در حال بارگذاری ...
 • وجود بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن کالای اساسی در بنادر کشور

  روند تخلیه و بارگیری رو به بهبود است و صاحبان کالا هماهنگی و همکاری خوبی با گمرک و سازمان بنادر داشته‌اند . کالاهای که مشکل آنها از لحاظ ارزی حل شده باشد و صاحب کالا تقاضا داده باشد و به دنبال ترخیص کالا باشند ، هیچ محدودیتی از لحاظ ترخیص ندارند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ‌، منتصر کوهساری گفت : بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن کالای اساسی در بنادر وجود دارند که در صورت رفع مشکل اسنادی ترخیص می‌شوند .

  فرهاد منتصر کوهساری معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه ما سه میلیون و ۶۸۳ هزار تن کالا در انبارهای کشور وجود دارند ، گفت : تخلیه کالاهای اساسی مثل غلات ، جو ، گندم روغن  در حال انجام است . حدود ۵۷۱ هزار تن با ۱۱ فرند کشتی در لنگرگاه هستند و فرآیند ترخیص آنها هم در حال انجام است .

  منتصر کوهساری بیان کرد : روند تخلیه و بارگیری رو به بهبود است و صاحبان کالا هماهنگی و همکاری خوبی با گمرک و سازمان بنادر داشته‌اند . کالاهای که مشکل آنها از لحاظ ارزی حل شده باشد و صاحب کالا تقاضا داده باشد و به دنبال ترخیص کالا باشند ، هیچ محدودیتی از لحاظ ترخیص ندارند .

  کوهساری با بیان اینکه هماهنگی خوبی بین صاحبان کالا ، گمرک و سازمان بنادر وجود دارد ، گفت : آمارها هم نشان می‌دهد فرایند خروج کالا از بنادر خوب بوده رو به کاهش است و خارج شدن کالا از بنادر روند خوبی دارند و همکاری بین صاحبان کالا، بندر وگمرک خوب بوده است .

  معاون سازمان بنادر با بیان اینکه حدود ۲۲هزار کانتینر کالا در بنادر کشور وجود دارند که زمان آنها سپری شده است ، گفت : طبق قانون هر کالا ۲ ماه مهلت دارد که داخل بندر باقی بماند و یک ماه هم این مهلت تمدید می‌شود . بنابراین هر کالا ۳ ماه فرصت دارد که در بندر بماند و در صورتی که صاحب کالا کالای خود را خارج نکند سازمان بنادر و دریا نوردی کل فهرست این کالاها را به گمرک اعلام می‌کند .

  این مقام مسئول افزود : گمرک پس از ارائه اخطارهای لازم به صاحبان کالا در صورتی که اقدامات لازم توسط صاحبان کالا انجام نشود این اموال را در اختیار ستاد فروش اموال تملیکی قرار می‌دهد  تا از انبارها خارج شود . این کالای متروکه که زمان مقید آنها سپری شده و برای فروش در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار می گیرد .

  کوهساری اظهار کرد : بسیاری از این کالاها یا مشکل اسنادی داشته‌اند و یا از نظر استاندارد مشکل داشته‌اند و یا قابل استفاده نبوده‌اند و مجوز ترخیص دریافت نکرده‌اند . جلسات منظمی درباره تسریع در خروج کالا با گمرک و سازمان اموال تملکیی برگزار کرده‌ایم تا تسریع در خروج کالا صورت بگیرد .

   
  مطالب مرتبط

  ساخت پیشرفته‌ترین ایستگاه رادیویی دریای عمان در بندر چابهار

  ساخت پیشرفته‌ترین ایستگاه رادیویی دریای عمان در بندر چابهار

  با اجرای طرح پوشش رادیویی سواحل مکران ؛ ارتباط دریایی آب های ساحلی استان بطور کامل پوشش داده می‌شود و زمینه تسهیل برقراری پیام‌های اضطرار و ایمنی فراهم و زمان واکنش عملیات‌های نجات دریایی کاهش خواهد یافت .

  |

  توسعه صادرات غیرنفتی با رونق صنایع دریایی کشور

  توسعه صادرات غیرنفتی با رونق صنایع دریایی کشور

  بخش خصوصی ؛ علاقمند به فعالیت در حوزه گردشگری دریایی است و در صورت حمایت دولت و ارائه تسهیلات می توان گام های بلندی در توسعه گردشگری دریایی با استفاده از توان داخلی بخش خصوصی برداشت .

  |

  امضا ۲ قرارداد تأمین و تحویل ۱۰ فروند شناور راهنمابر با سرمایه گذاری ۳۹۰۷ میلیارد ریالی

  امضا ۲ قرارداد تأمین و تحویل ۱۰ فروند شناور راهنمابر با سرمایه گذاری ۳۹۰۷ میلیارد ریالی

  در این مراسم قرارداد طراحی و ساخت ۵ فروند شناور راهنمابر آلومینیومی بنادر جنوب ایران به امضای سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت آرام کیان قشم رسید. ارزش این سرمایه گذاری ۲۵۲ میلیارد تومان است ؛ این تفاهم نامه در راستای طرح تحول صنعت مبتنی بر اقتصاد مقاومتی به امضا رسید .

  |

  نظرات کاربران