در حال بارگذاری ...
 • استفاده حداکثری از ظرفیت بندر چابهار

  از آنجا که کرایه حمل کالا در مسیرهای دریایی تابع شرایط بازار و عرضه و تقاضا است ، هیچ‌وقت در یک مسیر نمی‌توان گفت که قیمت حمل کالا ثابت می‌ماند ؛ هر چه تقاضا بیشتر باشد و ظرفیت بیشتری هم وجود داشته باشد ، طبیعتاً قیمت‌ها متعادل می‌شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت : کرایه‌ حمل کالا برای بندر چابهار رقابتی و مناسب است .

  محمد راستاد درباره توسعه بندر چابهار و فرآیندی که برای آن طی می شود ، تصریح کرد : ما به دنبال این هستیم که از حداکثر ظرفیت ترانزیت بین کشورهای ساحلی اقیانوس هند و آسیای میانه و افغانستان از طریق بندر چابهار بهره ببریم و حتی می‌توانیم با یکدیگر هم‌افزایی داشته باشیم .

  وی درباره تعرفه کرایه حمل در مسیر بندر چابهار و تشویق صاحبان کالا ، گفت : کرایه‌های حمل برای بندر چابهار از نظر رقابتی بودن شرایط مناسبی را به دست آورده است و شاهد کاهش کرایه حمل کانتینر از / به بندر چابهار هستیم .

  راستاد افزود : از آنجا که کرایه حمل کالا در مسیرهای دریایی تابع شرایط بازار و عرضه و تقاضا است ، هیچ‌وقت در یک مسیر نمی‌توان گفت که قیمت حمل کالا ثابت می‌ماند ؛ هر چه تقاضا بیشتر باشد و ظرفیت بیشتری هم وجود داشته باشد ، طبیعتاً قیمت‌ها متعادل می‌شود .

  مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد : اگر توازن بین عرضه و تقاضا وجود نداشته باشد ، مطمئناً اختلالی درباره قیمت‌ها ایجاد می‌شود که امیدواریم کشتیرانی جمهوری اسلامی به عنوان ناوگان ملی به گونه‌ای عمل کند تا صاحبان کالا دغدغه‌ای از نظر کرایه حمل نداشته باشند .




  مطالب مرتبط

  بنادر ؛ محل تخلیه و بارگیری کالا است ، نه دپوی کالا

  بنادر ؛ محل تخلیه و بارگیری کالا است ، نه دپوی کالا

  تمام دستگاه های ذی ربط و مسئول در بخش ورود کالا به کشور باید در راستای جلوگیری از دپوی کالا در بنادر و ترخیص کالا از این مناطق اقدام کنند تا بنادر به فلسفه اصلی خود یعنی محلی که صرفا برای تخلیه و بارگیری است ، تبدیل شوند .

  |

  برنامه‌ریزی برای ایجاد یک سایت برند گردشگری دریایی در مجاورت روستای تنبان جزیره قشم

  برنامه‌ریزی برای ایجاد یک سایت برند گردشگری دریایی در مجاورت روستای تنبان جزیره قشم

  پتانسیل ها و مزایای ساخت بندر چندمنظوره روستای تنبان در سواحل جزیره قشم شامل معافیت های مالیاتی به دلیل قرار داشتن در منطقه آزاد قشم ، توسعه صید ماهی و مزارع میگو ، راه های دسترسی متعدد از طریق جزایر دیگر ، بندرعباس و کشورهای حاشیه خلیج فارس ، توسعه گردشگری ، ارز آوری ، ...

  |

  حل مشکل بیکاری مردم جزیره قشم با بهره‌گیری از ظرفیت دریایی و بندری

  حل مشکل بیکاری مردم جزیره قشم با بهره‌گیری از ظرفیت دریایی و بندری

  نگاه ، رویکرد و توجه سازمان بنادر و دریانوردی به بنادر کوچک چندمنظوره ، اسکله‌های گردشگری و موج‌شکن‌های مردمی موجب شده تا شاهد اقدامات مناسبی در استان هرمزگان باشیم و در این راستا ؛ از سازمان بنادر صمیمانه تشکر می‌کنیم .

  |

  نظرات کاربران