در حال بارگذاری ...
 • ممنوعیت فروش بلیط اتوبوس به افراد مشکوک به کرونا در پایانه‌های مسافربری استان آذربایجان غربی

  در کنار این مصوبه پیش از این نیز غربالگری مسافران پیش از ورود به ترمینال‌های مسافری و تب سنجی از آن‌ها انجام می‌شد و در حال حاضر نیز اگر مسافری علائم بالینی داشته باشد اجازه سفر با وسائل حمل و نقل عمومی را به او نخواهیم داد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل راهداری و حمل‌ و ‎‌نقل جاده‌ای آذربایجان غربی از ممنوعیت فروش بلیط به افراد مشکوک به کرونا در پایانه‌های مسافربری استان خبر داد .

  ارسلان شکری گفت : با مصوبه ستاد مقابله با کرونا به‌‎منظور حفظ سلامت مسافران ، از سوم آذرماه از فروش بلیط سفر با ناوگان حوزه حمل و نقل عمومی جاده‌ای استان به افراد مشکوک به کرونا جلوگیری خواهد شد و تمام شرکت‌های مسافربری استان اعم از ناوگان سواری کرایه ، مینی‌بوس و اتوبوس ملزم به رعایت این مصوبه هستند .

  وی ادامه داد : همه شرکت‌های حمل و نقلی موظف هستند پیش از صدور بلیط اتوبوس ، تاکسی و مینی‌بوس برای مسافران ، کد ملی آن‌ها را در سامانه مورد نظر وزارت بهداشت وارد کنند و در صورت مجاز بودن و تایید از سوی این وزارتخانه می‌توانند سفر جاده‌ای با وسائل حمل و نقل عمومی بین‌شهری داشته باشند . نظارت بر فعالیت و عملکرد پایانه مسافربری در اجرای این دستورالعمل بر عهده اداره کل راهداری و حمل‎ونقل جاده‌ای است و کارشناسان این اداره کل از فردا نظارت دقیق خود را بر اجرای دستورالعمل  آغاز خواهند کرد .

  شکری با بیان اینکه پایانه‌های مسافربری جاده‌ای محل تجمع مسافران بوده و برای حفظ سلامت افراد اعزام وسیله نقلیه باید با ضریب ایمنی بالا باشد ، تصریح کرد : در کنار این مصوبه پیش از این نیز غربالگری مسافران پیش از ورود به ترمینال‌های مسافری و تب سنجی از آن‌ها انجام می‌شد و در حال حاضر نیز اگر مسافری علائم بالینی داشته باشد اجازه سفر با وسائل حمل و نقل عمومی را به او نخواهیم داد .

  مدیرکل راهداری و حمل‎ونقل جاده‌ای استان آذربایجان غربی به مسافران توصیه کرد که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند و مسافرانی هم که بیمار هستند برای حفظ جان همنوعان خود با رعایت دقیق موارد بهداشتی ، به هیچ عنوان از منازل خود خارج نشوند .
  مطالب مرتبط

  توزیع بیش از ۳۳ هزار حلقه لاستیک خودروی سنگین در استان زنجان

  توزیع بیش از ۳۳ هزار حلقه لاستیک خودروی سنگین در استان زنجان

  طبق اعلام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، مالکان ناوگان حمل ونقل عمومی اعم از کامیون ، اتوبوس ، مینی بوس که دارای حواله خرید لاستیک هستند و با مراجعه به نمایندگی‌های فروش به دلایل مختلف موفق به دریافت آن نشدند ، می‌توانند موضوع را به سامانه تلفنی ۱۴۱ و یا اداره کل ...

  |

  کاهش ۱.۳ درصدی تصادفات جاده‌ای در سال ۹۸

  کاهش ۱.۳ درصدی تصادفات جاده‌ای در سال ۹۸

  در سال ۹۶ ، آمار جانباختگان از تصادفات جاده ای ۱.۲ بود و در سال ۹۷ با روند افزایشی این آمار به ۱.۷ رسید. سال گذشته با دستوراتی که فرمانده نیروی انتظامی صادر کرد و همراهی و همکاری وزارت راه و شهرسازی خوشبختانه شاهد روند کاهشی تصادفات بودیم که برای ما بسیار حائز اهمیت بود .

  |

  نظرات کاربران