در حال بارگذاری ...
 • تازه ترین جزئیات برقراری پروازهای بین‌المللی کشور در زمان پساکرونا

  طبق جلسات هماهنگی که با طرف مقابل برگزار کرده‌ایم ، شرکت هواپیمایی لوفتانزا از اواسط دسامبر سال میلادی جاری به ایران می‌آید که جزئیات بیشتر در جلسات پیش‌رو ، بررسی خواهد شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری ضمن تشریح پروازهای بین المللی از کشورهای خارجی به ایران و از ایران به مقاصد بین المللی از برگشت لوفتانزا به ایران از اواسط دسامبر سال میلادی جاری خبر داد .

  ابوالقاسم جلالی در تشریح آخرین وضعیت پروازهای بین‌المللی شرکت‌های هواپیمایی ایرانی و همچنین پروازهای شرکت‌های هواپیمایی خارجی به کشورمان اظهار داشت : در حال حاضر از کشور روسیه شرکت هواپیمایی ایرفلوت به کشورمان پرواز دارد ، همچنین از امارات شرکت فلای‌دوبی ، از ترکیه شرکت ترکیش ایرلاین و ارمنستان شرکت ایر آرمانیا به کشور ما پرواز دارند . همچنین کام‌ایر افغانستان و قطرایرویز به کشور ما پرواز می‌کنند .

  لوفت هانزا اواسط دسامبر به ایران می آید

  وی ادامه داد : طبق جلسات هماهنگی که با طرف مقابل برگزار کرده‌ایم ، شرکت هواپیمایی لوفتانزا از اواسط دسامبر سال میلادی جاری به ایران می‌آید که جزئیات بیشتر در جلسات پیش‌رو ، بررسی خواهد شد .

  جلالی تأکید کرد : ‌اگر شرکت هواپیمایی لوفتانزا به ایران بیاید مطمئنا بقیه شرکت‌های هواپیمایی خارجی هم به کشورمان می‌آیند .

  جدیدترین جزئیات برقراری پروازهای بین المللی

  معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری در تشریح پروازهای بین‌المللی شرکت‌های هواپیمایی داخلی اضافه کرد : شرکت ماهان به روسیه و امارات می‌رود و ایران‌ایر هم از لار ، لامرد و بندرعباس به امارات پرواز دارد .

  وی افزود : ماهان از تهران به امارات (دوبی) پرواز دارد و قشم‌ایر نیز از لار، شیراز و قشم به دوبی پرواز می‌کنند .

  ۸ شرکت هواپیمایی داخلی به ترکیه پرواز دارند

  جلالی گفت : ایران ایر به ایتالیا ، شهرهای میلان و رم پرواز دارد ، همچنین شرکت‌های هواپیمایی ایران ایر آسمان ، آتا ، ماهان ، ایرتور ، زاگرس ، قشم‌ایر و معراج به ترکیه پرواز دارند . شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در مسیرهای هامبورگ ، کلن و فرانکفورت پرواز دارد . شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران پرواز اسپانیا شهر مادرید را انجام می‌دهد .

  معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری گفت : ماهان به عراق ، شهر بغداد پرواز انجام می‌دهد و قشم‌ایر به نجف پرواز دارد .

  وی با بیان اینکه پروازی به کویت نداریم ، گفت : ماهان و تابان به افغانستان پرواز دارند ، ضمن آنکه تابان از تهران به عمان و شیراز به مسقط هم پرواز دارد . ایران ایر در مسیر قطر و ماهان در مسیر سوریه پرواز دارد ، ضمن آنکه ایران‌ایر در مسیر انگلستان هم پرواز برقرار کرده است .

  معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه در مسیر لبنان ، ماهان و ایران‌ایر پرواز می‌کنند ، اضافه کرد : ایران ایر در مسیر فرانسه شهر پاریس ، پرواز دارد و ماهان به تایلند پرواز می‌کند .

  وی با بیان اینکه ماهان در مسیرهای مالزی و چین هم پرواز انجام می دهد، گفت : ایران‌ایر و ماهان به صورت موردی پرواز هند و پرواز پاکستان هم دارند . در همه این پروازها هم داخلی و هم خارجی ارائه تست منفی کرونا برای مسافران الزامی است .
  مطالب مرتبط

  تغییر کفایت سرمایه برای تاسیس شرکت هواپیمایی از ۱۰۰ میلیون دلار به ۸۰۰ میلیارد تومان

  تغییر کفایت سرمایه برای تاسیس شرکت هواپیمایی از ۱۰۰ میلیون دلار به ۸۰۰ میلیارد تومان

  هر چند شرایط اقتصادی کشور و شرایط شرکت‌های هواپیمایی در دوران کرونا بر سرمایه گذاری در این صنعت اثرگذار بوده اما همواره درخواست برای تاسیس شرکت هواپیمایی جدید وجود داشته و دارد .

  |

  بررسی فرصت های سرمایه گذاری توسعه هوانوردی عمومی در استان هرمزگان

  بررسی فرصت های سرمایه گذاری توسعه هوانوردی عمومی در استان هرمزگان

  حمل و نقل هوایی کوچک موجب ایجاد شبکه پروازی مویرگی و برقراری ارتباط هوایی درون استانی و میان استانی می شود و می تواند فرودگاه های کوچک و اقماری را از طریق فرودگاهی بزرگ چون بندرعباس به کشور متصل کند .

  |

  مخالفت سازمان هواپیمایی با اخذ عوارض مضاعف شهرداری‌ها از ایرلاین‌ها

  مخالفت سازمان هواپیمایی با اخذ عوارض مضاعف شهرداری‌ها از ایرلاین‌ها

  یکی از اشکالاتی که در این خصوص مطرح می‌شود این است که مطابق قانون ، شهرداری از شهری که در آن بلیت صادر شده است ، می‌تواند عوارض دریافت کند ؛ این در حالی است که ممکن است یک نفر از خانه‌اش بلیت خریداری کرده باشد و بعد به منطقه دیگری برود و از آنجا سوار هواپیما بشود ؛ بنابراین ...

  |

  خودداری شرکت های هواپیمایی از فروش بلیت قبل از صدور مجوز پرواز به منظور حفظ حقوق مسافر

  خودداری شرکت های هواپیمایی از فروش بلیت قبل از صدور مجوز پرواز به منظور حفظ حقوق مسافر

  شرکت های هواپیمایی موظف شدند ضمن برخورد قاطع با سایت ها و دفاتر متخلفی که فاقد مجوز سازمان هواپیمایی کشوری بوده و اقدام به فروش بالاتر از نرخ مصوب بلیت ها می کنند ، عوامل فروش متخلف را جهت پیگیری و برخورد قضایی به سازمان معرفی کنند .

  |

  نظرات کاربران