در حال بارگذاری ...
 • ضرورت تشکیل کارگروه ویژه جهت اجرای توصیه‌های ایکائو در صنعت هوانوردی کشور

  ایکائو ۱۱ توصیه برای بازگشت صنعت هوانوردی به چرخه حمل‌ونقل پس از همه‌گیری ویروس کرونا (COVID-۱۹) به کشورهای عضو ابلاغ نموده که در حوزه‌های ایمنی ، بهداشت عمومی ، امنیت و تسهیلات ، اقتصاد و درآمد و همچنین تبادل اطلاعات است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، جلسه هماهنگی و اقدام مشترک رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در خصوص توصیه‌های جدید ایکائو برگزار شد و طی آن بر ضرورت تشکیل کارگروه ویژه جهت اجرای توصیه‌های ایکائو تاکید شد .

  در پی توصیه‌های جدید سازمان جهانی هواپیمایی کشوری ایکائو در خصوص بازگشت صنعت هوانوردی به چرخه حمل‌ونقل پس از همه‌گیری ویروس کرونا ، جلسه‌ای با حضور تورج دهقانی زنگنه ، معاون وزیر و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ، سیاوش امیر مکری ، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و مدیران کارگروه‌های مقابله با کرونا در سازمان هواپیمایی کشوری برگزار شد .

  در این جلسه زنگنه از امیرمکری و مدیران شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به خاطر اقدامات مؤثر انجام یافته در فرودگاه‌های کشور برای مقابله با گسترش ویروس کرونا قدردانی کرد . در ادامه ، مشکلات و اقدامات انجام یافته در جهت مقابله با ویروس کرونا مورد بحث و بررسی قرار گرفت . همچنین مقرر شد کارگروه ویژه‌ای متشکل از نمایندگان سازمان و شرکت فرودگاه‌ها تشکیل و اقدامات لازم در خصوص عمل به توصیه‌های ایکائو انجام شود .

  لازم به ذکر است ایکائو ۱۱ توصیه برای بازگشت صنعت هوانوردی به چرخه حمل‌ونقل پس از همه‌گیری ویروس کرونا (COVID-۱۹) به کشورهای عضو ابلاغ نموده که در حوزه‌های ایمنی ، بهداشت عمومی ، امنیت و تسهیلات ، اقتصاد و درآمد و همچنین تبادل اطلاعات است . ایکائو از کشورهای عضو انتظار دارد تا به این توصیه‌ها توجه نموده و اقدامات خود را در هر حوزه بر روی سایتی که به این منظور طراحی و اجرا نموده است بارگذاری نماید .

  همچنین برای کاهش مخاطرات در بهداشت عمومی ، موارد و اقدامات جداگانه‌ای را تعریف نموده که در حوزه‌های عمومی ، فرودگاهی ، هواپیما ، گروه پروازی و بار هواپیما (Cargo) تقسیم‌بندی می‌شود .

  این اطلاعات در سایت محافظت شده ایکائو منتشر و در اختیار افراد مشخص شده (Focal point) کشورهای عضو برای به‌روزرسانی اطلاعات قرار داده است .
  مطالب مرتبط

  انجام TRA آتش نشانی فرودگاهی برای اولین بار در خاورمیانه

  انجام TRA آتش نشانی فرودگاهی برای اولین بار در خاورمیانه

  در یک سال اخیر در حوزه آموزش به دلیل محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا و ماهیت آموزش های تخصصی و عملیاتی این اداره کل ، امکان برگزاری بسیاری از دوره ها وجود نداشت، بنابراین ضمن برگزاری محدود برخی دوره های تئوری ، تلاش ها در دو بخش شامل تمرین های فصلی و آماده سازی زیرساخت ها ...

  |

  کاهش ۴۲ درصدی مسافر هوایی در قشم به دلیل شیوع کرونا

  کاهش ۴۲ درصدی مسافر هوایی در قشم به دلیل شیوع کرونا

  در حال حاضر تنها مشکلی که وجود دارد ، مربوط به شیوع بیماری کرونا است که در این زمینه نیز در فرودگاه قشم ، به‌طور کامل پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شوند و با تمهیدات در نظر گرفته شده و اتصال سبستم صدور کارت پرواز به سامانه ماسک وزارت بهداشت ، امکان جابه‌جایی مسافر مبتلا به ...

  |

  بررسی فرصت های سرمایه گذاری توسعه هوانوردی عمومی در استان هرمزگان

  بررسی فرصت های سرمایه گذاری توسعه هوانوردی عمومی در استان هرمزگان

  حمل و نقل هوایی کوچک موجب ایجاد شبکه پروازی مویرگی و برقراری ارتباط هوایی درون استانی و میان استانی می شود و می تواند فرودگاه های کوچک و اقماری را از طریق فرودگاهی بزرگ چون بندرعباس به کشور متصل کند .

  |

  نظرات کاربران