در حال بارگذاری ...
 • استعلام وضعیت سلامت مسافران شرط استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای

  شرکت ها و رانندگان مسافربری در صورت عدم رعایت مقررات ابلاغی ، مشمول طرح موضوع در کمیسیون های تخلفات حمل و نقلی و لغو مجوز به مدت حداقل یک سال خواهند بود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت : به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی از اول آذرماه جاری مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی ملزم به استعلام وضعیت سلامت خود شدند .

  تیمور باقری اظهار داشت : با توجه به دستورالعمل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و تاکید بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی در بخش حمل و نقل عمومی مسافربری جاده‌ای و محدودیت های اعلام شده از سوی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ، این اداره کل همزمان با سراسر کشور علاوه بر اعمال نظارت های لازم بر رعایت پروتکل های بهداشتی در شرکت های مسافربری ملزم به بررسی استعلام وضعیت سلامت مسافران گردید .

  وی ادامه داد : در این راستا در صورت مثبت بودن پاسخ استعلام وضعیت سلامت مسافر (تأیید ابتلای مسافر به بیماری کرونا) شرکت و راننده مکلف است از ارائه خدمات به مسافر خودداری نماید .

  معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت : شرکت ها و رانندگان مسافربری در صورت عدم رعایت مقررات ابلاغی ، مشمول طرح موضوع در کمیسیون های تخلفات حمل و نقلی و لغو مجوز به مدت حداقل یک سال خواهند بود .

  باقری در پایان خاطرنشان کرد : استعلام وضعیت سلامت مسافران با استفاده از کد ملی در سامانه www.smartcard.rmto.ir امکان پذیر است .
  مطالب مرتبط

  پیشرفت فیزیکی ۴۳ درصدی ساختمان اصلی مسافری و تجاری پایانه مرزی رازی خوی

  پیشرفت فیزیکی ۴۳ درصدی ساختمان اصلی مسافری و تجاری پایانه مرزی رازی خوی

  متاسفانه با توجه به شرایط محدودیت‌های کرونایی در ۹ ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد کاهش ۹۹/۶۷ درصدی تردد مسافران ورودی و خروجی از این پایانه مرزی بودیم که امید است با بهبود شرایط و رفع محدودیت های کرونایی و اتمام پروژه های عمرانی شاهد رونق گذشته تردد مسافرین ...

  |

  اولویت بازگشایی راه‌ها در زمستان ، محورهای شریانی و اصلی است

  اولویت بازگشایی راه‌ها در زمستان ، محورهای شریانی و اصلی است

  از آنجایی که این استان با سه محور شریانی و کوهستانی به پایتخت کشور متصل بوده ، در زمان بحران و شرایط جوی سنگین ، اولویت کاری مجموعه بازگشایی و مهیا بودن تردد در این سه محور بوده و پس از آن در اولویت‌های بعدی محورهای فرعی پر تردد کوهستانی و سپس محورهای روستایی و ییلاقی است . 

  |

  نجات بیش از ۲۰۰ خودرو از برف و کولاک در محور اشنویه - ارومیه

  نجات بیش از ۲۰۰ خودرو از برف و کولاک در محور اشنویه - ارومیه

  متاسفانه برخی از رانندگان نیز با وجود داشتن زنجیرچرخ ، اقدام به بستن آن در مسیر نمی‌کردند که این موضوع نه تنها برای خودشان بلکه برای دیگر خودروها نیز مشکل ایجاد کرده و علاوه بر گرفتار شدن در برف موجب ایجاد ترافیک در جاده‌ها نیز شده است .

  |

  تشدید نظارت‌ها بر ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری استان همدان

  تشدید نظارت‌ها بر ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری استان همدان

  رعایت نکات ایمنی از طرف رانندگان و نظارت بر موارد ایمنی ناوگان ها برابر چک لیست های نظارتی به ویژه به همراه داشتن تجهیزات زمستانی ، از طرف مدیران فنی شرکت های حمل‌ و نقل از اهمیت بسزایی برخوردار است .

  |

  نظرات کاربران