در حال بارگذاری ...
 • کسب بالاترین امتیاز در ممیزی بین المللی شناسایی و ردگیری شناورها توسط سازمان بنادر و دریانوردی

  تمام فرآیند ثبت ، ممیزی و آمار اعلامی به صورت رسمی و توسط سازمان بین‌الملی ماهواره ای منتشر می شود که نشان دهنده انطباق جمهوری اسلامی ایران با تعهدات بین‌المللی با بالاترین استانداردهای لازم است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل ایمنی و حفاطت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت : سازمان بنادر و دریانوردی موفق به کسب بالاترین امتیاز در ممیزی بین المللی شناسایی و ردگیری شناورها مبتنی بر اطلاعات ماهواره ای با بالاترین آمار دسترسی پذیری و انطباق با استانداردهای بین المللی در سال ۲۰۲۰ ، شد .

  نادر پسنده درباره ممیزی مرکز ملی داده ایران ، تصریح کرد : سازمان بنادر و دریانوردی موفق شد به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در ممیزی صورت گرفته توسط سازمان بین‌المللی ماهواره‌ای (IMSO) ، با رسیدن به آمار دسترسی پذیری تحسین برانگیز ۹۹/۹۳ درصد ، تطابق بالای خود با استانداردهای بین‌المللی را ثبت کند . تمام فرآیند ثبت ، ممیزی و آمار اعلامی به صورت رسمی و توسط سازمان بین‌الملی ماهواره ای منتشر می شود که نشان دهنده انطباق جمهوری اسلامی ایران با تعهدات بین‌المللی با بالاترین استانداردهای لازم است .

  وی افزود : سازمان بین‌المللی ماهواره‌ای هر ساله ، به منظور اطمینان از عملکرد اجرایی فرآیند شناسایی و ردگیری شناورها بر اساس اطلاعات ماهواره‌ای ، ممیزی نظارتی بسیار دقیقی از مراکز داده ملی کشورهای عضو به عمل می‌آورد و گزارش آن در مجامع بین‌المللی مورد بررسی قرار می گیرد .

  مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد : موفقیت جمهوری اسلامی ایران در ثبت بالاترین آمار انطباق و دسترسی پذیری ، در حالی صورت گرفت که کشور با شدیدترین تحریم‌های بین‌المللی صنعت دریانوردی مواجه است .

  پسنده موفقیت ایران در ممیزی بین‌المللی LRIT را ناشی از سیاست گذاری مناسب سازمان بنادر و دریانوردی با تکیه بر توان داخلی و استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان ایرانی برشمرد .

  لاز م به ذکر است که بر اساس کنوانسیون نجات جان اشخاص در دریا ، کشورهای متعاهد باید نسبت به راه‌اندازی سامانه های شناسایی و ردگیری شناورها مبتنی بر اطلاعات ماهوراه‌ای ( LRIT) اقدام کنند .
  مطالب مرتبط

  انعقاد قرارداد سرمایه گذاری احداث کارخانه روغن کشی و خوراک دام در بندر امیرآباد

  انعقاد قرارداد سرمایه گذاری احداث کارخانه روغن کشی و خوراک دام در بندر امیرآباد

  کاهش زمان تخلیه ، تسریع در توزیع کالا در بازار توسط صاحبان کالا ، قابلیت انتقال کالا به کامیون ها ، واگن های ریلی و نقاله ها ، کاهش قابل ملاحضه آلاینده های صوتی و گرد و غبار ، کاربری آسان ، تحرک بر روی تایرهای لاستیکی و جابجایی آن در طول اسکله ها را از مزایای این مکنده غلات به ...

  |

  اعلام فرصت های سرمایه گذاری در بنادر ایران

  اعلام فرصت های سرمایه گذاری در بنادر ایران

  سازمان بنادر و دریانوردی رویکرد و نحوه فعالیت خود را از تصدی گری به حمایت و نظارت تغییر داده است و این تغییر رویکرد ، تاثیر مثبتی در زمینه فعالیت بخش خصوصی به همراه داشته و باعث تشویق سرمایه گذاران به منظور انجام فعالیت های هرچه بهتر و بیشتر اقتصادی در بنادر کشور شده است .

  |

  نظرات کاربران