در حال بارگذاری ...
 • افزایش سالانه بیش از ۱۱.۳ درصدی طول بزرگراه‌های استان اصفهان

  وجود و وفور منابع مهم صنعتی ، گردشگری ، توریستی ، زیارتی و ... موجب شده تا استان اصفهان یکی از استان‌های پرترافیک باشد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های توسعه‌یافتگی در هر منطقه وجود شبکه حمل‌ونقل ، جاده‌های ایمن و مناسب برای دسترسی و ارتباط با سایر مراکز مهم کشور است لذا استان اصفهان با انواع شبکه‌های راه از موقعیت کم نظیری در حمل و نقل برخوردار است .

  علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار کرد : این استان دارای ۳۹۹ کیلومتر آزادراه ، یکهزار و ۶۵۹ کیلومتر بزرگراه، ۲ هزار و ۷۹۱ کیلومتر راه همسنگ بوده که با توجه به بررسی های صورت گرفته رشد بزرگراهی آن به صورت سالانه بیش از ۱۱.۳ درصد است . این استان در کریدور شمال به جنوب و شرق و غرب کشور واقع شده و با ۹ استان دیگر همجوار بوده لذا یکی از استان های مهم مواصلاتی بین شمال و جنوب کشور محسوب می‌شود .  

  مدیرکل راه و شهرسازی استان اذعان داشت : وجود و وفور منابع مهم صنعتی ، گردشگری ، توریستی ، زیارتی و ... موجب شده تا استان اصفهان یکی از استان‌های پرترافیک باشد .

  وی با بیان اینکه استان اصفهان از موقعیت کم نظیری در حمل و نقل برخوردار است عنوان کرد این استان انواع شبکه‌های آزادراهی ، بزرگراهی ، اصلی ، فرعی و روستایی کشور را در خود جای داده است .  

  قاری‌‌قرآن یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های توسعه‌یافتگی در هر منطقه را وجود شبکه حمل و نقل و جاده‌های ایمن و مناسب برای دسترسی و ارتباط با سایر مراکز مهم کشور دانست و گفت : این موضوع در گرو ساخت انواع راه‌های مواصلاتی شامل آزادراه‌ها ، بزرگراه‌ها ، راه آهن و مسیرهای دریایی و هوایی است . توسعه زیرساخت‌ها از الزامات مهم رشد اقتصادی و افزایش رفاه عمومی به شمار می‌رود. لذا سرمایه‌گذاری مستقیم در خصوص زیرساخت‌ها باعث فراهم شدن امکانات تولیدی و رونق بخشیدن فعالیت های اقتصادی می‌شود . با کاهش هزینه‌های تجارت و حمل و نقل ، زمینه بهبود رقابت پذیری فراهم و در نهایت به توسعه و رشد اقتصادی کمک می‌شود .  

  وی ساخت آزادراه‌ها را یکی از زیربناهای توسعه و از شاخص‌های توسعه‌یافتگی بیان کرد و گفت : کاهش در مصرف سوخت ، استهلاک خودروها ، آلاینده‌های زیست محیطی ، کاهش مسافت و افزایش ایمنی در سفر از مزایای توسعه آزادراه‌ها در کشور به شمار می‌رود . که این امرموجب جلوگیری از اتلاف منابع کشور اعم از مادی و معنوی می‌شود و درنتیجه توسعه اقتصادی را به همراه دارد .   

  قاری‌قرآن در پایان گریزی به پروژه آزادراه اصفهان - شیراز زد و گفت : تمام مواد مصرفی طرح ملی آزادراه اصفهان - شیراز ، ساخت داخل کشوربوده و کل عملیات فنی و اجرایی آن به دست کارگران و مهندسان توانمند ایرانی در حال اجراست .  

  وی از مزایای این طرح به رفاه مسافر ، ایمنی سفر و رونق هر چه بیشتر صنعت گردشگری اشاره کرد و اذعان داشت: نتایج پربار این آزادراه گام موثری برای رسیدن به معنای واقعی پیشرفت و رونق اقتصادی است . 
  مطالب مرتبط

  افتتاح ۱۱ پروژه عمرانی در استان اصفهان تا پایان دولت یازدهم

  افتتاح ۱۱ پروژه عمرانی در استان اصفهان تا پایان دولت یازدهم

  استان اصفهان با مساحت تقریبی ۱۰۷ هزار کیلومتر مربع ، ۲۵ هزار کیلومتر راه همسنگ ، بیش از ۴ هزار کیلومتر راه با نقش ملی و ترانزیت ، همجواری با ۹ استان و دارا بودن ۱۰۷ شهر اهمیت بسیار بالایی در زمینه حمل و نقل و حوزه شهری دارد . مطابق با برنامه‌ریزی بعمل آمده تا پایان دولت یازدهم، ...

  |

  بهره برداری از ۴۴۲ کیلومتر بزرگراه در استان اصفهان طی ۴ سال گذشته

  بهره برداری از ۴۴۲ کیلومتر بزرگراه در استان اصفهان طی ۴ سال گذشته

  کلانشهر اصفهان به لحاظ قرار گیری در مرکز ثقل کشور و عبور کریدورهای شمال به جنوب و شرق به غرب ، بخش عظیمی از بار ترافیک کشور را متحمل می‌شود . در حال حاضر اکثر راه‌های استان که به استان‌های همجوار دسترسی پیدا می‌کنند بصوت چهارخطه و بزرگراهی تبدیل شدند و ما درصدد هستیم تا این ...

  |

  نظرات کاربران