در حال بارگذاری ...
 • ادامه تلاش نیروهای راهداری برای بازگشایی راه ارتباطی روستاهای استان آذربایجان‌ شرقی

  نیروهای راهداری استان از روز پنجشنبه با آغاز بارش برف در راه های اصلی و آزادراه تبریز - زنجان استقرار یافته و مانع از بسته شدن آن ها و بروز راهبندان شدند و هم اکنون تمامی راه های فرعی و اصلی و آزادراه پیامبر اعظم باز بوده و تردد در آن ها در جریان است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت : تلاش نیروهای راهداری برای بازگشایی راه ارتباطی روستاهای استان همچنان ادامه دارد .

  اورجعلی علیزاده با اشاره به اینکه بارش برف و کولاک ۲ روز گذشته راه صدها روستای این استان را بسته بود ، افزود : از روز پنجشنبه با تلاش نیروهای راهداری راه ارتباطی خیلی از روستاهای بسته شده بازگشایی شد و تلاش می شود راه ارتباطی سایر روستاها نیز تا پایان امروز بازگشایی شود .

  وی با بیان اینکه ارتفاع برف در برخی مناطق برفگیر و روستایی به حدود ۴۰ سانتی متر رسیده است ، اظهار داشت : بارش برف از جمله راه ارتباطی حدود ۱۳۰ روستای بستان آباد ، ۱۲۰ روستای هشترود و ۵۰ روستای مراغه و ده ها روستای چاراویماق ، میانه و هریس را بسته بود .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت : این روستاها در مناطق کوهستانی و برف گیر استان واقع هستند و بیشتر آن ها به علت نداشتن راه ارتباطی مناسب در اثر بارش برف و کولاک بسته می شود . نیروهای راهداری استان از روز پنجشنبه با آغاز بارش برف در راه های اصلی و آزادراه تبریز - زنجان استقرار یافته و مانع از بسته شدن آن ها و بروز راهبندان شدند و هم اکنون تمامی راه های فرعی و اصلی و آزادراه پیامبر اعظم باز بوده و تردد در آن ها در جریان است .

  آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستاها سکونت دارند .

  این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه ، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه ، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی ، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است .
  مطالب مرتبط

  اختصاص ۳۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه ساخت کریدور بزرگراهی غرب کشور در مهاباد

  اختصاص ۳۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه ساخت کریدور بزرگراهی غرب کشور در مهاباد

  هم‌اینک ۱۲ کیلومتر دیگر این کریدور در مسیر کمربندی "دارلک" مهاباد به پیمانکار واگذار شده و در مراحل زیرسازی و آماده‌سازی قرار دارد که در فصل کاری سال آینده تکمیل شده و به بهره برداری خواهد رسید .

  |

  برگزاری اولین آزمون سراسری رانندگان بدو خدمت بخش حمل و نقل جاده‌ای

  برگزاری اولین آزمون سراسری رانندگان بدو خدمت بخش حمل و نقل جاده‌ای

  متقاضیان پس از آموزش‌های لازم با ثبت‌نام در سامانه که توسط مجریان آموزشی انجام شد ، آمادگی خود را برای شرکت در آزمون اعلام کرده و تحت نظارت تیم‌های آزمون در استان با مدیریت مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان‌ها و نظارت معاونان حمل و نقل و رابطان آموزشی و کارشناسان ...

  |

  نظرات کاربران