در حال بارگذاری ...
 • برگزاری نشست هم اندیشی با فعالان بخش خصوصی در حوزه حمل و نقل بین المللی و لجستیک

  این تعامل و همکاری در اتخاذ تصمیم مناسب و اقدامات هماهنگ در پایانه های مرزی نقش مؤثری داشته و در این راستا پیشنهاد می شود کمیته ای تشکیل و به طور ویژه به مسایل و مشکلات موجود در این زمینه رسیدگی نماید .

  ​به گزارش پرتال حمل و نقل ، نشست هم اندیشی با فعالان بخش خصوصی در حوزه حمل و نقل بین المللی و لجستیک با حضور قائم مقام ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، معاون امور بین الملل اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران ، مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی ، رئیس کمیسیون حمل و نقل و لجستیک ، رئیس امور کارنه تیر وحمل و نقل بین المللی ایران ، برگزارشد .

  داریوش امانی قائم مقام ریاست این سازمان این نشست را به منظور تبادل نظر و هم اندیشی در زمینه کارکردهای مورد انتظار فعالان تجاری وبازرگانی کشور و ضرورت توسعه تعاملات فی مابین به ویژه در زمینه لجستیک و حمل ونقل بین المللی بیان کرد و افزود : نگاه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به مشارکت بخش خصوصی است و با توجه به مصوبه اخیر ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به وزارت راه و شهرسازی و این سازمان در مدیریت پایانه های مرزی ، بخش خصوصی می تواند نقش قابل توجهی در روان سازی و تسهیل ترانزیت و رونق صادرات ایفا نماید .

  وی خاطرنشان کرد : با شناسایی مسائل و مشکلات موجود و تدوین یک برنامه بلندمدت ، می توان در تبدیل تهدیدها به فرصت ها و بهره گیری از ظرفیت های موجود گام برداشت .

  براساس این گزارش ، جواد هدایتی مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی در این نشست با تأکید براهمیت بهره گیری از نظرها و تجارب بخش خصوصی و اتاق بازرگانی ، اظهار داشت : این تعامل و همکاری در اتخاذ تصمیم مناسب و اقدامات هماهنگ در پایانه های مرزی نقش مؤثری داشته و در این راستا پیشنهاد می شود کمیته ای تشکیل و به طور ویژه به مسایل و مشکلات موجود در این زمینه رسیدگی نماید .

  این گزارش حاکی است ، کرباسی معاون امور بین الملل اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران ، ضمن تأکید بر افزایش تعاملات بخش خصوصی و دولتی ، آمادگی این اتاق را در توسعه روابط تجاری و بازرگانی و رفع موانع در بخش ترانزیت و حمل و نقل بین المللی اعلام کرد .
  مطالب مرتبط

  انجام عملیات تعریض و اصلاح هندسی قوس پرحادثه سیرو در محور قم – کهک

  انجام عملیات تعریض و اصلاح هندسی قوس پرحادثه سیرو در محور قم – کهک

  قوس تیز سیرو واقع در محور قم – کهک به دلیل ساختار هندسی نامناسب آن از سویی و صخره ای بودن تپه حاشیه آن از سویی دیگر ، امکان تعریض و اصلاح ان را بادشواری مواجه ساخته بود . پس از بازدیدهای میدانی مستمر و مطالعات صورت گرفته ضمن تهیه و تجهیز ماشین آلات و همچنین مصالح مورد نیاز ، مقرر ...

  |

  احداث ۵۰۷ باب مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی و تیرپارک جدید در سطح راه های کشور

  احداث ۵۰۷ باب مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی و تیرپارک جدید در سطح راه های کشور

  در حال حاضر علاوه بر ۸۲۹ باب مجتمع خدمات رفاهی بین راهی بهره برداری شده و فعال ، ۸۷۱ مجتمع دارای موافقت اصولی از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای هستند نیز به منظور ارائه خدمات بهتر به کاربران جاده ای در مرحله اخذ استعلام از سایر ارگان ها و مراجع می باشند .

  |

  نظرات کاربران