در حال بارگذاری ...
 • استفاده از حدود ۴۴۰ هزار تن آسفالت در بهسازی جاده‌های کرمان طی یکسال گذشته

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان با بیان اینکه روکش آسفالت در ایمنی راه ها بسیار تاثیرگذار است ، گفت : در سال گذشته حدود ۴۴۰ هزار تن آسفالت در جاده های استان کرمان به کار برده شد که در این زمینه رتبه اول کشوری را کسب کردیم .

  سید علی حاج سیدعلیخانی افزود : حدود ۱۳ هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته در استان کرمان وجود دارد که به لحاظ طول رتبه دوم کشوری را داریم ، همچنین یکهزار و ۹۴۰ کیلومتر بزرگراه را داریم که بعد از اصفهان بیشترین بزرگراه های کشور در استان کرمان قرار گرفتند . وسعت بزرگ استان و طول راه های زیاد آن مستلزم منابع بیشتری برای نگهداری راه هاست که متاسفانه امسال با محدودیت منابع مواجه هستیم اما با وجود این محدودیت ها سعی کردیم با بهره گیری از امکانات موجود ، مدیریت صحیح منابع ، بکارگیری روش های نوین نگهداری و کم هزینه وضعیت سرویس دهی جاده ها را به شکل مناسبی نگهداریم .

  حاج سیدعلیخانی ابراز داشت : از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۳۶ کیلومتر از راههای استان بهسازی و روکش آسفالت شدند و در ۳۱۲ کیلومتر از راه ها ، آسفالت حفاظتی اجرا شد که امسال در مقایسه با سال قبل هزینه های نگهداری جاده ها بسیار بالا رفته است .

  وی به بهسازی حدود ۱۰ کیلومتر از جاده کرمان – رفسنجان در سال جاری اشاره کرد و گفت : در حال حاضر این محور وضعیت مناسبی دارد ، همچنین عملیات روکش آسفالت نیز در ابتدای جاده کرمان – جوپار به طول ۶ کیلومتر انجام شد و این محور نیز ایمن گردید . انجام عملیات نصب و ترمیم تابلوها و خط کشی محور فوق الذکر را در دستور کارمان قرار داده ایم که تا دو ماه آینده خط کشی و تعمیر علائم به طور کامل انجام می شود .

  وی با اشاره به اینکه جاده کرمان – جوپار مسطح و در منطقه دشت قرار گرفته و هیچ شیب و قوس خطرناکی ندارد ، افزود : این جاده روکش آسفالت شده و مابقی مسیر هم در حال لکه گیری است و دارای کیفیت مناسبی است .

  حاج سیدعلیخانی در خصوص آمار بالای واژگونی و تصادف در این جاده گفت : متاسفانه تردد غیرمجاز اتباع بیگانه و سرعت زیاد آنها در این مسیر موجب بروز چنین مشکلی می شود .

  وی در رابطه با عدم وجود راهدارخانه در مسیر نگار - لاله زار اظهار داشت : دو گدار در این مسیر قرار دارد که در زمستان و زمان بارندگی برف و باران ، ماشین آلات راهداری و یک کانکس راهدارخانه سیار مستقر شده و آماده خدمت رسانی در این جاده ها است .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان در ادامه گفت : امسال با همکاری و تلاش مدیران ما در سازمان راهداری ، مجوز ساخت یک راهدارخانه داده شد که در این رابطه طراحی های لازم انجام شده و با اداره کل منابع طبیعی در حال مکاتبه و هماهنگی هستیم تا زمین واگذار شود و در صورت واگذاری زمین از ماه آینده ساخت یک راهدارخانه ثابت را شروع خواهیم کرد .

  حاج سیدعلیخانی با اشاره به این مطلب که شماره ۱۴۱ سامانه اطلاعات راهها می باشد یادآور شد : هم استانی های گرامی جهت هرگونه شکایت ، انتقاد ویا پیشنهاد مرتبط با حوزه راهداری و حمل و نقل استان ، می توانند مراتب را از طریق سامانه پیامکی ۱۰۰۰۰۳۴۱ به ما اطلاع دهند .
  مطالب مرتبط

  کسب رتبه نخست برتر کشوری در مدت زمان پاسخگویی به شکایات حوزه حمل و نقل جاده ای

  کسب رتبه نخست برتر کشوری در مدت زمان پاسخگویی به شکایات حوزه حمل و نقل جاده ای

  سامانه تلفنی و پیامکی ۱۴۱ به عنوان ابزارهای ارتباطی شهروندان جهت اطلاع یابی از آخرین وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی ، شرایط آب و هوایی ، انسداد و رخدادهای جاده ای و ثبت و رسیدگی به شکایات مردمی در زمینه حمل و نقل جاده ای و راهداری است .

  |

  رسیدگی به ۲۷۵۲ پرونده تخلف شرکت های حمل و نقل جاده ای در ۹ ماهه سال جاری

  رسیدگی به ۲۷۵۲ پرونده تخلف شرکت های حمل و نقل جاده ای در ۹ ماهه سال جاری

  سازمان راهداری به منظور نظارت مستمر بر فعالیت های بخش حمل ونقل جاده ای برون شهری راه های ارتباطی گسترده ای نظیر سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۴۱ را با مخاطبان این بخش ایجاد کرده است تا بتواند نظرها ، پیشنهادها و شکایت های افراد را دریافت و به آن ها رسیدگی کند .

  |

  نظرات کاربران