در حال بارگذاری ...
 • رصد و پایش نیازمندی های بخش حمل و نقل جاده ای در اولویت کاری مدیران راهداری

  مبنا قرار گرفتن تن کیلومتر از مطالبات بخش بود و تا قبل از سال ۹۷ به دلایلی اجرایی نشده بود ، امروزه باشناسایی بیش از ۳۰۰ میلیون نقطه دارای بار در سطح کشور و ثبت آن در سامانه عملیاتی شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، بررسی و احصاء مشکلات و نیازمندی های بخش حمل و نقل جاده ای ، اولویت کاری مدیران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در سراسر کشور است .​

  عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر و رئیس این سازمان در نشستی با استاندار بوشهر با تاکید بر تامین قیر برای آسفالت راه‌های مواصلاتی در دست اجرا اظهار داشت : در یک سال گذشته ۳۰۰۰ کیلومتر از راه های روستایی کشور با اجرای طرح ابرار بهسازی و اسفالت شده است.

  وی با تاکید بر تسریع در آسفالت محورهای مواصلاتی گفت : استان بوشهر از محورهای شریانی مهمی برخوردار است که تامین قیر لازم برای اجرای روکش آسفالت آنها و نگهداری و ارتقاء شبکه همواره مورد توجه ماست .

  وی با اشاره به اولویت رفع نقاط پر تصادف در محورهای شریانی و اصلی کشور گفت : امسال در این راستا ۱۰۴ نقطه پر تصادف جاده‌ای در اجرای طرح مشترک با پلیس راه کشور اصلاح و ایمن سازی می شود.

  حسن‌نیا با بیان این که بنادر استان بوشهر در امر تخلیه و بارگیری محصولات و کالاهای اساسی کشور فعال هستند، افزود: بخشی از بارهای ناوگان جاده‌ای ، کالاهای اساسی و استراتژیک است که در بنادر  از جمله بوشهر تخلیه و به نقاط مختلف کشور منتقل می‌شود .

  وی با اشاره به بهسازی محورهای مواصلاتی خاطرنشان کرد : تغییر آبنما ها به پل از برنامه‌های مهم سازمان راهداری است که در این راستا طرح‌های مهمی در استان بوشهر در حال اجراست .

  حسن‌نیا حمل و نقل را موتور محرک توسعه دانست و افزود : رفع مشکلات این حوزه در اولویت برنامه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است .

  رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، بازسازی جاده‌های آسیب دیده از سیل در کشور را یکی دیگر از برنامه‌ها دانست و بیان کرد : بخشی از طرح‌های بازسازی نقاط آسیب دیده از سیل با حضور رئیس جمهور افتتاح شد و بخشی دیگر در حال تکمیل است .

  معاون وزیر راه و شهرسازی در نشستی با نمایندگان تشکل های صنفی حمل و نقل کالا ، مسافر و رانندگان بوشهر مهمترین چالش ها و دغدغه بخش حمل و نقل استان را  بررسی کرد .

  وی ضمن قدردانی از تعامل خوب تشکل های صنفی و مسئولان حمل و نقل استان ، بر تعامل نزدیک با تشکل های صنفی برای اتخاذ راهکارهای مناسب چالش های موجود تاکید کرد . در همین راستا کار گروهی در وزارت راه و شهرسازی به ریاست شخص وزیر تشکیل شده و تاکنون برای  موضوعات تن کیلومتر ، لاستیک ناوگان و بیمه تکمیلی رانندگان راهکار ارائه و چاره اندیشی کرده است .

  مهندس حسن نیا تصریح کرد : مبنا قرار گرفتن تن کیلومتر از مطالبات بخش بود و تا قبل از سال ۹۷ به دلایلی اجرایی نشده بود ، امروزه باشناسایی بیش از ۳۰۰ میلیون نقطه دارای بار در سطح کشور و ثبت آن در سامانه عملیاتی شده است . یکی دیگر از مصوبات کارگروه وزارت راه و شهرسازی تامین لاستیک برای رانندگان بود که خوشبختانه با تعامل صورت گرفته با مسئولان گمرک و وزارت صمت لاستیک با ابعاد مورد نیاز رانندگان و برند معتبر برای تا اوائل سال آینده وارد شده و با برنامه ریزی صورت گرفته در این زمینه مشکلی نداریم .

  رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در جمع مسئولان تشکل های صنفی حمل و نقل استان بوشهر همچنین از اجرای طرح بیمه تکمیلی رانندگان خبر داد و تصریح کرد : با اجرای بیمه تکمیلی رانندگان تاکنون ۶۰۰ هزار راننده با خانواده هایشان تحت پوشش این چتر حمایتی قرار گرفته اند .

  مهندس حسن نیا همچنین با اشاره به تاثیر قابل توجه بیماری کووید ۱۹ بر بخش حمل و نقل گفت : تا پیش از همه گیری کرونا در کشور ناوگان اتوبوسی ما با ۶۵ درصد ضریب اشغال صندلی فعالیت می کرد که هم اینک به حدود ۲۵ درصد ظرفیت رسیده است .

  در ادامه سفر یک روزه مهندس حسن نیا به بوشهر وی همچنین در جمع مدیران ستادی و شهرستانی راهداری و حمل و نقل جاده ای حضور یافت و ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته بیان داشت: بوشهر یکی از استان های موفق  در امر راهداری و حمل و نقل است و خدمات این استان در کمک رسانی به استانهای سیل زده زبانزد است .

  وی بابیان این که باید تلاش کنیم خدمات بهتری به مردم ارائه کنیم ، افزود : همه ما مشکلات اقتصادی و تنگناهها را می دانیم ، هنر مدیران باید این باشد که با وجود مشکلات بتوانند گره از مشکلات مردم بازکنند .

  گفتنی است در این سفر مدیر کل برنامه و بودجه سازمان ، مدیر کل اداره راهداری وحمل و نقل جاده ای  استان بوشهر و جمعی از مسئولان استانی رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای را همراهی کردند . 

  معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین در ادامه سفر خود به استان از راهدارخانه تونل دریاقلی و پروژه های در دست اقدام راهداری و حمل و نقل جاده ای از جمله اجرای روکش آسفالت محور برازجان به کنارتخته ، زیرگذر سعدآباد و تقاطع وحدتیه بازدید کرد .
  مطالب مرتبط

  پیشگام بودن استان بوشهر در بازسازی محورهای آسیب دیده از سیل استان لرستان و هرمزگان

  پیشگام بودن استان بوشهر در بازسازی محورهای آسیب دیده از سیل استان لرستان و هرمزگان

  برای ارتقاء توانمندی پرسنل شاغل در مجموعه راهداری و حمل و نقل علاوه بر اموزش ضمن خدمت ، برنامه های انگیزشی دیگری از جمله توجه به معیشت و منزلت کارکنان مد نظر قرار دارد . بهره وری بیشتر بخش و استفاده بهینه از داشته ها و دارایی های سازمان دو هدف دیگر مسئولان سازمان است که تلاش می ...

  |

  برخورداری ۵۳ درصد از روستاهای کشور از راه آسفالته

  برخورداری ۵۳ درصد از روستاهای کشور از راه آسفالته

  در برخی روستاهای استان کمبودهایی احساس می شود که با توجه به اینکه اعتبارات راه های روستایی امسال صد درصد استانی شده است ، انتظار می رود تا با مساعدت مسئولان استانی و استفاده از منابع سایر دستگاه هایی که می توانند یاری گر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان باشند ، روند ...

  |

  توسعه خدمات دانش بنیان و داده محور و استفاده از فناوری های روز راهکار تقویت حوزه حمل و نقل مسافر

  توسعه خدمات دانش بنیان و داده محور و استفاده از فناوری های روز راهکار تقویت حوزه حمل و نقل مسافر

  از پانزدهم تیر ماه سال ۹۷ که سامانه توزیع لاستیک با ارز ۴۲۰۰ تومانی راه اندازی شد تا به امروز سه میلیون و ۱۴۶ هزار حلقه لاستیک به کشور وارد شده و در مجموع ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار حلقه آن در قالب حواله توزیع شده که سهم استان لرستان در مجموع ۱۱۱هزار و در ۱۸ ماهه ۸۸ هزار حلقه بوده است .

  |

  نظرات کاربران