در حال بارگذاری ...
 • پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی پروژه احداث پل کاکارضا در شهرستان الشتر

  پل کاکارضا با اعتباری بالغ بر ۹میلیارد تومان توسط شرکت سپهر بستر در حال ساخت است و تاکنون ۶.۵ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده است . پیشرفت فیزیکی پروژه مذکور را ۶۰ درصد است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت : پل کاکارضا ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

  رضا خالقی اظهار داشت : پل کاکارضا در بخش میانی لرستان و در شهرستان الشتر و نزدیک روستای کاکارضا واقع شده است.

  وی هدف از احداث این پل را برقراری ارتباط محور الشتر به خرم‌آباد بر روی رودخانه کاکارضا برشمرد و گفت : طول پل کاکارضا ۹۰ مترو عرض ۱۲متر و نوع سازه آن تیر پیش‌ساخته پیش‌تنیده و دال بتنی درجا است که دارای سه دهانه ۳۰ متری و ۱۹ شمع به عمق ۱۵ متر است .

  وی با بیان اینکه در هر دهانه ۶ عدد تیر بکار رفته که در مجموع برای سه دهانه ۱۸ تیر استفاده شده است ، افزود : عرشه پل به صورت دال بتنی به ضخامت ۲۰ سانتیمتر شمع ستون و مدفون در خاک است .

  خالقی با بیان اینکه این پل دارای دو کوله و دو ردیف سه تایی ستون دایره‌‌ای شکل به ضخامت ۱.۵ متر است که بر اساس آیین نامه بارگذاری پل‌های ایران اجرا شده است ، گفت : کوله سمت الشتر بصورت شمع ستون و مدفون در خاک است که ستون‌ها و کوله‌های آن آماده شده است . همچنین کوله و ستون‌های سمت خرم‌آباد نیز به انجام رسیده است .

  وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون از مجموع ۱۸ تیر پیش‌تنیده پیش‌ساخته ۱۰ تیر ساخته شده و ۲ تیر آن در حال اجراست ، اضافه کرد : هم ‌اکنون ستون‌ها و کوله‌ها آماده شدند و تا ۴۵ روز کاری آینده ۱۸ تیر مذکور برای نصب روی عرشه آماده خواهد شد .

  خالقی گفت : کار از کف رودخانه با توجه به فصل بارش و احتمال بارش‌های شدید و پرآبی رودخانه تمام شده است.

  خالقی بیان داشت : پل کاکارضا با اعتباری بالغ بر ۹میلیارد تومان توسط شرکت سپهر بستر در حال ساخت است و تاکنون ۶.۵ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده است . پیشرفت فیزیکی پروژه مذکور را ۶۰ درصد است .
  مطالب مرتبط

  افتتاح بخشی از پروژه‎های چهارخطه استان لرستان در دهه فجر

  افتتاح بخشی از پروژه‎های چهارخطه استان لرستان در دهه فجر

  ۱۵.۷ کیلومتر از محور ازنا - شازند در حال ساخت است که در سال ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهد رسید . اعتبار هزینه شده برای این چهارخطه تاکنون ۵۰ میلیارد تومان بوده و اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل آن ۹۵ میلیارد تومان پیش بینی شده است .

  |

  تشریح آخرین وضعیت پروژه های راهسازی در استان لرستان

  تشریح آخرین وضعیت پروژه های راهسازی در استان لرستان

  محور خرم‌آباد - پلدختر ۹۵ کیلومتر است که بیش از ۴۰ کیلومتر آن قبلا چهارخطه شده و در دست اقدام بود اما بدلیل وقوع سیل وزارت راه و شهرسازی برنامه‌ای را تنظیم کرد تا این محور در چهار قطعه به صورت راه اصلی دو خطه به سمت پلدختر با ایمنی بیشتر و فاصله مناسب از رودخانه بازسازی شود .

  |

  نظرات کاربران