در حال بارگذاری ...
 • انجام استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی طی ۲ مرحله

  اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری گفت : استعلام و پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی ، طی ۲ مرحله انجام می‌شود و پیش از صدور بلیت و همچنین پیش از سوار شدن به هواپیما ، کد ملی مسافر از نظر ابتلا به کرونا استعلام می‌شود .

  ابوالقاسم جلالی اظهار داشت : از چندی پیش و طبق مصوبه ابلاغی وزارت بهداشت سامانه فروش بلیت هواپیما به سامانه استعلام وزارت بهداشت متصل شده است ، حال اگر مسافرانی بخواهند از طریق آژانس‌ها ، شرکت‌های هواپیمایی و سایت‌های فروش بلیت هواپیما ، اقدام به تهیه بلیت کنند ، پیش از صدور بلیت کد ملی آنها در سامانه‌ای که متصل به سامانه بانک اطلاعات کرونا متعلق به وزارت بهداشت است ، استعلام می‌شود .

  معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد : اگر فرد به کرونا مبتلا بوده و دوران زمانی مورد نظر را نگذرانده باشد کد وی قرمز می شود و امکان صدور بلیت برای این مسافر وجود ندارد اما اگر فردی مبتلا نباشد کد وی سبز می شود و مجاز به خرید بلیت است .

  پایش مسافران کرونایی در حمل و نقل هوایی در ۲ مرحله

  وی در پاسخ به این سؤال که رصد و پایش مسافران کرونایی در زمان صدور بلیت انجام می‌شود یا در زمان چک کردن بلیت مسافران پیش از سوار شدن به هواپیما ؟ گفت : در دو مرحله رصد مسافران کرونایی انجام می‌شود، ابتدا در زمان صدور بلیت و با ارائه کد ملی و ثبت کد ملی در سامانه مربوط به وزارت بهداشت مشخص می‌شود که آیا مسافر بیمار کرونایی هست یا خیر ، از سوی دیگر ، در زمان چک کردن بلیت مسافران در فرودگاه و پیش از سوار شدن به هواپیما ، مجددا کد ملی مسافران از طریق سامانه وزارت بهداشت که دراختیار شرکت‌های هواپیمایی است استعلام می‌شود و اگر مسافری طبق سامانه وزارت بهداشت ، بیمار کرونایی محسوب ‌شود ، اجازه سفر ندارد .

  ضرورت ارائه تست منفی کرونا برای مسافران با سابقه بیماری کرونا

  معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد : ضرورت دارد چهارده روز از زمان تست کرونا گذشته باشد و مسافر آزمایش منفی کرونا ارائه دهد .

  دسترسی همه آژانس ها و سایت های فروش بلیت پرواز به سامانه استعلام کد ملی مسافر

  جلالی در پاسخ به این سؤال که ‌آیا همه آژانس‌ها و سایت‌های فروش بلیت هواپیما به این سامانه دسترسی دارند ؟ گفت : بله همه سایت‌ها و آژانس‌ها هنگام فروش بلیت هواپیما با دریافت کد ملی و ثبت آن در سامانه متصل به سامانه وزارت بهداشت ، صدور بلیت را برای مسافران کرونایی انجام نمی‌دهند .

  بنابراین گزارش ، به تازگی ، حریرچی ، معاون وزیر بهداشت ، اعلام کرده است که نرم‌افزارهای ما نشان می‌دهد ۲۰ تا ۲۵ درصد افراد با تست مثبت کرونا در جامعه حرکت وسیع دارند و به قرنطینه نمی‌روند .
  مطالب مرتبط

  کاهش ۴۲ درصدی مسافر هوایی در قشم به دلیل شیوع کرونا

  کاهش ۴۲ درصدی مسافر هوایی در قشم به دلیل شیوع کرونا

  در حال حاضر تنها مشکلی که وجود دارد ، مربوط به شیوع بیماری کرونا است که در این زمینه نیز در فرودگاه قشم ، به‌طور کامل پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شوند و با تمهیدات در نظر گرفته شده و اتصال سبستم صدور کارت پرواز به سامانه ماسک وزارت بهداشت ، امکان جابه‌جایی مسافر مبتلا به ...

  |

  بررسی فرصت های سرمایه گذاری توسعه هوانوردی عمومی در استان هرمزگان

  بررسی فرصت های سرمایه گذاری توسعه هوانوردی عمومی در استان هرمزگان

  حمل و نقل هوایی کوچک موجب ایجاد شبکه پروازی مویرگی و برقراری ارتباط هوایی درون استانی و میان استانی می شود و می تواند فرودگاه های کوچک و اقماری را از طریق فرودگاهی بزرگ چون بندرعباس به کشور متصل کند .

  |

  مخالفت سازمان هواپیمایی با اخذ عوارض مضاعف شهرداری‌ها از ایرلاین‌ها

  مخالفت سازمان هواپیمایی با اخذ عوارض مضاعف شهرداری‌ها از ایرلاین‌ها

  یکی از اشکالاتی که در این خصوص مطرح می‌شود این است که مطابق قانون ، شهرداری از شهری که در آن بلیت صادر شده است ، می‌تواند عوارض دریافت کند ؛ این در حالی است که ممکن است یک نفر از خانه‌اش بلیت خریداری کرده باشد و بعد به منطقه دیگری برود و از آنجا سوار هواپیما بشود ؛ بنابراین ...

  |

  خودداری شرکت های هواپیمایی از فروش بلیت قبل از صدور مجوز پرواز به منظور حفظ حقوق مسافر

  خودداری شرکت های هواپیمایی از فروش بلیت قبل از صدور مجوز پرواز به منظور حفظ حقوق مسافر

  شرکت های هواپیمایی موظف شدند ضمن برخورد قاطع با سایت ها و دفاتر متخلفی که فاقد مجوز سازمان هواپیمایی کشوری بوده و اقدام به فروش بالاتر از نرخ مصوب بلیت ها می کنند ، عوامل فروش متخلف را جهت پیگیری و برخورد قضایی به سازمان معرفی کنند .

  |

  نظرات کاربران