در حال بارگذاری ...
 • افزایش سالانه بیش از ۱۱.۳ درصدی طول بزرگراه‌های استان اصفهان

  وجود و وفور منابع مهم صنعتی ، گردشگری ، توریستی ، زیارتی و ... موجب شده تا استان اصفهان یکی از استان‌های پرترافیک باشد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های توسعه‌یافتگی در هر منطقه وجود شبکه حمل‌ونقل ، جاده‌های ایمن و مناسب برای دسترسی و ارتباط با سایر مراکز مهم کشور است لذا استان اصفهان با انواع شبکه‌های راه از موقعیت کم نظیری در حمل و نقل برخوردار است .

  علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار کرد : این استان دارای ۳۹۹ کیلومتر آزادراه ، یکهزار و ۶۵۹ کیلومتر بزرگراه، ۲ هزار و ۷۹۱ کیلومتر راه همسنگ بوده که با توجه به بررسی های صورت گرفته رشد بزرگراهی آن به صورت سالانه بیش از ۱۱.۳ درصد است . این استان در کریدور شمال به جنوب و شرق و غرب کشور واقع شده و با ۹ استان دیگر همجوار بوده لذا یکی از استان های مهم مواصلاتی بین شمال و جنوب کشور محسوب می‌شود .  

  مدیرکل راه و شهرسازی استان اذعان داشت : وجود و وفور منابع مهم صنعتی ، گردشگری ، توریستی ، زیارتی و ... موجب شده تا استان اصفهان یکی از استان‌های پرترافیک باشد .

  وی با بیان اینکه استان اصفهان از موقعیت کم نظیری در حمل و نقل برخوردار است عنوان کرد این استان انواع شبکه‌های آزادراهی ، بزرگراهی ، اصلی ، فرعی و روستایی کشور را در خود جای داده است .  

  قاری‌‌قرآن یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های توسعه‌یافتگی در هر منطقه را وجود شبکه حمل و نقل و جاده‌های ایمن و مناسب برای دسترسی و ارتباط با سایر مراکز مهم کشور دانست و گفت : این موضوع در گرو ساخت انواع راه‌های مواصلاتی شامل آزادراه‌ها ، بزرگراه‌ها ، راه آهن و مسیرهای دریایی و هوایی است . توسعه زیرساخت‌ها از الزامات مهم رشد اقتصادی و افزایش رفاه عمومی به شمار می‌رود. لذا سرمایه‌گذاری مستقیم در خصوص زیرساخت‌ها باعث فراهم شدن امکانات تولیدی و رونق بخشیدن فعالیت های اقتصادی می‌شود . با کاهش هزینه‌های تجارت و حمل و نقل ، زمینه بهبود رقابت پذیری فراهم و در نهایت به توسعه و رشد اقتصادی کمک می‌شود .  

  وی ساخت آزادراه‌ها را یکی از زیربناهای توسعه و از شاخص‌های توسعه‌یافتگی بیان کرد و گفت : کاهش در مصرف سوخت ، استهلاک خودروها ، آلاینده‌های زیست محیطی ، کاهش مسافت و افزایش ایمنی در سفر از مزایای توسعه آزادراه‌ها در کشور به شمار می‌رود . که این امرموجب جلوگیری از اتلاف منابع کشور اعم از مادی و معنوی می‌شود و درنتیجه توسعه اقتصادی را به همراه دارد .   

  قاری‌قرآن در پایان گریزی به پروژه آزادراه اصفهان - شیراز زد و گفت : تمام مواد مصرفی طرح ملی آزادراه اصفهان - شیراز ، ساخت داخل کشوربوده و کل عملیات فنی و اجرایی آن به دست کارگران و مهندسان توانمند ایرانی در حال اجراست .  

  وی از مزایای این طرح به رفاه مسافر ، ایمنی سفر و رونق هر چه بیشتر صنعت گردشگری اشاره کرد و اذعان داشت: نتایج پربار این آزادراه گام موثری برای رسیدن به معنای واقعی پیشرفت و رونق اقتصادی است . 
  مطالب مرتبط

  آینده حمل و نقل شهری در شرایط غیر حضوری شدن فعالیت‌ها

  آینده حمل و نقل شهری در شرایط غیر حضوری شدن فعالیت‌ها

  جریان سرمایه‌گذای در فناوری های نوین بخصوص فناوری های اطلاعات و ارتباطات به دلیل ایجاد صرفه‌های اقتصادی از جمله صرفه‌های ناشی از مقیاس ، کاهش هزینه‌های تولید ، افزایش بهره‌وری و در نهایت افزایش تولید همچون گذشته در آینده نیز افزایش می‌یابد .

  |

  افتتاح قطعات یک و ۲ آزادراه کنارگذر شرق اصفهان تا چند روز آینده

  افتتاح قطعات یک و ۲ آزادراه کنارگذر شرق اصفهان تا چند روز آینده

  کنارگذر شرق اصفهان شریانی مهم برای ارتباط هر چه بهتر و سریع‌تر ترافیک جنوب به جاده‌های منتهی به مرکز و شمال کشور به شمار می‌آید لذا با بهره‌برداری این کنارگذر مسیر استان‌های جنوبی و همچنین بخش جنوبی استان اصفهان به تهران ۵۰ کیلومتر کاهش می‌یابد .

  |

  احداث و ارتقاء راه های اصلی به بزرگراهی از سیاست های اصلی راه و شهرسازی استان اصفهان

  احداث و ارتقاء راه های اصلی به بزرگراهی از سیاست های اصلی راه و شهرسازی استان اصفهان

  با تلاش‌های بعمل آمده سالانه بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیلومتر از راه های استان اصفهان از اصلی به بزرگراهی تبدیل می شود و بدین طریق فرآیند حذف نقاط حادثه‌خیز در سطح استان انجام می‌پذیرد .

  |

  نقش ویژه کنارگذر شرق اصفهان در افزایش میزان جابجایی کالا و مسافر در محورهای مرکزی کشور

  نقش ویژه کنارگذر شرق اصفهان در افزایش میزان جابجایی کالا و مسافر در محورهای مرکزی کشور

  در احداث این آزادراه بیش از ۴۰۰ نفر به شکل مستقیم و بین ۲ تا ۳ برابر همین تعداد نیز به شکل غیر مستقیم مشغول کار و فعالیت هستند . این تعداد قطعا با احداث مجتمع‌های خدماتی بین‌راهی ، جایگاه های سوخت و... می تواند بیش از ۲ هزار شغل دائم ایجاد کند .

  |

  نظرات کاربران