در حال بارگذاری ...
 • ارتقاء ظرفیت ریلی بندر شهید رجایی با اتمام بازسازی خط ۵ ریلی

  وسعت مناسب خطوط ، اتصال به شبکه سراسری ریلی و قرار گرفتن در رهگذر شمال - جنوب که خود مسیری مطمئن برای ترانزیت دریایی - ریلی کالا به کشورهای همسایه به شمار می آید مهمترین مزایا و دستاوردهای حاصل از افتتاح این خط ریلی است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از انجام مراحل نهایی نوسازی خط ۵ ریلی بندر شهید رجایی در راستای توسعه حمل و نقل ریلی و تقویت فعالیت های مبتنی بر ریل – بندر خبر داد .

  علیرضا محمدی کرجی‌ران با اشاره به تدوین برنامه های نظامند جهت انجام تعمیرات ادواری با هدف پیشگیری و جلوگیری از آسیب به خطوط ریلی بندر شهید رجایی اظهار داشت : تعمیرات و نوسازی سازه‌ای و ملحقات ریل و سوزن در این بندر به شکل مداوم و بر اساس یک برنامه زمانبندی در حال انجام است .

  مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت : در خطوط ۴ و ۵ ریلی بخش نوسازی ، اجرای اسلب‌های درجا و اجرای تراورس‌های مشبک دی بلوک ، اجرای کانال‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی در محل سوزن‌ها، اجرای استاپرها ، رنگ آمیزی و اجرای زینک ریچ تمام ریل و سوزن‌ها جهت جلوگیری از پوسیدگی به انجام رسیده است .

  محمدی کرجی ران با بیان اینکه مبلغی بالغ بر۳۴۰ میلیارد ریال برای بازسازی و نوسازی خطوط ۴و ۵ ریلی بندر شهید رجایی هزینه شده است ، اظهار داشت : خط ۴ ریلی در هفته دولت سال جاری مورد بهره برداری قرار گرفت و خط ۵ ریلی نیز مراحل پایانی را سپری می کند .

  همجواری خط پنج با انبارهای کالای اساسی و تسریع در روند جابه‌جایی

  مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با بیان اینکه بدلیل همجواری این خط با انبار های ۲۰ الی ۲۳ بندر که محل ذخیره‌سازی و نگهداری کالاهای اساسی است ، روند ترخیص کالاها شتاب بیشتری خواهد گرفت ، اظهار داشت : وسعت مناسب خطوط ، اتصال به شبکه سراسری ریلی و قرار گرفتن در رهگذر شمال - جنوب که خود مسیری مطمئن برای ترانزیت دریایی - ریلی کالا به کشورهای همسایه به شمار می آید مهمترین مزایا و دستاوردهای حاصل از افتتاح این خط ریلی است .

  وی به نوآوری طراحی مهندسین داخلی در فرآیند اجرای این پروژه نیز اشاره ای داشت و گفت : انجام این پروژه با یک ابداع و نوآوری در طراحی همراه بود و آن اجرای خط اسلب ترک که در قسمت همسطح بجای ریل قاشقی از ریل ۱E ۶۰ استفاده شده و با این اقدام نوآورانه فقدان تامین تجهیزات متاثر از تحریم ها دراین بخش مرتفع گردید . بندر شهید رجایی با برخورداری از ۵۸ کیلومتر خطوط ریلی داخلی ظرفیت جابجایی سالانه بیش از ۲۰ میلیون تن انواع کالاهای وارداتی ، صادراتی و ترانزیتی را دارا است .
  مطالب مرتبط

  نصب یک فروند اسکله فلزی در بندرگاه خمیر

  نصب یک فروند اسکله فلزی در بندرگاه خمیر

  بر اساس مطالعات و جانمای های صورت گرفته به منظور تحقق این هدف یک فروند اسکله شناور با کاربری گردشگری دریایی در دستور کار این اداره کل قرار گرفت که پس از انجام مراحل جانمایی ، ساخت این اسکله بدست توانمند متخصصان داخلی آغاز و پس از انتقال در این بندرگاه نصب شد .

  |

  نظرات کاربران