در حال بارگذاری ...
 • تولید بیش از ۳۰ قطعه حیاتی در صنعت ریلی کشور توسط یک واحد صنعتی کوچک در اراک

  قلاب کشنده واگن ، شیر کلاس ۸۰۰ و قفل کانتینر واگن های چند منظوره از دیگر محصولاتی است که در این واحد صنعتی تولید و به مادر صنعت تولید واگن کشور یعنی واگن پارس ارسال می شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، یک واحد صنعتی کوچک در شهرک صنعتی خیرآباد اراک توانسته با تولید بیش از ۳۰ قطعه حیاتی در صنعت ریلی کشور گامی بلند را در جهش تولید بردارد .

  مدیرعامل این واحد تولیدی گفت : فعالیت این کارخانه قطعه سازی از ۱۵ سال پیش آغاز شد و با وجود دست خالی و نبود حمایت ، اما با کار و تلاش بی وقفه روند تولید قطعات کاربردی در صنایع کشور صورت پذیرفت .

  وی نبود نیروهای ماهر و دریافت نکردن تسهیلات را از جمله مشکلات پیش روی کارخانه خود عنوان کرد و افزود : با وجود تمام این چالش ها از سال گذشته توانستیم با مهندسی معکوس قطعات کاربردی نظیر اهرم ترمز واگن شش محور را برای اولین بار در استان و کشور بومی کنیم .

  این تولید کننده فعال در حوزه ساخت قطعات ریل اضافه کرد : قلاب کشنده واگن ، شیر کلاس ۸۰۰ و قفل کانتینر واگن های چند منظوره از دیگر محصولاتی است که در این واحد صنعتی تولید و به مادر صنعت تولید واگن کشور یعنی واگن پارس ارسال می شود .
  مطالب مرتبط

  بهره برداری از ۵۰ دستگاه ناوگان ریلی نشان از رونق کار و تلاش در صنعت ریلی کشور

  بهره برداری از ۵۰ دستگاه ناوگان ریلی نشان از رونق کار و تلاش در صنعت ریلی کشور

  در سالی که توسط مقام معظم رهبری سال جهش تولید نامگذاری شده و با بهره برداری از این ۲۵۹ دستگاه ناوگان ریلی در چهار ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در مجموع تولید ناوگان ریلی در کشور ۴۸ درصد رشد داشته است .

  |

  بهره برداری از فیدر تخلیه و بارگیری ترکیبی ایستگاه راه آهن بناب

  بهره برداری از فیدر تخلیه و بارگیری ترکیبی ایستگاه راه آهن بناب

  برای آماده سازی فیدر بناب ۱.۲ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است و طبق برنامه ریزی این فیدر در مدت دو ماه آماده عملیات تخلیه و بارگیری شده است و به طور متوسط روزانه ۳۰ واگن باری می تواند در این فیدر تخلیه و یا بارگیری شود .

  |

  نظرات کاربران