در حال بارگذاری ...
 • حذف ۲۰ نقطه حادثه‌خیز در سطح محورهای مواصلاتی استان کهگیلویه و بویراحمد

  پاکسازی ۵۱۰ کیلومتر از محورهای برفگیر از نمک و ماسه حاصل از راهداری زمستانی از دیگر اقدامات صورت گرفته است ، ضمن اینکه ریزش‌برداری از ۴ هزار متر مکعب از محورهای مواصلاتی استان انجام شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از حذف ۲۰ نقطه حادثه‌خیز در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد .

  محمدحسین نصیری‌راد به اهم فعالیت اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد از ابتدای سال جاری تاکنون پرداخت و گفت : اصلاح ، تعمیر و تعویض یک هزار و ۲۰۰ مورد علائم اخطاری و انتظامی در سطح استان و لکه گیری محورهای اصلی و فرعی در سطح استان ۲۰ km صورت پذیرفت .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به پاکسازی ورودی‌های منتهی به مرکز شهرستان‌های استان به طول ۸۰ کیلومتر گفت : طی این مدت ۵ کیلومتر جداکننده فیزیکی (نیوجرسی) نصب و ۸۵۰ کیلومتر خط‌کشی در سطح محورهای اصلی و چهار خطه استان صورت گرفت .

  وی از ارتقاء روشنایی تونل‌ها و معابر برون شهری به طول ۸۵ کیلومتر خبر داد و عنوان کرد : روشنایی محور یاسوج - بابامیدان - به طول ۳ کیلومتر و  به مبلغ هزینه شده ۱۸۰۰۰ میلیون ریال انجام گرفت .

  این مسئول با بیان اینکه در نتیجه بارش برف محورهای استان مسدود شده بودند گفت : پاکسازی ۵۱۰ کیلومتر از محورهای برفگیر از نمک و ماسه حاصل از راهداری زمستانی از دیگر اقدامات صورت گرفته است ، ضمن اینکه ریزش‌برداری از ۴ هزار متر مکعب از محورهای مواصلاتی استان انجام شد .

  نصیری‌راد از اصلاح ، تعمیر و تعویض ۱۵ کیلومتر حفاظ در نقاط پرتگاهی استان خبر داد و گفت : خاکریز نقاط پرتگاهی در سطح استان به طول ۱۵۰ کیلومتر ، احداث قنوهای کناری راهها در سطح استان به طول ۲۵۰ کیلومتر و رنگ آمیزی پایه‌های روشنایی در سطح استان به ۱۰ کیلومتر از دیگر کارهای انجام شده است .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد : بارش‌های بهاری ۳۵۰ کیلومتر از محورهای روستایی  و عشایری استان را مسدود کرده بود که بازگشایی شدند .    

  وی با اشاره به بازگشایی و تنقیه ابنیه فنی کوچک و بزرگ به تعداد ۴۳ دستگاه ، گفت : ورودی‌های شهر یاسوج - شیراز و یاسوج – اقلید و یاسوج - بابامیدان و باشت – گچساران در ۵ نقطه ایمن‌سازی شد و برای  ۴ مورد ایستگاه‌ غربالگری ورودی‌های منتهی به مرکز استان در راستای سیاست‌های ستاد مبارزه با شیوع کرونا همکاری شد . اجرای روکش راه‌های اصلی و چهار خطه و فرعی در سطح استان به طول ۴۶ کیلومتر ، اجرای شیار لرزان جهت جداسازی محورهای چهارخطه و دو خطه به طول ۲۵۰ کیلومتر و تنظیف و شستشوی تونل‌های سطح استان به تعداد ۲۰ دستگاه توسط راهداری استان طی سال جاری صورت پذیرفت .

  این مسئول با بیان اینکه اجرای فوگسیل به طول ۵۳ و عملیات درزگیری به طول ۳۰ کیلومتر از دیگر فعالیت‌های صورت گرفته است ، افزود : رمپ‌های ورودی و خروجی مجتمع خدمات رفاهی تکمیل و ۳۰ کیلومتر عملیات بهسازی و زیرسازی راه‌های روستایی در سطح استان صورت پذیرفت .

  وی با تاکید بر رفع نقاط حادثه‌خیز در سطح استان و تلاش راهداری در این راستا گفت : ۲۰ نقطه نقطه حادثه خیز در سطح استان حذف یا اصلاح شد و یک پل ۱۰ متری در روستای کالوس احداث شد .

  نصیری‌راد از گابیون بندی در ۲۰ نقطه کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و یادآور شد : ۱۵ ابنیه فنی کوچک و بزرگ تعمیر و ۲۰ دستگاه پل و آبروهای راه‌های روستایی در سطح استان احداث شد . ۳ دستگاه پل عابر پیاده در سطح استان ۳ دستگاه شد ، ضمن اینکه مبلغ هزینه شده برای اقدامات صورت گرفته ۵۸۵۷۲۸ میلیون ریال است .
  مطالب مرتبط

  پیشگام بودن استان بوشهر در بازسازی محورهای آسیب دیده از سیل استان لرستان و هرمزگان

  پیشگام بودن استان بوشهر در بازسازی محورهای آسیب دیده از سیل استان لرستان و هرمزگان

  برای ارتقاء توانمندی پرسنل شاغل در مجموعه راهداری و حمل و نقل علاوه بر اموزش ضمن خدمت ، برنامه های انگیزشی دیگری از جمله توجه به معیشت و منزلت کارکنان مد نظر قرار دارد . بهره وری بیشتر بخش و استفاده بهینه از داشته ها و دارایی های سازمان دو هدف دیگر مسئولان سازمان است که تلاش می ...

  |

  انجام عملیات روکش آسفالت در گردنه اسدآباد

  انجام عملیات روکش آسفالت در گردنه اسدآباد

  تعریض مسیر گردنه اسدآباد از سوی اداره راه و شهرسازی و اجرای حفاظ بتنی برای ارتقای ایمنی و نصب روشنایی این محور از سوی اداره راهداری همدان از برنامه‌های اصلی به منظور ارتقای ایمنی این محور است .

  |

  نظرات کاربران