در حال بارگذاری ...
 • کاهش ۳۷ درصدی تصادفات جاده ای منجر به فوت در استان بوشهر طی ۷ ماه نخست سال جاری

  از لحاظ کشته‌های سر صحنه سال گذشته در کل کشور ۴۲۷۶ نفر کشته داشته‌ایم که در مدت مشابه امسال این عدد به ۳۵۱۸ نفر رسیده است ؛ و چیزی نزدیک به ۱۸ درصد کاهش کشته های سر صحنه در کل کشور داشته ‌ایم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر گفت : آمار قربانیان تصادف کم از کرونا نیست .

  میزان بالای وقوع تصادفات منجر به مرگ چه در جاده‌های داخل شهری و چه برون شهری و همچنین سهم تکان‌دهنده موتورسیکلت‌ سواران از مرگ در حوادث ترافیکی خود علت خوبی برای جلب توجه و بررسی و واکاوی این پدیده است چرا که به همان اندازه که مرگ بر اثر بیماری و ویروسی چون کرونا می‌تواند مخرب و آسیب‌زننده باشد ، مرگ ناگهانی بر اثر تصادف نیز چه بسا بسیار بیشتر از آن موجب ایجاد خسارت‌های مادی و روحی - روانی شده و همچنین بر سلامت روان خانواده‌ها تاثیر منفی دارد .

  معاون حمل و نقل اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان بوشهر عنوان کرد : تعداد تصادفات فوتی سر صحنه محورهای برون شهری و روستایی در ۷ ماهه نخست سال جاری ۶۱ فقره بوده که این تعداد در ۷ ماهه اول سال گذشته ۹۷ فقره بوده است که این آمار در مقایسه با سال گذشته شاهد ۳۷/۱ درصد کاهش تصادفات (رتبه دوم در کشور) بوده‌ایم . تعداد تصادفات فوتی ۷ ماهه سال جاری در مقایسه با سال گذشته از ۹۷ به ۶۱ فقره رسیده است که شاهد کاهش ۳۷ درصدی بوده ایم .

  وی خاطرنشان کرد : از لحاظ کشته های سر صحنه تصادف در ۷ ماهه سال گذشته ۱۲۶ نفر جان خود را از دست دادند اما در مدت مشابه در سال ۹۹ این عدد به ۷۱ نفر رسیده که نزدیک به ۴۴ درصد کاهش کشته های سر صحنه تصادف داشته‌ایم .

  این مسئول با بیان اینکه در کل کشور تعداد تصادفات فوتی در ۷ ماهه سال گذشته ۳۳۵۴ فقره بوده است ، گفت : این میزان نسبت به مدت مشابه در هفت ماهه سال جاری ۲۸۵۶ فقره تصادف رخ داده که نزدیک به ۱۵ درصد کاهش تصادفات در کل کشور را نشان می‌دهد . از لحاظ کشته‌های سر صحنه سال گذشته در کل کشور ۴۲۷۶ نفر کشته داشته‌ایم که در مدت مشابه امسال این عدد به ۳۵۱۸ نفر رسیده است ؛ و چیزی نزدیک به ۱۸ درصد کاهش کشته های سر صحنه در کل کشور داشته ‌ایم .

  شهابی تاکید کرد : بخش عمده دلایل این تصادفات ثابت بوده که شامل واژگونی ها است که ناشی از عدم توجه به جلو و تخطی از سرعت مطمئنه، انحراف به چپ ، عدم رعایت حق تقدم و عدم توانایی کنترل وسیله نقلیه توسط راننده بوده است .

  وی با اشاره به مهم‌ترین عامل وقوع تصادفات تصریح کرد : در استان بوشهر معادل ۶۰ درصد از این اتفاقات جاده‌ای ناشی از واژگونی ناوگان است که بررسی و ارزیابی همکاران ما در راهداری نشان می‌دهد عدم توجه به جلو و استفاده از تلفن همراه حین رانندگی که موجب حواس پرتی می‌شود و همچنین سرعت بالا است که بخش عمده تصادفات واژگونی را به خود اختصاص داده‌اند .

  معاون حمل و نقل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان بوشهر با اشاره به محورهای حادثه‌خیز در سطح استان بوشهر گفت : بخش عمده تصادفات و واژگونی ها در محور بوشهر برازجان و بالعکس با توجه به مسیر بزرگراهی آن رخ می دهد که همان عوامل پیش گفته سرعت و عدم توجه به جلو و استفاده از تلفن همراه از علت‌های آن است . بخش بعدی نیز جاده ساحلی که به عنوان دومین محورحادثه خیز در استان بوشهر شناخته می‌شود .

  مهدی شهابی بیان کرد : بر اساس ارزیابی که از طریق سازمان مرکزی انجام شده استان بوشهر در اجرای موارد ایمنی توانسته است رتبه پنجم کشوری را کسب کند که این شامل شاخص‌های اجرای قوانین و مقررات و همچنین دارا بودن مشخصات حوزه ایمنی می باشد و خوشبختانه در حوزه کاهش تصادفات نیز جزو استان های اول هستیم .
  مطالب مرتبط

  بازگشت نرخ کرایه حمل و نقل بین شهری در استان مازندران به حالت قبل از ایام عید

  بازگشت نرخ کرایه حمل و نقل بین شهری در استان مازندران به حالت قبل از ایام عید

  در سیستم حمل‌و‌نقل زمینی ، شرکت‌های مسافربری ، رانندگان اتوبوس و کارکنان داخل اتوبوس در قبال مسافران خود مسئولیت‌هایی دارند و موظف به رعایت اصول و قوانینی هستند . در مازندران ۲۱۱ شرکت حمل و نقلی در بخش مسافر فعال است .

  |

  ضرورت تکمیل باندهای کندرو ، محلی ، زیرگذرهای موجود شورکند و‌ پایانه بار محور شهید کلانتری

  ضرورت تکمیل باندهای کندرو ، محلی ، زیرگذرهای موجود شورکند و‌ پایانه بار محور شهید کلانتری

  براساس قانون برنامه ششم ساخت راه برای روستاهای بالای ۲۰ خانوار مطرح است که از لحاظ عملیات خاکی و تامین ابنیه مشکلی نداریم و برای ادامه آن تخصیص اعتبارات ضروری است بطوریکه امسال ۴۸ کیلومتر تعریف شده و‌ برای ۹۸ کیلومتر هم قرارداد داریم که اگر ۵۰ درصد اعتبارات تخصیص یابد ما ۱۰۰ ...

  |

  مراجعه ۱۶۴۰ دستگاه خودروی سنگین و نیمه سنگین به مراکز معاینه فنی زنجان طی نوروز ۱۴۰۰

  مراجعه ۱۶۴۰ دستگاه خودروی سنگین و نیمه سنگین به مراکز معاینه فنی زنجان طی نوروز ۱۴۰۰

  با توجه به ارتباط سامانه معاینه فنی با سامانه صدور بارنامه و صورت وضعیت ، خودروهایی که فاقد معاینه فنی باشند ، قادر به دریافت بارنامه برای حمل بار و صورت وضعیت برای نقل و انتقال مسافر در محورهای مواصلاتی نخواهند بود .

  |

  نظرات کاربران