در حال بارگذاری ...
 • برگزاری ​اولین جلسه هم اندیشی راهداری زمستانی سال جاری به صورت ویدئو کنفرانس

  با توجه به اینکه در حال حاضر جامعه ما درگیر بیماری کرونا است ، احتمال شیوع این بیماری در بین همکاران حوزه راهداری با توجه به ماهیت کار آنها که مجموعه ای تجمعی است ، وجود دارد . لذا باید مدیران نسبت به اجرای پروتکل های بهداشتی از سوی راهداران برای تامین سلامت این عزیزان تاکید کنند و برای برقراری سیستم جایگزینی افراد نیز اقدام‌ موثر صورت گیرد تا در صورت ابتلا به این بیماری ، خدشه ای در چرخه اجرایی خدمات راهداری زمستانی ایجاد نشود و کاربران جاده ها و مسافران ، به صورت مستمر از خدمات این حوزه بهره‌مند شوند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، ​اولین جلسه هم اندیشی راهداری زمستانی سال جاری با حضور اعضای قرارگاه راهداری زمستانی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد .

  در این نشست که با حضور ریاست این سازمان ، قائم مقام ریاست سازمان ، اعضای هیات عامل و جمعی از مدیران ستادی و مدیران کل استانهای تهران ، مازندران ، البرز ، گیلان ، قزوین ، قم ، زنجان و سمنان برگزار شد ، دستورالعمل های اجرایی طرح راهداری زمستانی سال جاری تشریح شد .

  براساس این گزارش عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و ریاست این سازمان بر استفاده از تجارب راهداری زمستانی سال گذشته که با تلاش بی وقفه دست اندرکاران این حوزه به خوبی اجرایی شده است گفت : دستاورد هماهنگی های سیاستی و اجرایی سال گذشته ، اجرای مستمر امور جاری راهداری  زمستانی و همچنین مدیریت بحران در مواقع شدت برودت هوا و بارش ها بوده است . 

  وی خاطر نشان کرد : امسال نیز تاکید ما بر هماهنگی نیروهای اجرایی از هم اکنون ، آمادگی نیروها و ماشین آلات راهداری ، چیدمان ماشین آلات و نیازهایی که در مجاورت محورهای مواصلاتی باید تجهیز شوند نظیر نمک و امکانات برف خورها است . مدیران ستادی توجه ویژه ای به بحث اعتبارات این بخش دارند و تمام تلاشها بر این است که اعتبارات به موقع تامین و تخصیص داده شود تا بدون وقفه در این امر مهم در حوزه راهداری ، کمترین آسیب به راهها و ابنیه فنی در استانها برسد .رصد سه دوره پر بارش در سنوات گذشته ، در خصوص آمادگی این بخش و پیش بینی راهکارهای اجرایی در  ماههای پر بارش بسیار موثر است .

  معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای همچنین افزود : در این خصوص در دو زمینه باید برنامه ریزی لازم انجام  شود . در مرحله اول ساماندهی و بهسازی ماشین آلات سازمان و مرحله بعد استفاده از توان و پتانسیل بخش خصوصی و ماشین آلات موجود آنها مورد تاکید است  .

  وی گفت : با توجه به اینکه در حال حاضر جامعه ما درگیر بیماری کرونا است ، احتمال شیوع این بیماری در بین همکاران حوزه راهداری با توجه به ماهیت کار آنها که مجموعه ای تجمعی است ، وجود دارد . لذا باید مدیران نسبت به اجرای پروتکل های بهداشتی از سوی راهداران برای تامین سلامت این عزیزان تاکید کنند و برای برقراری سیستم جایگزینی افراد نیز اقدام‌ موثر صورت گیرد تا در صورت ابتلا به این بیماری ، خدشه ای در چرخه اجرایی خدمات راهداری زمستانی ایجاد نشود و کاربران جاده ها و مسافران ، به صورت مستمر از خدمات این حوزه بهره‌مند شوند .

  در ادامه این نشست تخصصی ، داریوش امانی قائم مقام ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در ستاد ، امور استان‌ها و مجلس شورای اسلامی  نیز بر اهمیت اجرای دقیق دستورالعمل های راهداری زمستانی تاکید کرد و افزود : مشکلات موجود در این بخش شناسایی شده است و با توجه به تجارب سنوات گذشته و اجرای دقیق دستورالعمل هایی که با توجه به مسکلات فعلی و براساس نظر متخصصان حوزه و تجارب سنوات پیش صادر و ابلاغ شده است ، لازم الاجرا است .

