در حال بارگذاری ...
 • یگان حفاظت ؛ تکیه‌گاه عملیات دریایی و بندری سازمان بنادر و دریانوردی

  یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی موظف است با انجام سرکشی‌های دوره‌ای منظم، تمهیدات و اقدامات لازم را به منظور پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز یا خارج از مجوز در محدوده تحت صلاحیت سازمان بنادر را انجام دهد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، فرمانده یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی گفت : یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی با قدرت و اقتدار در بنادر حال انجام وظیفه است و امنیت حاکم بر بنادر کشور ؛ مناسب و مثال زدنی است .

  سرهنگ جعفر اطمانی به مناسبت هفته نیروی انتظامی با شعار «با هم برای امنیت و سلامت» درباره فعالیت های که توسط یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی صورت می گیرد ، اظهار داشت : با توجه به تخلیه و بارگیری بی‌وقفه و فعالیت شبانه روزی ترخیص کالا در بنادر کشور ضرورت دارد که حفاظت از اموال ، تاسیسات ، کالاها و تجهیزات با دقت انجام شود . امروز بستر همه اقدامات در سطح بنادر کشور در وجود امنیت است و توسعه و پیشرفت در سطح جامعه ، کشور و بنادر در گرو امنیت است .

  فرمانده یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه یگان حفاظت سازمان بنادر ؛ مقتدر و حرفه‌ای وظایف خود را انجام می‌دهد ، اظهار داشت : امروز می‌توان گفت که این یگان نقطه ثقل و تکیه‌گاه محکم در حوزه ماموریت‌های دریایی و بندری سازمان است . یگان حفاظت یگانی پویا و کارآمد بوده که توانسته به خوبی از عهده ماموریت‌های خطیر و حساس خود برآید و موفق در ماموریت‌های محوله باشد .

  اطمانی ادامه داد : تأمین حفاظت و برقراری نظم با ارتقاء تعالی رفتار ، آموزش بر مبنای مهارت پایه ، صیانت و سلامت کارکنان ، توسعه و تقویت توان و آمادگی عملیات یگان ، اقدامات مقابله‌ای با سرقت و هدایت منابع انسانی در سطح بنادر در راستای پیشبرد اهداف بوده است .

  وی با بیان این که یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی یگانی مقتدر و پاسخگو به مردم و فعالان اقتصادی است ، گفت : یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی موظف است با انجام سرکشی‌های دوره‌ای منظم ، تمهیدات و اقدامات لازم را به منظور پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز یا خارج از مجوز در محدوده تحت صلاحیت سازمان بنادر را انجام دهد .

  وی با بیان اینکه یکی از اهداف یگان حفاظ سازمان بنادر ، اطمینان‌بخشی از انطباق عملکرد با برنامه‌ها است ، تصریح کرد : با حمایت دستگاه قضایی و همکاری اداره کل سواحل و بنادر و اداره کل حقوقی سازمان بنادر ، شاهد اقدامات بسیار موثر و مثبت بوده‌ایم و همچنین حفاظت از حقوق عامه جزو وظایف ذاتی این مجموعه است .

  فرمانده یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی از کشف حدود ۲۱۹ کیلوگرم مواد مخدر طی شش ماهه سال جاری خبر داد و گفت : در مدت یاد شده ۱۰۵ لیتر مشروبات الکلی، ۵۰ فقره کالای قاچاق به ارزش تقریبی بیش از ۲۵ میلیارد ریال و ۹۳ تن کالای سرقتی، کشف شده است .
  مطالب مرتبط

  آماده به کار شدن شناورهای خدماتی در تعمیرگاهای دریایی بنادر کشور

  آماده به کار شدن شناورهای خدماتی در تعمیرگاهای دریایی بنادر کشور

  تأمین شناورهای جدید و الحاق آن به چرخه خدمات در شناورسازی های داخلی مورد توجه است و قرارداد ساخت ۱۱ فروند شناور با شرکت های داخلی تاکنون منعقد شده که فرآیند ساخت این شناورها آغاز و تعدادی از آن ها با ۳۰ درصد پیشرفت در حال ساخت هستند .

  |

  رشد ۷۵ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور با وجود تحریم ها

  رشد ۷/۵ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور با وجود تحریم ها

  تلاش های استکبار بر این بوده تا حمل و نقل دریایی را زمین‌گیر کند ، اما در این مقطع حساس نه تنها فعالیت بنادر دچار اختلال و توقف نشده، بلکه بنادر تجاری و بازرگانی کشور از حیث پذیرش کشتی‌ها ، تخلیه و بارگیری و نگهداری کالاها توانسته است به وظایف حاکمیتی و اصلی اش عمل کند .

  |

  نظرات کاربران