در حال بارگذاری ...
 • استقرار ناظران سلامت در ایرساید و لندساید فرودگاه بین المللی یزد

  حضور ناظران سلامت به‌منظور افزایش نظارت‌ها و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی انجام شده‌ است و در هر نوبت پرواز ، ناظران بر اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی هم از جانب کارگزاران و هم از جانب مسافران نظارت دارند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل فرودگاه های استان یزد از استقرار ناظران سلامت در ایرساید و لندساید خبر داد و گفت : با توجه به اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ، ورود به ترمینال پروازهای فرودگاه بین المللی شهید آیت الله صدوقی یزد بدون ماسک ممنوع است و از مسافران ، پرسنل و مشایعت کنندگان درخواست می شود ، قبل از ورود به ترمینال نسبت به استفاده از ماسک اقدام کنند .

  عباس محمدی اظهار داشت : تمامی حاضران در سالن ترمینال مسافری ، ایرساید(سطوح پروازی و پارکینگ هواپیما) و لندساید ( سطوح غیر پروازی) و ساختمان های اداری فرودگاه بین المللی یزد نیز با حضور ناظران سلامت ملزم به اجرای استفاده از ماسک هستند . ناظران سلامت با لباس های متحدالشکل به طور مستمر در فرودگاه یزد حضور دارند و بر فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک مسافران ، به ویژه در مراحل بازرسی‌ و صفوف کانترهای ترمینال‌ نظارت خواهند داشت .

  محمدی گفت : حضور ناظران سلامت به‌منظور افزایش نظارت‌ها و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی انجام شده‌ است و در هر نوبت پرواز ، ناظران بر اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی هم از جانب کارگزاران و هم از جانب مسافران نظارت دارند .

  مدیرکل فرودگاه های استان با اشاره به اقدامات فرودگاه بین المللی یزد به منظور جلوگیری از شیوع کرونا و تداوم گام های پیشگیرانه تصریح کرد : از روزهای ابتدایی بروز کووید ۱۹ ، این اداره کل با هدف حفظ سلامتی مسافران و کارکنان ، مبادرت به نصب بنرهای هشدار و استیکرهای استفاده از ماسک در مبادی ترمینال ، ایجاد فاصله بین صندلی های سالن انتظار ، ضدعفونی سالن ها قبل و بعد پرواز و رعایت فاصله گذاری اجتماعی ، دستورالعمل های تاکید بر استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی در صفوف مقابل کانترها توسط واحد اطلاعات پرواز و همچنین به منظور تب سنجی دقیق و تسریع در پایش سلامت مسافران در ترمینال اقدام به نصب دوربین حرارتی جدید کرده است .

  محمدی بیان کرد : به محض ورود مسافر به داخل کابین هواپیما ، مسئولیت‌های بهداشتی بر عهده شرکت هواپیمایی خواهد بود .

  محمدی در پایان با قدردانی از همکاری مسافران گرامی ، کارکنان ، ارگان‌های نظامی و انتظامی ، شرکت‌ها و سایر بهره برداران فرودگاهی در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از زمان شیوع ویروس کرونا ، از همه خواست تا ریشه کنی کامل این ویروس منحوس همکاری لازم را با عوامل نظارتی فرودگاه به عمل آورند .
  مطالب مرتبط

  فاصله‌گذاری در قطار با تست کرونا حذف نمی‌شود

  فاصله‌گذاری در قطار با تست کرونا حذف نمی‌شود

  موضوع مهم این است که اطلاعات منشا که بارگذاری شده ، برخط و به لحظه نیست یعنی ممکن است که در این فاصله مسافری که تست کرونای وی منفی بوده یا دوران ۱۴ روزه بعد از تست مثبت را طی کرده ، دوباره آلوده و مبتلا به ویروس کرونا شده و ناقل باشد بنابراین باید محدودیت پذیرش مسافر در هر واگن ...

  |

  فراهم شدن امکان استعلام‌گیری تست کرونای مسافران بین‌راهی حمل و نقل عمومی جاده ای

  فراهم شدن امکان استعلام‌گیری تست کرونای مسافران بین‌راهی حمل و نقل عمومی جاده ای

  اگر در طول مسیر مردم به این تخلف‌ها برخوردند و اگر مسافری شاهد آن بود که راننده فردی را بدون استعلام گیری سوار کرده است می‌تواند در اولین مرکز پلیس راه و یا با سامانه ۱۴۱ این تخلف را گزارش دهد . البته اطمینان داریم هیچ راننده‌ای سلامت خود و جامعه را به خطر نمی‌اندازد و برای یک ...

  |

  غربالگری مسافران هوایی مبتلا به کرونا طی دو مرحله ؛ از صدور بلیت تا کارت پرواز

  غربالگری مسافران هوایی مبتلا به کرونا طی دو مرحله ؛ از صدور بلیت تا کارت پرواز

  با توجه به تست و استعلام‌های دو مرحله‌ای که از بیماران مبتلا به کرونا انجام می‌شود ، الزام شرکت‌ها به رعایت محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی مسافر ، فشار مضاعف اقتصادی را به این شرکت‌ها وارد می‌سازد .

  |

  نظرات کاربران