در حال بارگذاری ...
 • پیشرفت فیزیکی ۲۷ درصدی در پروژه تونل خوانسار در استان اصفهان

  با اتمام این تونل مسیر شهرستان‌های غرب استان اصفهان به طرف استان لرستان و خوزستان هموارتر می شود و علاوه بر کاهش میزان تردد از گردنه و زمان سفر موجب افزایش ایمنی در تردد می شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ عملیات تکمیل  ۸۰۰ متر باقیمانده از تونل شهرستان خوانسار به بوئین میاندشت با ۲۷ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجرا است .

  شهرام عباسی رئیس اداره نظارت بر ساخت راه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص روند اجرایی عملیات پروژه تونل خوانسار اظهار کرد : پروژه حفاری و احداث تونل خوانسار یکی از پروژه‌های شاخص راهسازی این اداره کل است که ارتباط بین شهرستان خوانسار با شهرستان بوئین میاندشت را با توجه به راه صعب العبور موجود ، تسهیل می‌بخشد . در این منطقه به دلیل وجود گردنه با شیب‌های طولانی بسیار زیاد ، نبود مشخصات فنی منطبق با طبقه‌بندی و شرایط هندسی راه و لغزندگی شدید مسیر ، تکمیل هر چه سریعتر این تونل بسیار ضروری است .  

  رئیس اداره نظارت بر ساخت راهها اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه تونل خوانسار به بوئین میاندشت ، دومین تونل استان اصفهان از نظر بزرگی است ، گفت : این تونل به عنوان شاهراه غرب استان اصفهان تلقی می شود که سه استان اراک - اصفهان - خوزستان را متصل می‌کند . با اتمام این تونل مسیر شهرستان‌های غرب استان اصفهان به طرف استان لرستان و خوزستان هموارتر می شود و علاوه بر کاهش میزان تردد از گردنه و زمان سفر موجب افزایش ایمنی در تردد می شود .  

  عباسی با بیان اینکه قرارداد اولیه تونل خوانسار، به طول ۴ هزار و ۲۰ متر شامل یکهزار و ۲۰۰ متر تونل و ۲ هزار و ۸۲۰ متر راه های طرفین بود گفت : در سنوات گذشته حفاری کل مسیر انجام و عملیات لاینیگ حدود ۴۰۰ متر تونل تکمیل شد . این پروژه پس از دو سال توقف با پیگیری‌های بعمل آمده از ابتدای سال جاری تحت قرارداد جدید مبنی بر تکمیل ۸۰۰ متر باقیمانده تونل، عملیات اجرایی آن از سر گرفته شد .  

  رئیس اداره نظارت بر ساخت راهها اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان بیان داشت : عملیات اجرایی برای تکمیل این میزان از تونل تا کنون شامل ۷ هزار و ۸۴۵ مترمکعب بتن‌ریزی ، ۲۲۳ هزار و ۹۵۸ کیلوگرم آرماتوربندی ، ۸ هزار و ۲۱ مترمربع قالب‌بندی و ۱۴ هزار و ۹۵۳ کیلوگرم قالب‌گذاری انجام بوده است .  

  وی با بیان اینکه ۸۰۰ متر باقیمانده این پروژه دارای ۲۷ درصد پیشرفت فیزیکی است گفت : اعتبار هزینه شده جهت اجرای این پروژه در هشت ماه گذشت مبلغ یکصد میلیارد ریال بوده است .  

   
  مطالب مرتبط

  کمربندی جنوب‌ غرب اصفهان در آستانه بهره برداری

  کمربندی جنوب‌ غرب اصفهان در آستانه بهره برداری

  طول این مسیر که محور اصفهان - شهرضا و کمربندی شرقی اصفهان را به آزادراه ذوب آهن متصل می‌کند جمعاً ۱۷ کیلومتر است . شروع این محور از محل پل راهداران (تقاطع غیرهمسطح) در محور اصفهان - شیراز ، حد واسط مجتمع مسکونی شهرک سپاهان‌شهر و منطقه پادگان نظامی سپاه بوده و پس از تقاطع ، با ...

  |

  آینده حمل و نقل شهری در شرایط غیر حضوری شدن فعالیت‌ها

  آینده حمل و نقل شهری در شرایط غیر حضوری شدن فعالیت‌ها

  جریان سرمایه‌گذای در فناوری های نوین بخصوص فناوری های اطلاعات و ارتباطات به دلیل ایجاد صرفه‌های اقتصادی از جمله صرفه‌های ناشی از مقیاس ، کاهش هزینه‌های تولید ، افزایش بهره‌وری و در نهایت افزایش تولید همچون گذشته در آینده نیز افزایش می‌یابد .

  |

  افتتاح قطعات یک و ۲ آزادراه کنارگذر شرق اصفهان تا چند روز آینده

  افتتاح قطعات یک و ۲ آزادراه کنارگذر شرق اصفهان تا چند روز آینده

  کنارگذر شرق اصفهان شریانی مهم برای ارتباط هر چه بهتر و سریع‌تر ترافیک جنوب به جاده‌های منتهی به مرکز و شمال کشور به شمار می‌آید لذا با بهره‌برداری این کنارگذر مسیر استان‌های جنوبی و همچنین بخش جنوبی استان اصفهان به تهران ۵۰ کیلومتر کاهش می‌یابد .

  |

  احداث و ارتقاء راه های اصلی به بزرگراهی از سیاست های اصلی راه و شهرسازی استان اصفهان

  احداث و ارتقاء راه های اصلی به بزرگراهی از سیاست های اصلی راه و شهرسازی استان اصفهان

  با تلاش‌های بعمل آمده سالانه بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیلومتر از راه های استان اصفهان از اصلی به بزرگراهی تبدیل می شود و بدین طریق فرآیند حذف نقاط حادثه‌خیز در سطح استان انجام می‌پذیرد .

  |

  نظرات کاربران