  وی با اشاره به ابلاغ و تخصیص اعتبار مناسبی جهت اجرای طرح راهداری زمستانی سال جاری به استان ها افزود : با مدیریت هزینه ها و اجرای راهکارهای اجرایی ، از تمام تخصص ، توان و پتانسیل این بخش باید استفاده شود همانطور که در حوزه راههای روستایی و اجرای پروژه های بازسازی ابنیه تخریب شده ناشی از سیل اجرایی شد و توسط رییس جمهور اخیرا مورد افتتاح‌ قرار گرفت . با تمهیدات اندیشیده شده ، پذیرفتنی نیست که راهی مسدود باشد . با تعهد و تلاشی که از حوزه راهداری همواره شاهد بوده ایم ،  انتظار می رودبا وجود پیش بینی زمستانی پر بارش در سال جاری ، با تمام تلاش ، سطح سرویس مناسبی به مردم ارایه شود .

  گفتنی است در ادامه این نشست تخصصی به صورت ویدئو کنفرانس با مدیران کل استان های تهران ، مازندران ، البرز ، گیلان ، قزوین ، قم ، زنجان و سمنان ارتباط برقرار شد و مسایل و مشکلات مطروحه مورد نقد و بررسی قرار گرفت .

  در ادامه این نشست رضا اکبری معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز در ارتباط ویدئو کنفرانسی با اعضای جلسه افزود : از هم اکنون ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای استانها باید نسبت به رصد شرایط جوی و بارشی استانهای مجاور خود حساس باشند و به محض ورود سامانه جوی بارشی به کشور ،شرایط این سامانه و تاثیر آن بر استان خود و همچنین استانهای مجاور را رصد کرده  ، در صورت وجود نیاز ، اعزام نیروها و‌ماشین آلات کمکی به استان مربوطه صورت گیرد .

  وی  اظهار داشت : ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ها همچنین باید در خصوص اعمال مدیریت ترافیک جاده ها در مواقع شدت بارش ها جدی عمل کنند و چنانچه قرار است جاده ای مسدود باشد و پلیس با توجه به محدودیت ها ، امکان انسداد کامل محور را ندارد ، همکاری کامل را با نیروهای پلیس راه داشته باشند و راهداری در راستای کمک به پلیس راه قرار گیرد .
  مطالب مرتبط

  پیشگام بودن استان بوشهر در بازسازی محورهای آسیب دیده از سیل استان لرستان و هرمزگان

  پیشگام بودن استان بوشهر در بازسازی محورهای آسیب دیده از سیل استان لرستان و هرمزگان

  برای ارتقاء توانمندی پرسنل شاغل در مجموعه راهداری و حمل و نقل علاوه بر اموزش ضمن خدمت ، برنامه های انگیزشی دیگری از جمله توجه به معیشت و منزلت کارکنان مد نظر قرار دارد . بهره وری بیشتر بخش و استفاده بهینه از داشته ها و دارایی های سازمان دو هدف دیگر مسئولان سازمان است که تلاش می ...

  |

  برخورداری ۵۳ درصد از روستاهای کشور از راه آسفالته

  برخورداری ۵۳ درصد از روستاهای کشور از راه آسفالته

  در برخی روستاهای استان کمبودهایی احساس می شود که با توجه به اینکه اعتبارات راه های روستایی امسال صد درصد استانی شده است ، انتظار می رود تا با مساعدت مسئولان استانی و استفاده از منابع سایر دستگاه هایی که می توانند یاری گر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان باشند ، روند ...

  |

  توسعه خدمات دانش بنیان و داده محور و استفاده از فناوری های روز راهکار تقویت حوزه حمل و نقل مسافر

  توسعه خدمات دانش بنیان و داده محور و استفاده از فناوری های روز راهکار تقویت حوزه حمل و نقل مسافر

  از پانزدهم تیر ماه سال ۹۷ که سامانه توزیع لاستیک با ارز ۴۲۰۰ تومانی راه اندازی شد تا به امروز سه میلیون و ۱۴۶ هزار حلقه لاستیک به کشور وارد شده و در مجموع ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار حلقه آن در قالب حواله توزیع شده که سهم استان لرستان در مجموع ۱۱۱هزار و در ۱۸ ماهه ۸۸ هزار حلقه بوده است .

  |

  نظرات کاربران