در حال بارگذاری ...
 • مراقبت از سلامت کارکنان و مسافران از اولویت های اصلی شرکت راه آهن

  هم اکنون مقرر شده است تا در تمامی مناطق را آهن کشور ، مرکز نیکوکاری تاسیس شود تا از طریق آن بتوان نسبت به رفع مشکلات پرسنل اقدامات لازم را انجام داد . فعالیت این مراکز همگی زیر نظر ستاد خواهد بود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل شرکت راه آهن از راه‌اندازی مرکز نیکوکاری با هدف رفع مشکلات کارکنان این شرکت در سراسر کشور خبر داد .

  سعید رسولی از تاسیس مرکز نیکوکاری در شرکت راه آهن خبر داد و  اظهار کرد : اکنون این مرکز در این شرکت تاسیس شده است و مناطق راه آهن نیز یکی پس از دیگری در حال اخذ مجوز لازم جهت راه اندازی مرکز نیکوکاری هستند .

  وی با بیان اینکه به تازگی مجوز راه‌اندازی مرکز نیکوکاری در جنوب شهر تهران نیز صادر شده است ، افزود : از مدت‌ها پیش ، مرکز نیکوکاری در راه آهن مشهد راه آهن اندازی شده بود و اکنون مرکز نیکوکاری راه آهن یزد هم مجوز خود را دریافت کرده و به زودی فعالیت رسمی خود را آغاز می‌نماید .

  رسولی درباره علت راه‌اندازی مرکز نیکوکاری در ستاد و مناطق شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت : امروزه کشورمان در شرایط بسیار سختی قرار دارد و در این باره تعارفی هم وجود ندارد . مقام معظم رهبری بارها تاکید کردند که افراد نباید منتظر کارهای دولتی باشند . وظیفه انسانی ما این است که باید نسبت به درد و مشکلات همکاران‌مان که همسایه ما تلقی می شوند ، بی تفاوت نباشیم . در تعالیم دینی ما مکرر تاکید شده است که باید به همسایه خود توجه کنیم . همسایه ما نه فقط ساکنین خانه مجاور ما ، بلکه همکاران و مسافران را نیز شامل می‌شوند.

  وی تاکید کرد : در این شرایط سخت ، ما نیز تمامی تلاش‌مان را به کار بستیم تا همکاران‌مان در راه آهن در آرامش بیشتری باشند و مشکلاتشان کمتر شود . اگر چنین اقداماتی انجام بدهیم ، کار درست انجام داده‌ایم . مشکلات اقتصادی باعث می‌شوند تا افراد از نظر سیستم بدنی ضعیف شوند و در نتیجه در مقابل ویروس خطرناکی همچون کرونا تاب‌آوری نداشته و در نتیجه دچار بیماری و گرفتاری‌های بعدی شوند .

   مدیرعامل شرکت راه آهن گفت: این موضوع کاملا علمی است و اگر فردی مشکل اقتصادی داشته باشد ، سیستم ایمنی‌اش ضعیف می‌شود و در چنین شرایطی ، حتی تمامی اعضای خانواده‌اش نیز دچار بیماری خواهند شد .

  وی با یادآوری از اینکه این روزهای سخت نیز می‌گذارند و آنچه باقی می‌ماند خدماتی است که خالصانه به همکاران و ارباب رجوعان ارایه شده است ، افزود : هم اکنون مقرر شده است تا در تمامی مناطق را آهن کشور ، مرکز نیکوکاری تاسیس شود تا از طریق آن بتوان نسبت به رفع مشکلات پرسنل اقدامات لازم را انجام داد . فعالیت این مراکز همگی زیر نظر ستاد خواهد بود .
  مطالب مرتبط

  استقبال اتحادیه بین المللی راه آهن ها از رویداد سه‌شنبه‌های ریلی در شرکت راه آهن

  استقبال اتحادیه بین المللی راه آهن ها از رویداد سه‌شنبه‌های ریلی در شرکت راه آهن

  برای اینکه درک بهتری از شیوه های جدید صورت بگیرد و از این روش ها ، استفاده عملیاتی شود باید تحلیل فنی و اقتصادی از روش های مختلف صورت بگیرد تا تصمیم گیرندگان با دید عمیق تری تصمیمات لازم را اتخاذ کنند .

  |

  لزوم سرعت‌بخشی به احداث قطار حومه‌ای غرب استان تهران

  لزوم سرعت‌بخشی به احداث قطار حومه‌ای غرب استان تهران

  طرح مطالعات اولیه قطار حومه ای تهران ، قدس ، شهریار ، اندیشه و ملارد جهت اخذ سرمایه گذار ارائه شده است . این طرح شامل ۱۸ کیلومتر خط جدید و ۲۳ کیلومتر خط موجود تا ایستگاه ملکی و در مجموع به طول ۴۱ کیلومتر است که فرمانداری ها و شهرداری های این مسیر آمادگی برای همکاری لازم جهت ...

  |

  کاهش ترافیک جاده های شمال با افزایش سرعت قطارها

  کاهش ترافیک جاده های شمال با افزایش سرعت قطارها

  در محور شمال تهران - فیروزکوه - ساری ، قطار با تک لکوموتیو اعزام می شود و در ایستگاه ها فیروزکوه و پل سفید اتصال و انفصال لکوموتیو دوم انجام می شود که این کار در کنار آنکه زمان قابل توجهی لازم دارد هزینه بر است و در واقع متوسط زمان سیر قطارها را افزایش می دهد و این برای مسافر هم ...

  |

  ارتقا بهره وری ، استفاده بهینه از امکانات موجود و کاهش هزینه ها از اولویت های اصلی راه آهن

  ارتقا بهره وری ، استفاده بهینه از امکانات موجود و کاهش هزینه ها از اولویت های اصلی راه آهن

  تفکری در راه آهن جا افتاده است که نتیجه آن را در اداره راه آهن می بینیم . خوشبختانه تحقیقات کاربردی توانسته است نیاز امروز راه آهن را با توجه به سرمایه های موجود تامین کند .

  |

  راه‌آهن ایران در مسیر خودکفایی در تولید واگن‌های مسافری و لوکوموتیو

  راه‌آهن ایران در مسیر خودکفایی در تولید واگن‌های مسافری و لوکوموتیو

  ما نیازمند توسعه شبکه ریلی و بهره مند کردن کشور از قطارهای پرسرعت هستیم . امروز در دنیا همه کشورها به سمت قطارهای پرسرعت حرکت کرده‌اند و ما نیز نباید کوتاهی و غفلت داشته باشیم و ضرورت دارد تا به تکنولوژی روز و برتر دنیا برسیم .

  |

  نظرات کاربران