در حال بارگذاری ...
 • ثبت بیش از ۱۵۶ میلیون تردد خودرو در جاده های آذربایجان شرقی طی هشت ماهه اول امسال

  از کل تردد ثبت شده ۱۵ درصد مربوط به وسایل نقلیه سنگین و ۸۵ درصد مربوط به وسایل نقلیه سبک بوده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، بیش از ۱۵۶ میلیون و ۴۳۷ هزار تردد خودرو در محورهای آذربایجان شرقی در هشت ماهه اول سال ۱۳۹۹ ثبت شد .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با اعلام این خبر افزود : با توجه به اطلاعات به دست آمده از ۸۲ دستگاه تردد شمار آنلاین در محورهای مختلف استان این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۷ درصد کاهش داشته است .

  اورجعلی علیزاده گفت : از کل تردد ثبت شده ۱۵ درصد مربوط به وسایل نقلیه سنگین و ۸۵ درصد مربوط به وسایل نقلیه سبک بوده است .

  وی محورهای رفت و برگشت تبریز - ایلخچی با بیش از ۲۵ میلیون و ۸۹۵ هزار , تبریز - صوفیان با بیش از ۱۲ میلیون و ۵۴۰ هزار , ایلخچی - آذرشهر با بیش از ۸ میلیون و ۶۰۳ هزار و محور بناب – مراغه را با بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰۷ هزار تردد , پرترددترین محورهای استان در هشت ماهه اول سالجاری اعلام کرد . محورهای رفت و برگشت میاندوآب – ملکان و محور تبریز - اهر از دیگر محورهای پرتردد این بازه زمانی بود .

  در حال حاضر مرکز مدیریت اطلاعات راه ها و حمل و نقل جاده ای استان با ۲۴ دوربین نظارت تصویری , ۵۷ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور فعال که ۲۰ سامانه دیگر نیز در مرحله تست و اضافه شدن و ۲۰ سامانه نیز با پیشرفت بالای ۸۰ درصد نیز در شرف راه اندازی می باشد , هفت دستگاه تابلوی پیام متغیر و ۸۲ دستگاه ترددشمار آنلاین در سطح محورهای مختلف رصد وضعیت تردد استان را عهده دار است .
  مطالب مرتبط

  کسب رتبه نخست برتر کشوری در مدت زمان پاسخگویی به شکایات حوزه حمل و نقل جاده ای

  کسب رتبه نخست برتر کشوری در مدت زمان پاسخگویی به شکایات حوزه حمل و نقل جاده ای

  سامانه تلفنی و پیامکی ۱۴۱ به عنوان ابزارهای ارتباطی شهروندان جهت اطلاع یابی از آخرین وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی ، شرایط آب و هوایی ، انسداد و رخدادهای جاده ای و ثبت و رسیدگی به شکایات مردمی در زمینه حمل و نقل جاده ای و راهداری است .

  |

  رسیدگی به ۲۷۵۲ پرونده تخلف شرکت های حمل و نقل جاده ای در ۹ ماهه سال جاری

  رسیدگی به ۲۷۵۲ پرونده تخلف شرکت های حمل و نقل جاده ای در ۹ ماهه سال جاری

  سازمان راهداری به منظور نظارت مستمر بر فعالیت های بخش حمل ونقل جاده ای برون شهری راه های ارتباطی گسترده ای نظیر سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۴۱ را با مخاطبان این بخش ایجاد کرده است تا بتواند نظرها ، پیشنهادها و شکایت های افراد را دریافت و به آن ها رسیدگی کند .

  |

  نظرات کاربران