در حال بارگذاری ...
 • انجام عملیات تعریض و اصلاح هندسی قوس پرحادثه سیرو در محور قم – کهک

  قوس تیز سیرو واقع در محور قم – کهک به دلیل ساختار هندسی نامناسب آن از سویی و صخره ای بودن تپه حاشیه آن از سویی دیگر ، امکان تعریض و اصلاح ان را بادشواری مواجه ساخته بود . پس از بازدیدهای میدانی مستمر و مطالعات صورت گرفته ضمن تهیه و تجهیز ماشین آلات و همچنین مصالح مورد نیاز ، مقرر گردید نسبت به رفع این مقطع پرحادثه با استفاده از ظرفیت داخلی اقدام شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان قم عنوان کرد : درقالب طرحی امانی ، و با اجرای عملیات کوه بری و ترانشه برداری ( با حجم چهار هزار متر مکعب ) قوس پرحادثه سیرو ، واقع در محور قم – کهک ، تعریض واصلاح هندسی می گردد .

  به منظور ارتقا سطح ایمنی و کاهش حداکثری نقاط پرحادثه ، طرح تعریض و اصلاح هندسی قوس سیرو واقع در محور قم – کهک عملیاتی شد .

  رییس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان قم ضمن اعلام خبر فوق افزود : از آنجا که محورهای جاده ای بخش کهک به دلیل موقعیت ییلاقی و تنوع محصولات باغی درزمره محورهای پرتردد استان می باشند ، ارتقا ایمنی آن ها در اولویت اقدامات اداره متبوع قرار دارد .

  حسین برقراری شناسایی و رفع نقاط پرحادثه محورهای جاده ای را ازجمله مهمترین این اقدامات دانست و بیان کرد : قوس تیز سیرو واقع در محور قم – کهک به دلیل ساختار هندسی نامناسب آن از سویی و صخره ای بودن تپه حاشیه آن از سویی دیگر ، امکان تعریض و اصلاح ان را بادشواری مواجه ساخته بود . پس از بازدیدهای میدانی مستمر و مطالعات صورت گرفته ضمن تهیه و تجهیز ماشین آلات و همچنین مصالح مورد نیاز ، مقرر گردید نسبت به رفع این مقطع پرحادثه با استفاده از ظرفیت داخلی اقدام شود .

  برقراری عملیات اجرایی این طرح را به دوبخش تقسیم کرد و تصریح نمود : در بخش نخست با استفاده از ماشین آلات سنگین اعم از بیل مکانیکی مجهز به پیکور، لودر و دیگر ماشین آلات ملزوم ، عملیات کوه بری و ترانشه برداری انجام میشود .

  رییس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان قم میزان عرض تعریضی را افزون بر نه متر دانست و ادامه داد : پس از کوه بری و ترانشه برداری ، قوس تیز جاده به صورت هندسی اصلاح وعملیات  زیرسازی و آسفالت مسیر اجرا می‌شود .

  برقراری در خصوص حجم کوه بری و ترانشه برداری قوس سیرو اظهار داشت : بر اساس بر آوردهای اولیه ، حجم کوه بری و ترانشه برداری دراین قوس افزون بر چهار هزار مترمکعب است . به دلیل صخره ای بودن تپه حائل ، عملیات کوه بری وترانشه برداری به صورت تمام وقت درحال اجرا است .

  حسین برقراری درخصوص بازه زمانی اجرا و تکمیل این پروژه عنوان کرد : درصورت مساعد بودن شرایط جوی ، انشالله این پروژه تا پایان آذرماه سال جاری تکمیل ومورد بهره برداری قرار خواهد گرفت .

  وی تعداد عوامل اجرایی طرح تعریض و اصلاح هندسی قوس محور سیرو - کهک را ۱۸ نفر اعلام کرد و افزود : همچنین جهت اجرای این طرح ده دستگاه انواع ماشین آلات راهداری شامل بیل مکانیکی مجهز به پیکور ، گریدر ، لودر ، غلطک ، کمپرسی ، خودروهای گشت راهداری و ... مشغول به فعالیت هستند .

  برقراری در خاتمه از همراهی و تعامل بخشدار کهک ، رییس پاسگاه پلیس راه قم – کاشان و...تقدیر و ابراز امیدواری نمود در سایه همدلی فی مابین نسبت به تامین ایمنی حداکثری محورهای برونشهری بخش کهک دراسرع وقت اقدام شود .




  مطالب مرتبط

  تردد در محور الیگودرز - شول آباد جریان دارد

  تردد در محور الیگودرز - شول آباد جریان دارد

  در حال حاضر تردد در محور الیگودرز - شول آباد جریان دارد اما با توجه به کولاک شدید در این محور به رانندگان توصیه می‌شود تجهیزات ایمنی از جمله زنجیرچرخ ، لباس گرم و پتو همراه داشته باشند .

  |

  پیشرفت فیزیکی ۴۳ درصدی ساختمان اصلی مسافری و تجاری پایانه مرزی رازی خوی

  پیشرفت فیزیکی ۴۳ درصدی ساختمان اصلی مسافری و تجاری پایانه مرزی رازی خوی

  متاسفانه با توجه به شرایط محدودیت‌های کرونایی در ۹ ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد کاهش ۹۹/۶۷ درصدی تردد مسافران ورودی و خروجی از این پایانه مرزی بودیم که امید است با بهبود شرایط و رفع محدودیت های کرونایی و اتمام پروژه های عمرانی شاهد رونق گذشته تردد مسافرین ...

  |

  اولویت بازگشایی راه‌ها در زمستان ، محورهای شریانی و اصلی است

  اولویت بازگشایی راه‌ها در زمستان ، محورهای شریانی و اصلی است

  از آنجایی که این استان با سه محور شریانی و کوهستانی به پایتخت کشور متصل بوده ، در زمان بحران و شرایط جوی سنگین ، اولویت کاری مجموعه بازگشایی و مهیا بودن تردد در این سه محور بوده و پس از آن در اولویت‌های بعدی محورهای فرعی پر تردد کوهستانی و سپس محورهای روستایی و ییلاقی است . 

  |

  نجات بیش از ۲۰۰ خودرو از برف و کولاک در محور اشنویه - ارومیه

  نجات بیش از ۲۰۰ خودرو از برف و کولاک در محور اشنویه - ارومیه

  متاسفانه برخی از رانندگان نیز با وجود داشتن زنجیرچرخ ، اقدام به بستن آن در مسیر نمی‌کردند که این موضوع نه تنها برای خودشان بلکه برای دیگر خودروها نیز مشکل ایجاد کرده و علاوه بر گرفتار شدن در برف موجب ایجاد ترافیک در جاده‌ها نیز شده است .

  |

  نظرات کاربران