در حال بارگذاری ...
 • ایجاد سازوکاری در شرکت راه‌آهن برای حمایت واقعی و پایدار از تولید داخل

  ایجاد و تاسیس مرکز تست ریلی با همکاری وزارت دفاع و سازمان ملی استاندارد انجام شد ؛ با احداث بزرگترین مرکز تست مجهز ریلی از تولیدکننده‌های این حوزه بیشترین استفاده را خواهیم داشت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به راه‌اندازی مجدد خط تولید لکوموتیو داخلی پس از ۱۰ سال ، گفت : زنجیره کاملی برای حمایت واقعی و پایدار از تولید داخل صنعت ریلی داریم .

  سعید رسولی امروز در مراسم ورود ۷۰ دستگاه ناوگان تولید داخل به شبکه ریلی و افتتاح لکوموتیو داخلی «پارس ۳۳» اظهار داشت : در هشتمین ماه سال جهش تولید هشتمین مرحله ورود ناوگان تولید داخل به شبکه ریلی برگزار می‌شود . در این مرحله ۷۰ دستگاه انواع ناوگان شامل لکوموتیو ، واگن مسافری و واگن باری به ارزش ۲۲۳ میلیارد تومان وارد شبکه ریلی می شود . امسال جمعا تاکنون ۵۲۱ دستگاه انواع ناوگان وارد شبکه ریلی شده است و ظرفیت جابجایی بار و مسافر را ارتقاء داده است .

  مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ارزش کل ۵۲۱ دستگاه انواع ناوگان تولید داخل را ۱۱۵۶ میلیارد تومان اعلام کرد . امروز همچنین خط تولید لکوموتیو در واگن پارس اراک بعد از ۱۰ سال تعطیلی مجددا راه‌اندازی شد ؛ در دنیا و همچنین کشور ما به خاطر شیوع کرونا فعالیت‌های اقتصادی با مشکل مواجه است ، اما احیای یک مجموعه تولیدی در کشور امیدبخش است . جنب و جوش و نشاط در فعالیت‌های صنعتی ریلی داریم که نوید روزهای خوب برای راه‌آهن دارد .

  مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ادامه داد : در راستای حمایت از تولید داخل ، سازوکاری در شرکت راه‌آهن ایجاد شد که زنجیره کاملی برای حمایت واقعی و پایدار از تولید داخل است . ایجاد و تاسیس مرکز تست ریلی با همکاری وزارت دفاع و سازمان ملی استاندارد انجام شد ؛ با احداث بزرگترین مرکز تست مجهز ریلی از تولیدکننده‌های این حوزه بیشترین استفاده را خواهیم داشت .

  رسولی اظهار داشت : امروز اولین لکوموتیو تولیدی واگن پارس با عنوان پارس ۳۳ تحویل می‌شود و سفارش ۱۰ دستگاه لکوموتیو به واگن پارس شده است .

  مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد : در این هفته و هفته آینده قراردادهای جدید تقاضاهای سرمایه‌گذاری در حوزه ناوگان ریلی که از سوی بخش غیردولتی است بین کارخانجات تولید داخل تقسیم می‌شود و سفارش‌گذاری‌های جدید انجام خواهد شد و قطعا با حمایت بانک‌ها ، کار بهتر پیش می‌رود . همین الان دو تن از معاونان اینجانب در حال پیگیری اخذ تسهیلات برای شرکت‌های ریلی از بانک ملت هستند .
  مطالب مرتبط

  افتتاح رسمی مرکز جهادی پیشرفت اداره کل راه آهن تهران

  افتتاح رسمی مرکز جهادی پیشرفت اداره کل راه آهن تهران

  مجموعه مدیریت راه آهن بایستی با برنامه‌ریزی صحیح و دقت به سرمایه های انسانی فضای رشد بیشتری برای همکاران فراهم کند و امید می رود که امروز ، افتتاح مرکز جهادی پیشرفت اداره کل راه آهن تهران ، نقطه آغازی برای تحولات بیشتر در مجموعه این اداره کل باشد .

  |

  تولید ترمز و چرخ واگن برای اولین بار در کشور

  تولید ترمز و چرخ واگن برای اولین بار در کشور

  ۲۶ هزار دستگاه انواع واگن باری در کشور داریم که ۱۶ هزار دستگاه از این واگن‌ها ، اروپایی‌ها است که این چرخ‌های منوبلوک برای این واگن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد .

  |

  نظرات کاربران