در حال بارگذاری ...
 • بهره برداری از تابلوی پیام متغیر (vms) در محور ارومیه - مهاباد

  با توجه به وجود تابلوهای پیام متغیر در محورهای سطح استان امید است با استقبال بیش از پیش از طرف مسافرین و رانندگان عزیز و با اطلاع رسانی جامع تر شاهد کاهش تصادفات جاده‌ای باشیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آذربایجان غربی گفت : تابلوی پیام متغیر (vms) محور ارومیه - مهاباد (رشکان) در شرف آغاز راهداری زمستانی به بهره‌برداری رسید .

  ارسلان شکری افزود : هوشمندسازی راه‌ها و تجهیز محورهای مواصلاتی به تجهیزات IT یکی از اهداف مهم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی بوده است . تابلو پیام متغیر یک وسیله کنترل ترافیکی است که به وسیله آن اطلاعاتی در مورد محدودیت های ترافیکی ، تصادف ترافیکی ، عملیات عمرانی و تعمیر و نگهداری ، شرایط سخت جوی ، وضعیت جاده‌ای ، وقایع و مناسبت های برنامه‌ریزی شده مورد استفاده قرار می‌گیرد .

  وی بیان کرد : همچنین با عنایت به پر تصادف بودن محور ارومیه - مهاباد و فرارسیدن فصل زمستان و شرایط جوی خاص از جمله مه گرفتگی و کاهش دید افقی و بارش برف و باران در بعضی از روزها، اطلاع‌رسانی درخصوص وضعیت محور فوق جهت آگاهی مسافرین می‌تواند نقش بسیار مهمی در کاهش تصادفات محور مذکور داشته باشد .

  شکری در پایان سخنان خود تصریح کرد : با توجه به وجود تابلوهای پیام متغیر در محورهای سطح استان امید است با استقبال بیش از پیش از طرف مسافرین و رانندگان عزیز و با اطلاع رسانی جامع تر شاهد کاهش تصادفات جاده‌ای باشیم .
  مطالب مرتبط

  آمادگی ۸۰ اکیپ‌ راهداری در استان اردبیل برای انجام عملیات زمستانی

  آمادگی ۸۰ اکیپ‌ راهداری در استان اردبیل برای انجام عملیات زمستانی

  با توجه به شرایط کرونایی ، کلیه دستورالعمل ها ، پروتکل های بهداشتی و طرح فاصله گذاری اجتماعی در همه ادارات راهداری شهرستان ها و به ویژه راهدارخانه ها با حساسیت خاصی در حال اجراست . اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل برای خدمات‌رسانی به رانندگان و مسافران در ...

  |

  تشریح اقدامات اداره راهداری شهرستان دیهوک در حوزه راهداری زمستانی

  تشریح اقدامات اداره راهداری شهرستان دیهوک در حوزه راهداری زمستانی

  تبدیل آبنما به پل ، اجرای ۲ باب استراحتگاه بین راهی رانندگان ، تکمیل اصلاح پیچ پرحادثه ، احداث تعداد ۱۴ دستگاه پل ، ترمیم خسارات وارده به ابنیه فنی ناشی از سیل در طول حوزه استحفاظی اداره دیهوک ، تجهیز و راه اندازی راهدارخانه دیگ رستم را می توان از پروژه های اجرایی اداره نام برد ...

  |

  بکارگیری ۳۷۶ دستگاه ماشین‌آلات در عملیات راهداری زمستانی استان آذربایجان‌شرقی

  بکارگیری ۳۷۶ دستگاه ماشین‌آلات در عملیات راهداری زمستانی استان آذربایجان‌شرقی

  اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی در راستای وظایف ذاتی خود با بسیج همه جانبه پرسنل ، بکارگیری همه امکانات ، استقرار در مسیرهای حوزه استحفاظی و افزایش گشت های راهداری به ویژه در جاده های پرتردد نسبت به خدمات رسانی به تردد کنندگان جاده ها اقدام کرده است .

  |

  نظرات کاربران