در حال بارگذاری ...
 • تشریح جزئیات طرح لزوم همراه داشتن تست کرونا برای مسافرانی که قبلا مبتلا بوده‌اند

  از هفته گذشته در همکاری با وزارت بهداشت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، آمار بیمارانی که تست کرونای آنها در دوره‌ای مثبت شده ، استخراج شد ، همچنین موضوع ردیابی مد نظر قرار گرفته است که این برای قطع زنجیره شیوع کرونا مهم است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : از چند روز پیش دارا بودن تست منفی کرونا برای کسانی که پیش از این به کرونا مبتلا بوده‌اند ، در سفرهای ریلی ، هوایی و ناوگان عمومی جاده‌ای به صورت محدود اجرا شد و در هفته جاری این روند افزایش می‌یابد .

  شهرام آدم‌نژاد درباره مصوبه اخیر معاونت بهداشتِ وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، مبنی بر اجرای بند هفت مصوبه جلسه چهل‌ و دوم ستاد ملی مدیریت کرونا در مورد عدم جابه‌جایی مسافران دارای تست کرونای مثبت ، توضیح داد : این موضوع را به شرکت‌های حمل و نقلی ابلاغ کرده‌ایم ، در این باره شرکت حمل و نقل ریلی رجا کار را شروع کرده است و تعدادی از شرکت‌های هواپیمایی هم در روزهای اخیر این مصوبه را اجرا کرده‌اند و در هفته جاری کار گسترده تر دنبال می‌شود .

  وی با اشاره به نامه معاونت بهداشت درباره موضوع مذکور ، اظهار کرد : به محض اینکه نامه را دریافت کردیم ، هماهنگی‌ها در حوزه حمل و نقل انجام دادیم ، زیرساخت‌ها عمدتا انجام گرفت و کار شروع شد .

  معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در تشریح روند اجرای کار توضیح داد : از هفته گذشته در همکاری با وزارت بهداشت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، آمار بیمارانی که تست کرونای آنها در دوره‌ای مثبت شده ، استخراج شد ، همچنین موضوع ردیابی مد نظر قرار گرفته است که این برای قطع زنجیره شیوع کرونا مهم است .

  آدم نژاد با بیان اینکه هماهنگی با همه حوزه‌ها در بخش حمل و نقل انجام شده است ، گفت : زیرساخت‌ها را اجرا کرده‌ایم ، به همه شرکت‌های بخش حمل و نقل نیز این موضوع ابلاغ شده است تا مسافرانی که پیش از این تست کرونای آن ها مثبت بوده است و فهرست آنها در بانک اطلاعاتی وزارت بهداشت موجود است و در دوره مشخص هر روز آپدیت می‌شود ، برای انجام سفر آزمایش منفی کرونا داشته باشند .

  معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد : در این راستا با اجرای زیرساخت‌ها تعدادی از شرکت‌های هواپیمایی از روز چهارشنبه ۲۱ آبان این موضوع را اجرا کرده است و در هفته جاری نیز این موضوع در بقیه شرکت‌های هواپیمایی و حمل و نقلی اجرا می‌شود .

  آدم‌نژاد تاکید کرد : مسافرانی که قبلا تست کرونای آنها مثبت بوده است ضرورت دارد برای انجام سفر آزمایش تست کرونا داشته باشند و همه مسافران نیازمند انجام تست کرونا نیستند و این طبق آنچه است که در برنامه ابلاغ شده است .
  مطالب مرتبط

  کاهش ۴۲ درصدی مسافر هوایی در قشم به دلیل شیوع کرونا

  کاهش ۴۲ درصدی مسافر هوایی در قشم به دلیل شیوع کرونا

  در حال حاضر تنها مشکلی که وجود دارد ، مربوط به شیوع بیماری کرونا است که در این زمینه نیز در فرودگاه قشم ، به‌طور کامل پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شوند و با تمهیدات در نظر گرفته شده و اتصال سبستم صدور کارت پرواز به سامانه ماسک وزارت بهداشت ، امکان جابه‌جایی مسافر مبتلا به ...

  |

  جابه‌جایی بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر در سیستان و بلوچستان طی ۹ ماهه نخست سال جاری

  جابه‌جایی بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر در سیستان و بلوچستان طی ۹ ماهه نخست سال جاری

  بیشترین مسافر جابجا شده این مدت توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای به ترتیب با یک میلیون و ۸۸ هزار و ۶۶۸ مسافر به زاهدان ، ۱۸۷ هزار و ۶۶۳ مسافر به زابل و ۱۱۳ هزار و ۱۰۰ مسافر به سراوان اختصاص دارد .

  |

  کاهش ۴۸ درصدی مسافران ناوگان حمل و نقل مسافر آذربایجان شرقی در ۹ ماهه اول امسال

  کاهش ۴۸ درصدی مسافران ناوگان حمل و نقل مسافر آذربایجان شرقی در ۹ ماهه اول امسال

  در حال حاضر تعداد ناوگان باری سنگین دارای کارت هوشمند استان بالغ بر ۲۴ هزار و ۷۱۴ دستگاه ، تعداد رانندگان باری دارای کارت هوشمند بالغ بر ۳۲ هزار و ۶۶۳ نفر و تعداد اتوبوس ناوگان حمل ونقل مسافری استان نیز ۶۹۳ دستگاه است .

  |

  نظرات کاربران