در حال بارگذاری ...
 • برگزاری جلسه کمیته دائمی پیشگیری از بیماری های واگیر شرکت راه آهن

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن در جلسه کمیته دائمی پیشگیری از بیماری های واگیر شرکت راه آهن ، با تاکید بر اولویت این شرکت در حفظ سلامتی کارکنان ، خواستار تداوم رعایت تمامی شیوه نامه بهداشتی از سوی مدیران و همکاران شد .

  سعید رسولی در این جلسه که با حضور مدیران ارشد و مدیران ستادی ذیربط ضمن رعایت شیوه نامه های بهداشتی و حضور مدیران مناطق به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد گفت : به دلیل اینکه سطح تماس شرکت راه‌آهن در بخش مسافری و باری با جامعه زیاد است ، کمیته دائمی پیشگیری از بیماری های واگیر در این شرکت تشکیل شده و ساز و کارهای این کمیته نیز دائمی است . برای پیشگیری و کنترل بیماریهای واگیر بایستی با آن مقابله کرده و آسیب های آن را به حداقل برسانیم و این مهم ، با عمل به بخشنامه ها و پروتکل های بهداشتی، امکان پذیر است .

  رسولی ادامه داد : مسئولیت ما سنگین است و باید در رعایت موارد بهداشتی در محل کار و پیرامون خود، با نهایت دقت عمل کنیم تا بتوانیم از این مرحله به سلامت عبور کنیم . ما از روز اول به طور جدی با ویروس کرونا مقابله کردیم و آمار ابتلا در شرکت راه‌آهن ، نسبت به حجم و گستردگی این بیماری ، منطقی و قابل قبول است .

  وی به مدیران تاکید کرد : اولویت اول ما توجه به نیروی انسانی و حفظ سلامتی تمام همکاران است و بایستی حداکثر تلاش خود را انجام دهید تا کمترین مورد ابتلا به این بیماری را داشته باشیم .

  وی همچنین خواستار تبیین ضرورت رعایت بیشتر شیوه نامه های بهداشتی توسط ائمه جماعت شبکه ریلی برای همکاران شد .

  مدیر عامل راه آهن همچنین از مرکز توسعه ، آموزش و فناوری بدلیل اقدامات هوشمندانه و به موقع در حوزه ارتقای سطح دانش و آگاهی کارکنان شرکت در مقابله با ویروس کرونا با طراحی و تجهیز آموزش به ابزارهای آموزش از راه دور ، تغییر شیوه برگزاری دوره ها و آزمون های آموزشی از حضوری به غیر حضوری ، تدوین کلیپ های آموزشی پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در محل کار مخصوص مشاغل عملیاتی ، استفاده از ظرفیت RailTv به منظور برگزاری دوره ها به صورت غیر حضوری و آنلاین، همکاری با موسسات معتبر علمی و آموزشی به منظور ارتقای سطح کیفی خدمات آموزشی در حوزه بهداشت و سلامت ، تولید و انتشار محتوای آموزشی پیشگیری از ابتلا به بیماری کویید ۱۹ و برگزاری دوره های آموزشی در موضوعات مرتبط با ارتقای سطح دانش و آگاهی کارکنان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا قدردانی کرد .

  وی همچنین بر اطلاع رسانی و انتشار مستمر و به روز شیوه نامه های بهداشتی به همکاران و نظارت بر انجام دقیق آنها و برخورد جدی با ناقضان پروتکل های بهداشتی تاکید کرد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی ، شرکت راه آهن را به عنوان سازمانی پیشرو در حوزه آموزش های پیشگیری از انتشار ویروس کرونا ، قبل از اعلام رسمی شیوع کرونا در کشور دانست .

  رسولی در ادامه با تبریک هفته بسیج ، خواستار حرکت جهادی و بسیجی وار مدیران و همکاران در پیشبرد اهداف راه آهن شد و ابراز امیدواری کرد با انجام این اقدامات ، نام راه آهن پرافتخارتر از پیش شود .

  گفتنی است شرکت راه‌آهن نخستین سازمانی بود که پیش از اعلام رسمی ورود کرونا به کشور ، اقدامات پیشگیرانه خود را در زمینه کنترل ویروس آغاز کرد و در ادامه زمینه‌های همکاری خود را با سازمان‌ها و نهادهای دیگر در مقابله با ویروس کرونا گسترش داد .

  در بخش مسافری نیز غربالگری و تب سنجی مستمر همکاران و مسافران ، ارائه تجهیزات حفاظت شخصی به پرسنل، ضدعفونی کردن اماکن ، ایستگاه ها و قطارهای مسافری و باری ، اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در قطار و صندلی‌های ایستگاه های مسافری ، اطلاع رسانی و نصب بروشورها و پوسترهای آموزشی، استقرار دستگاه‌های ضدعفونی کننده دست در قطارها و ایستگاه‌ها ، اجرای برنامه های مدیریت استرس و استقرار تیم های کارشناسی روانشناسی در مرکز و مناطق گوشه ای از اقدامات شرکت راه آهن از زمان شیوع ویروس کرونا تا به امروز بوده است .
  مطالب مرتبط

  کاهش ۶۰ درصدی مسافرت هوایی در سال ۲۰۲۰

  کاهش ۶۰ درصدی مسافرت هوایی در سال ۲۰۲۰

  صنعت گردشگری جهانی نیز به شدت متضرر شده است ، زیرا نیمی از گردشگران برای رسیدن به مقصد از حمل و نقل هوایی استفاده می‌کنند . بنابر اعلام سازمان بین المللی هوانوردی غیر نظامی احیای صنعت هوانوردی از سه ماهه دوم سال و به شرایط موفقیت آمیز بودن واکسیناسیون که در کشور‌های ثروتمند ...

  |

  استقبال اتحادیه بین المللی راه آهن ها از رویداد سه‌شنبه‌های ریلی در شرکت راه آهن

  استقبال اتحادیه بین المللی راه آهن ها از رویداد سه‌شنبه‌های ریلی در شرکت راه آهن

  برای اینکه درک بهتری از شیوه های جدید صورت بگیرد و از این روش ها ، استفاده عملیاتی شود باید تحلیل فنی و اقتصادی از روش های مختلف صورت بگیرد تا تصمیم گیرندگان با دید عمیق تری تصمیمات لازم را اتخاذ کنند .

  |

  فرودگاه‌ها و ضرورت برنامه ریزی و آمادگی برای دوران پساکرونا

  فرودگاه‌ها و ضرورت برنامه ریزی و آمادگی برای دوران پساکرونا

  شیوع ویروس کرونا موجب ارتقای آگاهی عمومی در خصوص نحوه انتقال ویروس از طریق شبکه حمل و نقل عمومی و نقش فرودگاه ها به عنوان درگاهی برای مقابله با انتشار بیماری های واگیردار شد . بنابراین از این پس فرودگاه ها ملزم خواهند بود ، علاوه بر توجه حداکثری به اولویت هایی نظیر ایمنی ، ...

  |

  نظرات کاربران