در حال بارگذاری ...
 • برگزاری جلسه کارگروه تخصصی شورای عالی مناطق آزاد در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در این جلسه که آقای علیرضا جعفری ، رییس کارگروه تخصصی شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و آقای مهندس آدم نژاد ، معاون وزیر راه و شهرسازی به همراه نمایندگان محترم وزارتخانه ها و سازمان های عضو شورای عالی مذکور حضور داشتند ، ابتدا گزارشی تحلیلی و اقتصادی از اقدامات اجرایی و اساسی صورت گرفته در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) ارائه شد .

  سپس در مورد تخصیص سهمیه کالای تجاری به این منطقه جهت ورود کالا با کاهش سود بازرگانی گفتگو شد و توسط این کارگروه به تصویب رسید .

  همچنین در خصوص انجام تشریفات آغاز فعالیت منطقه ویژه اقتصادی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و محدوده قانونی و گرایش آن ، در کنار محدوده قانونی منطقه آزاد نیز تبادل نظر شد و نقشه هر دو منطقه مورد تصویب کارگروه قرار گرفت .
  مطالب مرتبط

  اهم اقدامات انجام شده در بخش صنعت حمل‌ و نقل هوایی طی دولت‌های یازدهم و دوازدهم

  اهم اقدامات انجام شده در بخش صنعت حمل‌ و نقل هوایی طی دولت‌های یازدهم و دوازدهم

  جابجایی مسافر در پروازهای داخلی در سال اول دولت نهم (سال۸۴) برابر با ۱۰.۵ میلیون نفر و در پایان سال دولت یازدهم با نرخ رشد متوسط ۷ درصد به ۱۶.۷ میلیون نفر در سال رسید . در دولت تدبیر و امید علیرغم مشکلات ناشی از تحریم و ویروس کوید ۱۹ در سال گذشته با نرخ متوسط ۲ درصد رشد در سال ۹۸ ، ...

  |

  راه اندازی پروژه ایرتاکسی در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در زمینی به مساحت ۶ هکتار

  راه اندازی پروژه ایرتاکسی در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در زمینی به مساحت ۶ هکتار

  استفاده از هواپیما در مسیرهای مختلف پرواز ، بدون استفاده از برنامه پروازی که با صرفه جویی در زمان و هزینه ، نیازهای بخش های مختلف را پوشش می‌دهد و همچنین سرعت بالای حرکت ، پرسنل کم و بهره وری زیاد ، مصرف سوخت پایین ، انعطاف پذیری بالا و سوق دادن صنعت هوانوردی به همه مناطق کشور ...

  |

  نظرات کاربران