در حال بارگذاری ...
 • اتمام عملیات ساخت پل شور عقیلی در شهرستان گتوند

  این پل که بر روی رودخانه شور احداث شده است بخش عقیلی گتوند را به شوشتر وصل می‌کند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی خوزستان از اتمام عملیات ساخت پل شور عقیلی در گتوند خبر داد .

  علی عیدی وندی اظهار داشت : این پل با اعتباری افزون بر ۸ میلیارد و هفتصد میلیون تومان از محل اعتبارات ملی و استانی ساخته شده است . پل شور عقیلی به طول یکصد متر و عرض ۱۲ متر احداث شده است .

  معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی خوزستان اضافه کرد : پل در سه دهانه احداث و جایگزین پل قدیمی فلزی کوچکی است که در منطقه وجود دارد . احداث این پل نقش مهمی در کاهش ترافیک و حل مشکل تردد روستاییان منطقه ترکالکی و عقیلی به شهرهای گتوند و شوشتر دارد .

  وی افزود : با احداث پل طول راه تردد روستاییان کوتاه و انتقال محصولات کشاورزی منطقه به دیگر نقاط آسان خواهد شد . پل شور عقیلی با دو دهانه ٢٤ متری و یک دهانه ٣٠ متری در قالب سازه ای بتنی ساخته شده است . جاده‌ های طرفین پل یکهزار و پانصد متر طول دارد .

  این پل که بر روی رودخانه شور احداث شده است بخش عقیلی گتوند را به شوشتر وصل می‌کند .

   
  مطالب مرتبط

  اتمام عملیات اجرایی احداث پل شعیبیه - دیلم

  اتمام عملیات اجرایی احداث پل شعیبیه - دیلم

  با وجود اینکه این منطقه در تولید محصولات کشاورزی استان تاثیر بسیار زیادی دارد اما تا پیش از این فاقد مسیر ارتباطی مستمر و ثابت بود که برای حل این مشکل احداث پل شعیبیه – دیلم در دستور کار قرار گرفت .

  |

  نظرات کاربران