی نظیر ایمنی ، ...

  |

  نظرات کاربران