در حال بارگذاری ...
 • پهلوگیری کشتی حامل کالای اساسی به‌ ظرفیت ۶۸ هزار تن گندم در بندر شهید بهشتی چابهار

  با توجه به توسعه زیرساختی و تجهیزاتی بندر چابهار ، از سال گذشته با اختصاص سهمیه واردات کالاهای اساسی مورد نیاز کشور از سوی دو شرکت بزرگ بازرگانی دولتی ایران و پشتیبانی امور دام به این بندر استراتژیک ، ورود این نوع کالاها از طریق دروازه ملل با رشد خوبی همراه شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت : کشتی حامل کالای اساسی به‌ ظرفیت ۶۸ هزار تن گندم در بندر شهید بهشتی چابهار پهلو گرفت .

  بهروز آقایی درباره واردات گندم ، اظهار داشت : در تداوم واردات کالاهای اساسی به کشور از طریق بندر چابهار ، کشتی حامل ۶۸هزار و ۱۹۳ تن گندم که از مبدأ کشور روسیه بارگیری شده بود ، در بندر شهید بهشتی پهلو گرفت .

  وی با اشاره به تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری غلات در این بندر بزرگ اقیانوسی ، افزود : با توجه به زیرساخت‌های موجود بلافاصله پس از پهلوگیری کشتی ، عملیات تخلیه آن آغاز شد و با نرم مثبتی در حال انجام است .

  آقایی اضافه کرد : با توجه به توسعه زیرساختی و تجهیزاتی بندر چابهار ، از سال گذشته با اختصاص سهمیه واردات کالاهای اساسی مورد نیاز کشور از سوی دو شرکت بزرگ بازرگانی دولتی ایران و پشتیبانی امور دام به این بندر استراتژیک ، ورود این نوع کالاها از طریق دروازه ملل با رشد خوبی همراه شده است .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد : از ابتدای امسال با وجود اپیدمی کرونا ، ۱۱ کشتی حامل کالای اساسی از طریق بندر شهید بهشتی چابهار وارد کشور شده است که هشت کشتی به گندم فله اختصاص داشته و این امر نشان‌دهنده رشد چشمگیر واردات کالای اساسی از مسیر این بندر بزرگ اقیانوسی است .
  مطالب مرتبط

  بنادر ؛ محل تخلیه و بارگیری کالا است ، نه دپوی کالا

  بنادر ؛ محل تخلیه و بارگیری کالا است ، نه دپوی کالا

  تمام دستگاه های ذی ربط و مسئول در بخش ورود کالا به کشور باید در راستای جلوگیری از دپوی کالا در بنادر و ترخیص کالا از این مناطق اقدام کنند تا بنادر به فلسفه اصلی خود یعنی محلی که صرفا برای تخلیه و بارگیری است ، تبدیل شوند .

  |

  برنامه‌ریزی برای ایجاد یک سایت برند گردشگری دریایی در مجاورت روستای تنبان جزیره قشم

  برنامه‌ریزی برای ایجاد یک سایت برند گردشگری دریایی در مجاورت روستای تنبان جزیره قشم

  پتانسیل ها و مزایای ساخت بندر چندمنظوره روستای تنبان در سواحل جزیره قشم شامل معافیت های مالیاتی به دلیل قرار داشتن در منطقه آزاد قشم ، توسعه صید ماهی و مزارع میگو ، راه های دسترسی متعدد از طریق جزایر دیگر ، بندرعباس و کشورهای حاشیه خلیج فارس ، توسعه گردشگری ، ارز آوری ، ...

  |

  حل مشکل بیکاری مردم جزیره قشم با بهره‌گیری از ظرفیت دریایی و بندری

  حل مشکل بیکاری مردم جزیره قشم با بهره‌گیری از ظرفیت دریایی و بندری

  نگاه ، رویکرد و توجه سازمان بنادر و دریانوردی به بنادر کوچک چندمنظوره ، اسکله‌های گردشگری و موج‌شکن‌های مردمی موجب شده تا شاهد اقدامات مناسبی در استان هرمزگان باشیم و در این راستا ؛ از سازمان بنادر صمیمانه تشکر می‌کنیم .

  |

  نظرات کاربران