در حال بارگذاری ...
 • پیوستن بندر آستارا به شبکه حمل و نقل کانتینری دریای خزر

  با فعال شدن این شبکه حمل و نقل کانتینری در بندر آستارا برای ۷۵ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می شود و از طریق این شبکه ، محصولات کشاورزی شمال‌ غرب کشور از استان ‌های اردبیل ، آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی و گیلان ‌از بندر آستارا صادر خواهد شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل‌ ، مدیرعامل شرکت کشتیرانی دریای خزر گفت : صادرات محصولات کشاورزی به وسیله کانتینرهای یخچالی از بندر آستارا آغاز شد و این بندرگاه از این پس به شبکه حمل و نقل کانتینری دریای خزر پیوست .

  داوود تفتی روز جمعه در حاشیه صادرات محصولات کشاورزی از بندر آستارا اظهار کرد : برای حمل محصولات کانتینری یخچالی ، یک خط دریایی به مقصد آکتائوی قزاقستان ایجاد شده و هر دو هفته یک‌ بار حمل و نقل می شود . محصولاتی که توسط این کانتینرهای یخچالی حمل می ‌شود شامل میوه ، گل و گیاه بوده و مورد نیاز کشورهای سی آی اس (کشورهای همسود مستقل) نظیر روسیه و قزاقستان است . 

  وی ادامه داد : با فعال شدن این شبکه حمل و نقل کانتینری در بندر آستارا برای ۷۵ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می شود و از طریق این شبکه ، محصولات کشاورزی شمال‌ غرب کشور از استان ‌های اردبیل ، آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی و گیلان ‌از بندر آستارا صادر خواهد شد .

  فرماندار آستارا هم گفت : تاکنون امکان حمل ‌و نقل دریایی با کانتینرهای یخچالی در این بندر فراهم نبود و سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت سرمایه‌ گذاری کاوه برای راه اندازی آن تلاش خوبی انجام داده اند.

  عباس صابر از صادرکنندگان و واردکنندگان تره ‌بار و کیوی خواست ، با برنامه زمان ‌بندی ‌شده از طریق بندر آستارا به صادرات و واردات کالاهای خود اقدام کنند .

  رئیس اداره بندر و دریانوردی شهرستان آستارا هم اظهار کرد : امسال حدود ۱۱۷ هزار تن کالا در این بندر تخلیه و بارگیری ‌شده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲۷ درصد افزایش داشته است .

  کیانوش امیری افزود : لایروبی ، ایجاد سه پست برق داخل محوطه ، محوطه‌ سازی به مساحت هشت هکتار و احداث اسکله ۷۵ متری از طرح های عمرانی در دست احداث در بندر آستاراست و پس از بهره‌ برداری از اسکله مذکور ، ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا از ۷۰۰ هزار تن به یک میلیون تن افزایش خواهد یافت .

  بندر چند منظوره آستارا با ۶۰ هکتار وسعت ، نخستین بندر بخش خصوصی کشور و نزدیک ترین و مقرون به صرفه ترین مسیر تجارت و حمل و نقل کالا بین آسیا ، آفریقا و اروپا برای تخلیه و بارگیری کشتی های ۲ هزار و ۵۰۰ تن طراحی شده است .

  شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و از سه مرز زمینی، دریایی و ریلی برخوردار است .
  مطالب مرتبط

  حمل ۹۰ درصد از بار‌های صادراتی و وارداتی بندر آستارا توسط کشتیرانی دریای خزر

  حمل ۹۰ درصد از بار‌های صادراتی و وارداتی بندر آستارا توسط کشتیرانی دریای خزر

  آستارا ششمین شهر بزرگ استان گیلان ، شهری بندری در ساحل غربی دریای خزر و در شمالی‌ترین نقطه استان گیلان و آخرین نقطه مرزی ایران و جمهوری آذربایجان است و از نظر جغرافیایی در مرکز تالش بزرگ قرار دارد .

  |

  جابجایی روزانه محصولات کشاورزی استان خوزستان توسط ۲۷۹۰ کامیون

  جابجایی روزانه محصولات کشاورزی استان خوزستان توسط ۲۷۹۰ کامیون

  به منظور تقویت ناوگان جهت حمل محمولات چغندر قند از مبدا شهرهای شمالی خوزستان شامل شوش ، اندیمشک و دزفول اقداماتی جهت هدایت کامیون ها به این مناطق از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان در دستور قرار گرفت .

  |

  نظرات کاربران